bildirgec.org

cnbce hakkında tüm yazılar

“Yabancı”dan “yerli”ye yerini yadırgayan bir bakış

admin | 11 March 2011 10:46

“Televizyonda hangi dizileri takip ediyorsun” diye sorunca “Ben sadece Cnbc-e izliyorum” diyen hatırı sayılır sayıda insan var. “Mesela hangi diziyi” deyip ikinci soruya geçince duraksadı mesela bu sabit yanıtı verenlerden biri. Muhtemelen ikinci sorunun hiç gelmeyeceğini düşünerek. “Lost” dedi. “Başka” dedim. Kalakaldı. Oysa ki Lost, hiçbir zaman Cnbc-e’de yayınlanmadı…
Kimseyi eleştirmek ya da küçümsemek bana düşmez, sadece onları anlamaya çalışıyorum. Bu tavrın altında yatan nehri görmek, bu davranışı biraz kurcalamak istiyorum. Aynı mevzunun edebiyat, sinema, müzik versiyonu da var elbet. Türk yazarları beğenmeyip, melodramın melodramı, çok satan, sığ yabancı yazarları okuyanlar hatta muhtemelen okumayıp sadece ellerinde gezdirenler (bir de böyle bir sosyal grup var, onlar kendi başlarına, başka bir yazıyı hak ediyor), Zeki Demirkubuz’u, Nuri Bilge Ceylan’ı tanımayıp içi boş Hollywood sinemasını göklere çıkaranlar. Türk müzisyenlere burun kıvırıp, sırf yabancı diye cascavlak, klişe dolu melodilere meyledenler.

Without a Trace tanıtım müziği

bonjurkes | 10 October 2008 10:39

Cnbc-e de yayınlanan Without a Trace dizisinin tanıtımı sırasında arka fonda çalan bir müzik var. Telli çalgı sesi ve bayan sesinden oluşan bir müzik. Nasıl anlatacağımı bilemedim ama bu sıralar cnbc-e izliyorsanız mutlaka gözünüze takılmıştır.

Acaba bu müziği bilen biri ismini paylaşabilir mi?

Pushing Daisies

behman | 29 January 2008 09:24

pushing daisies
pushing daisies

Dirilen insanlar aşkına!

Yerli dizilerin uzunluğundan sıkıldığım zamanlarda kısa diziler arayışına girdim ve farkettim ki yabancı diziler hiç de bizdeki gibi uzun, bunaltıcı, sıkıcı ve bol gözyaşılı değil. Yerli ekranlarda da yabancı dizileri altyazılı yayınlayan kanallar mevcut. Pek yakında ekranımıza merhaba diyecek olan entersan bir dizi var : Pushing Daisies. Konusu ve görüntüleri oldukça ilginç. Daha çocukken ölüleri diriltme yeteneğine sahip olduğunu keşfeden Ned yıllar sonra çocukluk aşkının ölüsüyle karşılaşır ve onu tek dokunuşla hayata döndürür. Fakat bir daha asla sevdiğine dokunamaz çünkü ikinci kez dokunursa sonsuza dek ölür. Diğer bir doğa kanunu daha var ki dirilen birinin yerine bir başkası veda eder hayata. Yerli dizilerden kaçanlar “Pushing Daisies“in ihtişamına kapılabilirler..Kaçırmayın..

Prison Break 3

Demonic | 10 November 2007 12:13

prison break’ın 3.sezonu bu sene cnbce de yayınlanmaycak mı ? heroes başlayacak ama pb den hala ses yok ?

Heroes 2. Sezon ile ekranda

skywalker | 22 October 2007 23:39

Sıradışı konusu, ilginç karakterleri ve etkileyici konusu ile Heroes 2. Sezon Cnbce‘de başlıyor.
Kanal yeni sezon için başlama tarihi olarak 11.11.07 tarihini belirlemiş.
Öte yandan diziyi internet yoluyla takip eden hayranlar ise, bu hafta 5. bölümü izleyecekler.

Galactica Hayranları Güverteye!

skywalker | 01 October 2007 01:12

Savaş Yıldızı Galactica’nın Türkiye’de hatırı sayılır derecede hayranı var. Şimdi bu hayranlar için yepyeni Türkçe içerikli bir site yayına girmiş. Galactica.gen.tr, güncel haberleri ve forum alanı ile Eski ve yeni seri hayranlarını bir araya getiriyor.