bildirgec.org

sinnerxx

11 yıl önce üye olmuş, 48 yazı yazmış. 5 yorum yazmış.

GSM Sektöründe 1 Nisan Beklentileri

sinnerxx | 11 March 2010 14:56

avea vodafone turkcell
avea vodafone turkcell

GSM sektörü son 1 yıldır gerçekten büyük atılımlar içerisinde. Önce numara taşınabilirliği bizlere sunulurken, sonrasında 3G ile daha bir hızlı yaşamaya alıştık.

Piyasaya çıkan sınırsız tarifelerden ağzımız yansa da faturalı tarifele kontörlülerden daha cazip hale geldi.

Alacakaranlık Efsanesi: Yeni Ay (2009)

sinnerxx | 04 December 2009 09:55

alacakaranlık efsanesi yeni ay
alacakaranlık efsanesi yeni ay

2009 yılı Amerika Birleşik Devletleri yapımı olan Alacakaranlık Efsanesi: Yeni Ayfilmi geçtiğimiz sene Stephenie Meyer’ın Alacakaranlık isimli romanından uyarlanarak çekilen serinin ikinci filmi.

Filmin senaristleri arasında Stephenie Meyer ve Melissa Rosenberg bulunurken, oyuncu kadrosunda Robert Pattinson, Kristen Stewart, Ashley Greene, Taylor Lautner, Dakota Fanning gibi isimler yer alıyor.

Filmin detaylarına gelince ilk filmden birkaç bilgi vermek gereksinimi doğuyor. Çünkü ikinci film tam olarak ilk filmin temelleri üzerinde yükseliyor. İlk film olan Alacakaranklık’ta annesinin yeni sevgilisinin işleri nedeniyle babasının yanına taşınan Bella isimli bir kısın yeni okulunda diğer insanlardan farklı davranan bir öğrenci grubunu fark etmesiyle başlar olaylar.
Sınıfta yanında oturan Edward isimli gencinde dahil olduğu ve kardeş oldukları söylenen bu grubun garip davranışlarını inceleyen Bella bu sırada istemeden de olsa Edward’a aşık olur. Edward’ın da ona ilgi duyması ile büyük bir aşk başlar.

WSC’de Türk Rüzgarı Esti

sinnerxx | 04 November 2009 17:17

wsc solar car
wsc solar car

Bu sene ilk kez Türk takımlarının katıldığı WSC (Word Solar Challenge) yarışmasında büyük bir başarıya imza atıldı.

Haber bültenlerinde yer bulamayan, Formula 1 kadar yankı uyandıramayan bir yarışma olan WSC geçen hafta sessiz sedasız yapıldı. Tabii ki bu sessiz sedasız deyimi ülkemiz için geçerli. Birçok dünya devletinde bu yarışma çok önemli bir spor ve teknoloji olayı olarak haberlere taşınmıştı.

Yarışmaya Sakarya Üniversites ile İstanbul Teknik Üniversitesi bu sene ilk defa katıldılar. Katılımın pahalı ve zor olduğu yarışma için uzun süreçli bir çalışma yapan iki ekip de büyük emeklerle Avusturalya’da başarı için yola çıktılar.

wsc solar car
wsc solar car

Ülkemizden oraya gidişleri, oradaki maceraları bir kenara ilk kez katıldıkları bir yarışmada ilk 15 içerisine girerek iyi bir başlangıç yapmış oldular. Bu başlangıç sayesinde kısa ve uzun vadede ülkemiz için iyi çalışmalar yapacak ekiplerin de önü bir nebze açılmış oldu.

Parça Kontör Sektörü Nereye İlerliyor?

sinnerxx | 24 August 2009 18:34

Son dönemlerde çalıştığım sektör itibariyle bu konuda birçok soru ile karşı karşıya kalmaktayım. Bende çareyi bu konuyu derinlemesine anlatan bir yazı yazmakta buluyorum. Artık soru soranları bu sayfaya yönlendiririm…

İlk etapta parça kontör sistemi nasıl bir şeydir anlatayım. Malumunuz ülkemizdeki işsizlik ve parasızlık arttıkça insanlar para sıkıntısı yaşamaya başladılar. Bunun etkileri günlük yaşamın her noktasında hissedilmeye başlandı. Yani bu parasızlıktan cep telefonu kullanıcıları da ister istemez etkilenmiş oldu.

3G ve Akla Takılan Tüm Soruların Cevapları

sinnerxx | 13 August 2009 12:20

Yazıya başlamadan önce detaylı bir anlatım amaçlıyordum ancak yazıya başlar başlamaz aklıma daha anlaşılır, kısa paragraflı ve açıklayıcı bir metin yazmak geldi. Bu kapsamda insanların akıllarına takılan sorulara kısa kısa cevaplar vererek, bir anlamda 3G Sık Sorulan Sorular kısmı oluşturayım dedim.

3g nedir
3g nedir

3G tam olarak nedir?

3G, hızlı mobil internet olarak açıklanabilir. Daha yüksek hızlarda, daha geniş bir alandan internete bağlanmaya olanak sağlayan bir sistemdir.
3G şu an her yerde çekiyor mu?

Hayır. 3G şu an sadece 81 il merkezinde ve bazı büyük ilçelerde aktif olarak kullanılabiliyor.

3G üzerinden görüntülü konuşsam faturam kabarır mı?

Hayır. 3G ile görüntülü konuşma ücretleri görüntüsüz konuşma ile aynı. Yani tarifeniz üzerinde bir ücretlendirme söz konusu değil.

3G üzerinden internete bağlansam ne olur?

Bu durumda operatörlerin sitelerinde açıkladığı fiyatlar üzerinden ücretlendirilirsiniz. Ücretlendirmelere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.
TurkcellVodafoneAvea

Türkcell Nokia E63 Kardeşliği

sinnerxx | 12 May 2009 12:37

Türkcellson dönemlerde 3G teknolojisinin reklamları dönmeye başlamışken, abonelerine ve abone olmayı düşünenlere gerçekten ele avuca gelir bir kampanya sunmaya başladı.

Temmuz ayının ortalarında 3 teknolojisinin ülke çapında çalışmaya başlayacağı ve kısa sürede test aşamalarının biteceğini belirten Türkcell birçok TV kanalı, gazete ve internet reklamlarında Nokia ile ortaklaşa düzenlediği reklamını döndürmeye başladı.
Tam olarak bir iş canavarı olarak nitelendirilebilecek bir ürün olan 3G destekli Nokia E63 ü Türkcell’in süper kampanyaları ile bir paket haline getiren Türkcell-Nokia ikilisi piyasada gerçekten kriz ortamında bu telefon alınır havası oluşturmayı başardılar.

Krize İnat, Girşimcilere İş Fırsatları 2

sinnerxx | 12 February 2009 15:54

Fotoğrafçılık…
Düşündüğünüz tarzda sabit bir işyeri ve vesikalık fotoğraf şablonunun dışına çıkalım. Dünya üzerinde fotoğrafçılık önemli bir sektör halini almakta. Görsel tanıtım ilerledikçe fotoğrafların önemi artmaya devam etmektedir. Buna iyi verilecek örneklerden birisi www.istockphoto.com . Bu site sayesinde çektiğiniz fotoğrafları internet üzerinden pazarlayabilir ve para kazanabilirsiniz.
Bunun yanında daha alternatif bir iş arayan fotoğrafçılardan www.overheadfotosystem.com adresini ziyaret etmelerini isteyebiliriz sanırım. Bu sitenin kullanıcılarına sunduğu ürün yerden 18 metre yukarı uzayan bir sisteme sahip. Bu sayede detaylı hava fotoğrafları çekmeniz mümkün. Ürün ile çekilen fotoğraflar tabi ki profesyonel çekimler için uygun.
Üst başlıklı fotoğraf sistemi ile tasarlanan ürün ile yukarılardan çek,m yapmanız oldukça kolay. Kaliteli mercekler ve video görüntüleme sistemine sahip olan ürün ile tam profesyonel çekimler yapan birçok kullanıcı var. Ama ürün henüz ülkemizde belirtilen öneme sahip değil. Yukarıda verilen adres üzerinden ürüne ulaşabilir, hatta ülkemizdeki temsilciliğini alabilirsiniz.

Krize İnat, Girşimcilere İş Fırsatları 1

sinnerxx | 11 February 2009 11:07

Başlarken…
Öncelikle bu yazı sadece bir değil, arka arkaya gelecek yaklaşık 50 yazıdan meydana gelecektir. Yani bir nevi yazı dizisi anlamı çıkarabilirsiniz. Konular hakkında yazarken bazen internet sitelerinden, bazen dergilerden, bazen hayal gücümden bazende çevremden yararlandım. Tek tek elden geçirdim, düşündüm ve yapılabilir olanları yazıma eklemeye çalıştım. Bu konuda olumlu yada olumsuz verilecek tüm yorumlara sonuna kadar açığım.
Gelelim iş fikirlerine. Sizleri sıkmadan kısaca anlatmaya çalıştım, inşallah şu kriz dönemi yaralı olurlar..