bildirgec.org

clone wars hakkında tüm yazılar

Türkçe Star Wars Çizgi Romanları

Star Wars Mania | 08 December 2009 10:18

Uzun yıllardır Türk hayranlarının eksikliğini hissettiği Star Wars çizgi romanlarını artık Türkçe olarak raflarda bulabileceğiz.

Jbc Yayıncılık’ın geçtiğimiz aylarda yayına soktuğu Clone Wars (Klon Savaşları) serisinin üçüncü cildi geçen ay TUYAP kitap fuarında piyasaya çıktı. Dördüncü cilt olan Light And Dark (Aydınlık Ve Karanlık) ise 2010’nun Ocak ayında raflardaki yerini alacak. Dark Horse ile ortaklaşa gerçekleştirilen proje meyvesini vermeye başladı ve yeni basılacak seri belli oldu: Dark Times (Karanlık Zamanlar)

Clone Wars aslında dokuz ciltlik uzun bir seri ve son sayısındaki hikaye ile Episode 3 Revenge Of The Sith sonrası yaşanan olayları esas alıyor. Dark Times da tam bu noktadan başlayan bir hikaye akışı sunuyor.

Yeni seriye kısaca bir göz atalım.

Clone Wars: Nedir, Ne Değildir?

mabl | 23 February 2009 08:45

Klon Savaşları” (Clone Wars) terimi, Star Wars serisinin 2. ve 3. filmleri arasındaki zaman dilimini ifade etmek için kullanılıyor genelde. Ancak piyasaya Star Wars: Clone Wars ismiyle sürülmüş farklı birkaç ürün var ki, bu yazının amacı da bunlardan hangisinin ne olduğunu, neleri anlattığını açığa çıkarmak. Burada açıklayacaklarım sadece film ve dizi formatında olanlar, aynı isimde PC oyunu, kitap ve çizgi romanlar da var.

Star Wars: Clone Wars ismiyle 2003 yılında ilk seri vizyona girdi. Konu olarak II. filmin sonundan III. filmin başına kadar geçen zamanda Jedi ve Cumhuriyet’in Sith ve Ayrılıkçılara karşı mücadelesini ele alan çizgi dizi, 25 bölüm olarak 3 sezon yayınlandı. İlk 20 bölüm 3-7’şer dakikalık kısa animelerdi, ancak 3. sezon 12-15 dakikalık 5 bölümden oluşuyordu ve Anakin Skywalker’ın gerçek bir Jedi Şövalyesi olma sürecine yoğunlaşmıştı. Seri 2005’te bitti ancak popülerliği, daha sonraki film ve diziye ilham kaynağı oldu.

Yeni Star Wars Sinema filmi Eylül 2008’de!!

skywalker | 20 November 2007 00:49

Dünyada ve Türkiyede önce ve sadece Star Wars TURK‘te yayınlanan habere göre Clone Wars 3D animated serisinin ilk 4 bölümünün bir sinema filmi haline getirilmesine karar verilmiş.
Eylül 2008’de vizyona girecek bu filmin ardından daha önce planlandığı gibi, seri TV dizisi olarak cam ekranda hayatına devam edecek. Haberin detayı ise burada!

Star Wars – Clone Wars

dolap | 13 November 2006 15:12

Clone Wars

Star Wars Episode II: Attack of the Clones ve Star Wars Episode III: Revenge of the Sith filmleri arasında yaşananları çizgi film tadında seyretmek için işte size iki DVD. Öyle tadı damağınızda ekrana bakakalırken bitiveriyorlar ki kızıyorsunuz. Bulun buluşturun mutlaka izleyin: Star Wars Clone Wars Animated