bildirgec.org

chp hakkında tüm yazılar

Kıskanmamak elde değil !

endop | 23 May 2011 09:34

Kıskanıyorum..

Seni benden daha genç olduğun için , onu benden daha yakışıklı olduğun için kıskanıyorum . Arkadaşımı kış olimpiyatlarında çektiği fotoğraflardan dolayı , diğer bir arkadaşımı da benden daha anlamlı cümleler kurduğu için kıskanıyorum . Bir başkasını kurduğu dostluklardan dolayı , bir diğerini ağırbaşılığından dolayı kıskanıyorum…

Evet söyledim ve mutluyum … buyum işte ben .

ŞAKA GİBİ ÜLKEYİZ VESSELAM…

antiemperyal | 27 April 2011 10:21

C.Eren ÇELİK

Nasıl bir ülkede yaşıyoruz anlamak mümkün değil…

Bu ülkede yaşayan vatandaşların AKP’ye oy verenlerinden %27’si Ergenekon soruşturmasının hakkaniyetle yürütülmediğine inanıyor, ama aynı %27 AKP dışında partiye oy vermeyceğini ifade ediyor.

Bu ülkede yaşayan vatandaşların %59’u Türkiye’nin geleceğinin Avrupa’da olduğunu düşünüyor ama AB kriterlerinden olan idamın geri getirilmesini savunanların oranı %65.

Bu ülkenin vatandaşları,siyasileri,aydını sağda solda önüne gelen her yerde demokrasi nutukları atarken mangalda kül bırakmıyor ama demokrasinin temel unsurlarından birisi olan “temsil edilme hakkaniyeti” nin tam olarak sağlanması için barajın indirilmesini yalnızca %17’lik bir kesim savunurken “Bu günkü hali iyidir, böyle evam etsin” diyenlerin oranı %47’yi buluyor.

12 Eylül referandum sonuçları

Lorilleux | 14 September 2010 10:00

Son aylarda Türkiye’nin gündemini çok fazla meşgul eden 12 Eylül referandumu bugün gerçekleşiyor. 50 milyon seçmenin oy kullanacağı referandum sonuçları; busiteden ilçe bazında öğrenilebilir.

Referandum Sonuçları Oy oranları Evet Hayır oranı

NLPMaster | 12 September 2010 14:02

2010 referandum sonuçları açıklanınca anında görmek isterseniz size referandum sonuçları sayfasını haber vereyim.
İl il referandum sonuçları, ilçe ilçe referandum sonuçları, referandum evet oranı, referandum hayır oranı, referandum sonuçları grafiği, halkoylaması sonuçları, halk oylaması oranları, seçim sonuçları, referandumda evet veren iller ilçeler, referandumda hayır veren iller ilçeler incelemek için bakabilirsiniz. Burada
Bazen hayır zannettiğimiz şeylerde şer, şer zannettiğimiz şeylerde hayır olabilir. Kimbilir… O nedenle; anayasa paketi referandum oy sonuçları oranları sayıları miktarı ne olursa olsun ülkemize güzellikler getirmesini diliyorum.

haydi referanduma gidiyoruz

taha3045 | 26 August 2010 13:00

Kılıçdaroğlu Gandi Kemal’miş, herkesin yediği haltları biliyormuş, havuzu şöyleymiş, onun gibi şöyle olmayan havuzlar kakaymış.

Yeni yeni diziler başlıyormuş , çok ses getirecekmiş.(her dönem kaç tane dizinin bir kaç bölümden sonra geri dönüşüm kutusuna atıldığını kimse bilmiyormuş )

Bir varmış bir yokmuş Niran Ünsal adlı şarkıcı sandıktan evet oyu çıkarsa kafama sıkar giderim demiş. kaşıklayamayacağın bokun önüne oturmasaymış. Herkesin evet ya da hayır deme hakkı var ama kimse böyle salak demeçler vermemeliymiş.

Başbakan’dan bir fırça da, CANDAŞ ve YOLDAŞ’lara…

| 28 May 2010 15:03

Sayın Başbakan artık öyle bir duruma geldi ki, olumlu eleştirilere bile tahammül edemiyor. Sadece kendi kararlarının doğru olabileceğine inanmak ve düşüncelerini belirtmeye çalışan diğer insanları ve kurumları adeta düşman olarak görmek, sıradan bir yönetici için bile önemli bir sorundur…

Sayın Başbakan, meclis çalışmalarında diğer partilerden gelen önerileri, bırakın dikkate almayı, duymak bile istemiyor. CHP, MHP, BDP, hepsi kötü. Kendisini ve partisini eleştiren basın düşman, kendisinin hoşuna gitmeyen kararlar verebilen yargı organları hasım…
Bir tek, haklısınız Başbakanım, Allah uzun ömürler versin Başbakanım, çok yaşayın Başbakanım, emredersiniz Başbakanım’dan başka bir şey söylemeyen, o cesaretten yoksun yağdanlıklar iyi ve hoş insanlar…

Kader mi? Fıtrat mı? Yoksa Rus ruleti mi?

| 25 May 2010 15:26

Aşağıdaki paragraf 24.05.2010 tarihli Hürriyet gazetesinden.

ENERJİ Bakanlığı’nın yaptığı denetimlerde, özellikle özel maden ocaklarında tespit edilen önemli eksiklikler şöyle:*Ocak çalışanlarına kişisel koruyucular verilmiyor.*Acil çıkış kapısı yok, havalandırma manuel.*Ocaklarda hava ölçüm aleti yok.*Çoğu maden ocağının işyeri ruhsatı yok.*Metan gazı ölçüm aleti sürekli ocakta bulundurulmuyor.*Nefeslik baca havalandırma sistemi kurulmamış.*Acil kaçış planı yok.

Yukarıdaki maddeler enerji bakanlığının denetimlerinden. Muhtemelen burada söz edilmeyen birçok kusur daha vardır. Müfettişler bu eksiklerden birini veya birkaçını tespit ettiğinde yapılan ise, ilgili firmayı eksikliklerini 6 ay içersinde gidermesi için uyarmak.
Diyelim ki metan gazı ölçüm aleti yok ve firma uyarıldı. İşveren 6 aya kadar o aleti madene koyup çalıştıracak. Türkçesi, aynı şartlarda çalışmaya devam. Ondan sonra da, bu süre içinde metan gazı nedeniyle meydana gelebilecek ölümler, ihmal ve sorumsuzluk değil, kader veya fıtrat olacak. Üstüne, bu konuyu eleştirenler, olayı fazla abartmakla suçlanacak.