bildirgec.org

gooz

8 yıl önce üye olmuş, 54 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

Tutorial VID: Ücretsiz Video Dersler

gooz | 29 September 2008 21:20

Tutorial VID sitesi, ders videolarının yer aldığı bir video paylaşım sitesi. Bu sitede; After Effects, Photoshop, Flash, 3D Max ve Maya gibi birçok programa ve bazı programlama dillerine ait ders videolarını bulabilirsiniz.

Bunların yanında farklı konulardaki dersleri de bulabileceğiniz siteye ücretsiz üye olarak bütün videoları izleyebilir ve isterseniz siz de benzeri videolar yükleyebilirsiniz. Sitedeki kaliteli içeriğin artmasıyla özellikle tasarımcılar ve programcılar için güzel bir kaynak olacağa benziyor.

Haftalık Güncellenen Flash Dersleri

gooz | 29 September 2008 08:16

Daha önce yayımlamaya başladığı (ve 18 haftadır devam eden) haftalık güncellenen kaliteli photoshop dersleriyle photoshop öğrenmek isteyenlere ziyadesiyle yardımcı olan boogiesbc.ro sitesi, şimdi de haftalık güncellenen flash dersleri yayımlamaya başlamış.

Her hafta farklı sitelerden derlenen bu dersleri, Adobe Flash ve Actionscript öğrenmeyi düşünenler kaçırmamalılar, bence. Uzun soluklu olacağa benzeyen seriyi buradan takip edebilir, ilk hafta derslerineyse şuradan ulaşabilirsiniz.

Kendi Galaksini Yarat [photoshop dersleri]

gooz | 24 September 2008 20:11

Photoshopla yapılabileceklerin bir sınırı yok sanırım. İş, sadece sizin becerilerinize ve yaratıcılığınıza bakıyor. Bu bildirinin konusunu ise nefes kesici gezegen ve uzay sahneleri oluşturabileceğiniz photoshop dersleri oluşturuyor. Bu derslerle, çok fazla kaynak dosyaya ihtiyaç duymadan ve efektlerin çoğunu photoshopta kendiniz yaparak kendi galaksinizi yaratabilirsiniz.

Cem Uzan Hangi Kişisel Gelişim Kitabını Okusun?

gooz | 15 September 2008 10:13

Başbakan’a hakaretten dolayı Cem Uzan’a verilen 5 tane kişisel gelişim kitabı okuma “cezası”, Uzan’ın hangi kitabı okuması gerektiği tartışmasını da beraberinde getirdi. Türkiye’nin ilk kişisel gelişim sitesi olan kigem.com 80.000 üyesine “Cem Uzan’a hangi kişisel gelişim kitabını tavsiye edersiniz?” diye sorarak bir anket başlattı. 11 Eylül’de başlayan ankette, ziyaretçiler 10 aday kitap içerisinden 5 kitap seçebiliyor. Ayrıntılar için: kigem.com

Altın SIM Kart Ödülleri

gooz | 15 September 2008 09:51

Mobiletişim tarafından düzenlenen Altın SIM Kart Ödülleri, cep telefonları, mobil operatörler ve mobil teknolojiler alanında en iyilerin seçildiği alanındaki ilk ve tek yarışma. 5 Eylül tarihinde başlayan yarışmada 3 ana kategoride 20 ödül verilecek. Siz de 5 Eylül – 5 Ekim tarihleri arasında oylamaya katılarak, yarışma sonunda yapılacak çekilişle verilecek güzel hediyelerden birini kazanabilirsiniz.

Royal Halı’dan Her Ay Bir iPod Touch

gooz | 12 September 2008 10:07

Royal Halı, royal-oyun.com sitesinde bir yarışma düzenliyor:

Zamana karşı gerçekleştirilen bu bilgi yarışması, üç aşamadan oluşmaktadır. Oyunun mekaniği çerçevesinde; her aşamada belirli sayıda halıyı (Oyun 1= 6 adet, Oyun 2= 12 adet, Oyun 3= 24 adet), seri adlarının yer aldığı butonlar aracılığıyla en kısa zamanda doğru olarak bilen ve ayın en yüksek performansını sergileyerek üç aşamayı birinci olarak tamamlayan katılımcı, ayın sonunda birincilik ödülü olarak bir adet iPod Touch almaya hak kazanacaktır.