bildirgec.org

egzersiz hakkında tüm yazılar

SADECE 4 HAREKETLE MÜKEMMEL VÜCUT

gezginciyim | 24 December 2010 14:37

Biçimli,düzgün duruşlu ve bakışları üstümüze çekmeye yetecek kadar kaslı bir vücudu her erkek ister.
programda toplam 4 hareket var sırasıyla:

dumbbell clean and press
dumbbell clean and press

Sağlıklı bir kalp için birkaç ipucu…

darkbloodcfl | 22 March 2010 13:41

Kalp hastlalıklarından ölen insan sayısı, kanser de dahil olmak üzere diğer hastalıklardan ölen insan sayısına göre oldukça fazla. Her üç dakikada, bir yetişkin kalp hastalığından ölmekte ve bu erkekler arasında kadınlara oranla daha yaygın. Yaş çok önemli. Kalp krizinden ölen insanların %80’i 65 yaş ve üzeri insanlardan oluşuyor. Kalbini sağlıklı tutmak için birçok şey yapabilirsin. İşte size kalbinizi sağlıklı tutmak için bazı ipuçları… 🙂

  • Sigarayı bırak. Herkes sigaranın kansere sebep olmasının yanında kalp sağlığını tehdit ettiğini bilir. Kalbin için iyi birşey yapmak istiyorsan en azından bunu yap.
  • Haftada dört kez, otuzar dakika olmak üzere düzenli egzersizyapabilirsin. Bu kalp sağlığın için çok iyi olacaktır.
  • Kızarmış yiyecekleri çok fazla tercih etmemenin yanında, haftada sadece bir kere kırmızı et yemeniz yararlı olacaktır. Kızarmış besinler ve kırmızı et yüksek kolesterol içeren, çok fazla tüketildiğinde kalp sağlığınızı olumsuz etkileyebilecek besinlerdir.
  • Haftada üç kez balık yiyebilirsiniz. Balık, daha az kolesterol içermesinin yanında, yüksek Omega-3 yağı içeren bir besin.
  • Yemeklerde tuzu gerektiği kadar kullanın. Bir insanın günlük tuz ihtiyacı bir gramdır. Ama biz günde yaklaşık altı gram tuz tüketmekteyiz.

Egzersiz robotu Taizo

angelflare | 16 September 2009 10:12

Daha önce pek çok amaç için üretilmiş robot gördük fakat bu seferki biraz farklı. Bu robotun görevi yaşlılara fiziksel terapilerinde yardım etmek.

Bu peluş uzay elbiseli robot, Taizo, 61 cm boyunda ve 7 kg ağırlığında. Tek şarj ile 2 saat kadar çalışabiliyor. Hafif egzersizleri (genellikle oturarak) gerçekleştirmek için tasarlanmış ve hafızasında 30 farklı egzersiz çeşidi var. Ayrıca ses tanıma gibi özellikleri de bulunuyor. 26 ekleme sahip bu robot kesinlikle çok esnek, zaten egzersiz yapabilen bi robotun da esnek olması beklenirdi.

Pilates topu Dersleri video Ebru Şallı Pilates Dersi

NLPMaster | 30 July 2009 23:00

pilates dersleri video ve egzersizleri, ebru şallı pilates videoları
pilates dersleri video ve egzersizleri, ebru şallı pilates videoları

Pilates severlere müjde!
Pilates sitesi açıldı.
Pilates topu, pilates dersleri, plates video, pilates video görüntüleri, ebru şallı pilates dersleri gibi pek çok konunun yer aldığı pilates sitesi pilates.orjinall.com yayında.
Yerli ve yabancı kaynaklardan pilates dersleri pilates.orjinall.com da
Sitede yer alan ve ilginizi çekebilecek başlıca pilates konu başlıkları şunlar:
Ebru şallı Plates Video
Pilates ile boyun egzersizi
Ebru Şallı Pilates fotoğrafları
bel ağrılarını azaltma
Ebru şallı TV8 plates
Pilates yeşil bant hareketleri
pilates topu hareketleri
Pilates dersi video
Pilates ile forma girmek

Vücütyağı ölçmek

hag | 10 April 2009 16:31

Koşubandlarının vücutyağı ölçme özelliği nekadar inandırıcı. Boyunuzu, kilonuzu, yaşınızı giriyorsunuz sonra nabız sansörlerine elinizi koyuyorsunuz. Cihazda size vücutyağı oranınızı ve size uygun bir egzersiz programını ekrana getiriyor. Peki sizinle aynı boy, kilo, yaş değerlerinde bulunan biride bu işlemi yaparsa aynı sonuç çıkmaz mı. Nasıl oluyorda bu yazılmış sabit değerler veren programı sanki bir kesin sonuç gibi bu cihazın özelliği olarak sunuyorlar.Aynı bilgileri piyada satılan dijital terazilerde size sunabiliyor.Vücutyağı oranı bu konuyla ilgili bir doktorun vereceği tahliller doğultusunda belirlenebilir. Bir zamanda adım ölçer modaydı, beline adım ölçer takan yürüyüş yapmaya başlıyordu. Günlük aktiviteler esnasında kullananlar cihazlarına bakıp ‘Eyvah bügün 500 adım daha atmam lazım hadi atayım’diyip etrafta koşuşturmaya başlıyolardı. Teknolojinin bu gibi konularda insanları kandırmak üzere kulnılması bence yanlış. En kötüsüde insanlar yanlış bilgilerle kendilerine uygun olmayan egzersiz programlarına yönlendirilmesi. Teknoloji doğru amaçlarla kullanıldığı zaman iyi ve güzeldir.

el egzersizi ile şarj

sergun | 25 February 2009 14:59

el egzersizi yaparak iphohe’u şarj etmek nasıl olurdu..
el kaslarını çalıştırmaya yarayan bildiğimiz egzersiz aletini iphone’a bağlayarak, her çalışma yapıldığında şarj işini de halledebilmeyi düşünmüşler. hem enerjinin kullanımı hem de ikinci işleviyle eğlenceli görünüyor.

Sizi Zayıflatacak 10 Ücretsiz iPhone Uygulaması

pinkfloyd | 10 February 2009 14:12

Bu yılki hedefleriniz arasında kilo vermek olmasa da muhtemelen vücudunuzu daha güzel, bakımlı veya gelişmiş bir hale getirmek istediğinize dair şöyle bir iç geçirdiğiniz olmuştur. Buna yardımcı olmak için işte bu yazımızda size kilo verdirecek ve vücudunuzu şekle sokmanıza yardımcı olacak en iyi 10 ücretsiz iPhone uygulamasını listeledik.

Kalori izleyicilerinden fitness rehberlerine; diyetinizi, kilonuzu ve egzersiz hedeflerinizi yönetmenize yardımcı olacak neredeyse her tür uygulamayı bulabileceğiniz bu listemizin en güzel tarafı, uygulamaların tamamının ücretsiz olması. Artık başka bahaneniz olmamalı. İşe başlamak için bu uygulamalardan bir ya da birkaçını indirin ve kullanmaya başlayın. İşte listemiz:

Calorie Tracker

Aldığınız ve harcadığınız kalorilere dikkat mi ediyorsunuz? Calorie Tracker inanılmaz derecede kullanışlı ve ücretsiz bir uygulama olup, Lance Armstrong’un sağlık ve egzersiz sitesi Livestrong.com‘un ellerinden çıkmış. Kullanıcılar günlük yaktıkları kalori, yağ, karbonhidrat ve protein miktarlarını takip edebilirler.

Uygulama, Livestrong.com sitesinde yer alan 450,000’in üzerinde yemek ve restoran servislerinin yer aldığı zengin veritabanını kullanıyor. Eğer fiziksel aktivitenizi de işin içine katmak istiyorsanız, o zaman uygulama üzerinde yer alan çeşitli egzersizler yardımı ile ne kadar kalori yaktığınızı görebilirsiniz. Kullanıcılar ilgili uygulamayı web sitesinde yer alan destek grupları, forumlar ve soru cevap bölümü ile birlikte eş zamanlı olarak kullanabilirsiniz. (App Store Puanı: 2.5 yıldız).

Evcil Hayvanlar İçin Yağ Oranı Ölçüm Aygıtı

zabun | 06 December 2008 21:36

Kao‘nun sunduğu bu aygıt ile, evcil hayvanlardaki vücut yağ oranları kolaylıkla ölçülüyor. Bu küçük dijital cihaz, obeziteye bağlı diyabetlerin, kalp-damar rahatsızlıklarının gelişmesini önlemek için koruyucu hekimlikte kullanılabiliyor. Bu sayede veteriner hekim hasta sahibine uygun rasyon ve egzersiz tavsiye edebiliyor. Bazı vakalar dışarıdan normal görünselerde, organları arasında aşırı yağlanma olabilir. Bu vakalar gözden kaçabileceği için daha sağlıklı kararlar vermek adına, beden yağ oranının doğru tespitine ihtiyaç duyulmakta. Kullanımına gelince cihazın metal uçları -hayvanın tüyleri aralanarak- cilde temas ettirildikten sonra, cihazın düğmesine basılıyor ve birkaç saniye içinde LCD ekrandan yağ oranı yüzdelik olarak gösteriliyor.

[ohgizmo]

online egzersiz ölçümü

mentira | 05 November 2008 18:11

fitbit
fitbit

fitbit otomatik olarak ne kadar kalori yaktığınızı, ne kadar uyuduğunuzu, ne kadar egzersiz yaptığınızı, kaç km yürüdüğünüzü kaç adım attığınızı ve bunun gibi bir çok özelliği otomatik olarak ölçüp fitbit sitesine yükleyen bir cihaz

fitbit küçük boyutlu kablosuz ve şarj edilebilir bir cihaz,

daha sonrasında web sitesinden kalorinize ve diğer ölçülen sonuçlara bakabiliyorsunuz. sık sorulan sorulara ekran görüntülerine bakabilirsiniz. fiyatı ise 99 dolar.