bildirgec.org

canlı yayın hakkında tüm yazılar

kendi internet tv’nizi kurun

Serkeftq | 29 April 2011 12:40

son zamanlarda internet ortamının sosyal medya olayları baş döndürücü bir hızla artıyor. şüphesiz bunlarıın başında video paylaşımı ve broadcast hizmetleri geliyor. internet ortamında bir televizyon kanalı sahibi olmayı kim istemez ki?
gerek hız açısından gerekse pratiklik açısında oldukça uygun olan bir servisten bahsedeceğiz. bu servis sayesinde hem oturduğunuz yerden tv yayını yapabilir hem de beğendiğiniz videoları yayınlayabilirsiniz.
öncelikle livestream adlı internet sitesine girip “sign up” butonuna tıklayarak üyelik işleminin başlaması için ilk adımı atıyoruz. ardından çıkacak ekranda izleyici mi olacağımız yoksa tv yayını mı kurmak istediğimizi belirleyeceğimiz ekran çıkıyor.
bizim seçeneğimiz broadcast, yani yayın yapacağız.

livestream ilk ekran
livestream bir

evinizden tv kanalı kurun

silver530 | 01 March 2011 11:32

internette yapılabilecek en ilginç şeylerden birisi de tv yayını yapmaktır. bunun için bir adet web kamerasına ihtiyacınız var. internet üzerinden tv yayını yapmak için çok seçeneğiniz bulunuyor. ancak bunların çoğu için az ya da çok teknik bilgiye ihtiyaç var. biz şimdi teknik bilgi gerektirmeyen servislerden çok başarılı olanlarından biri olan camstreams‘i inceleyeceğiz.

camstreams
camstreams

şimdi bu servis sayesinde evimizdeki webcam ile messenger’dan kolay bir şekilde arkadaşlarımızla görüntülü görüşebildiğimiz gibi bir tıkla dünyaya yayın yapabileceğiz. bu siteden yayın yapmak istiyorum dedikten sonra üyeliği tamamlamamız gerekiyor.

yayın yapmak istiyorum
yayın yapmak istiyorum

Atv iPhone ‘da yerini aldı

Flashcentury | 29 December 2009 12:01

Atv Türk televizyon kanalları arasında bir ilke imza atarak iPhone üzerinden yayına başladı.

Atv iPhone Application
Atv iPhone Application

iPhone üzerinden yer alan App Store ‘dan Atv diye aratarak bulabileceğiniz programı ücretsiz indirebilirsiniz.

Atv iPhone Application
Atv iPhone Application

Program oldukca sade ilk açıldığında yukarıdaki ekran karşınıza çıkıyor ve play buttonuna tıkladığınızda direk canlı yayına bağlanıyorsunuz.

Lebliv Ücretsiz Canlı Yayın Servisi

kursat128 | 21 October 2009 13:35

(Diger Forumlara yazmıstım suan Kaldırdım sadece Bildirgecte olacak. yayınlarsanız sevinirim.Google dan kontrl edebilrsnz herhangi bir içerik calmıs saymayacaktır. İlgilenirseniz COK MEMNUN OLURUM )

LebLive Canlı Yayın Sistemi
LebLive Canlı Yayın Sistemi

LebLive Canlı Yayın Servisi
Herkese Selamlar. İnternet üzerinde canlı yayın hizmeti justion.tv ustream.com gibi sitelerin yanına yerli bir denemede LeblebiStudio (Site adresi : leblebistudio ) dan geldi. Leblive şuan deneme aşmasında olmakla birlikte Flash Media Server ve ActionScript 3 kullanılarak hazırlanmış bir Canlı Yayın servisi.Sisteme Buradan erişebilirsiniz. Sitede Yayın yapmak ve Mevcut yayınları izlemek için 2 kısım bulunuyor.

Online TV Yayını yapabileceğiniz siteler

GokhanKARAKAS | 05 October 2009 16:53

1) justin.tv

justin.tv, hem eski yayınları izleme imkanı verir, hem de canlı yayınları online sağlar. bu sitede birçok farklı kanal ve canlı video yayınını ücretsiz olarak izleyebilirsiniz. Popüler kanallar Spor, haber, bilim ve teknoloji…

2) ustream.tv

ustream.tv izleyicilerle interaktif canlı video yayını için mükemmel bir platformdur. videoları görüntülemek için üye olmak gerekmiyor fakat canlı yayın yapabilmek için üyelik şart. spor, eğlence, müzik, gibi çeşitli kategoriler bulunmakta.

Dünya radyoları Türkiye’de canlı yayında dinleyicilerle buluşuyor.

salonayakta | 15 September 2009 17:04

Büyüklerimiz anlatırlardı, onlar Arap, Fars vb. radyolarını dinlerlerdi eski radyolarından, bizler ise şuan ancak sınır şehirlerinde ve sınıra yakın yerlerde arada frekansımıza giren diğer ülke radyoları dinleyebilmekteyiz.Türkiye’de bir internet adresinde Dünya radyolarını bir araya getirerek diğer ülkelerde hangi şarkıların dinlendiğini öğrenebilir, ülkelerin yerel müziklerini ve yayınları takip edebilirsiniz.Dünya müziklerine meraklılar, belki yeni bir dil öğrenenler, diğer ülkelerdeki ”dünyaları” merak edenler, bu siteyi size göre.Alfabetik olarak hazırlanmış sitede ülkelere göre ayrılmış başlıklar ve içerisinde radyo adı, yayın yaptığı şehir, canlı dinleme linki (Windows Media Player, Winamp, Flash Player vb. ile açılmakta) ve ne tarz müzik yayını yaptığı bilgileri verilmekte.Ayrıca Türkiye radyo kanallarını da siteden takip etmek mümkün.

İyi dinletiler.

Facebook ve Canlı Yayınlar

gadget3 | 10 July 2009 12:03

Facebook üzerinde canlı yayınlar

İnternette canlı yayınlar gittikçe popülerleşirken, facebook’ta canlı yayın yapılmasını sağlayan canlı yayın kutusunu (live stream box) sunmuştu.

Canlı yayın denince akla ilk gelen Justin.tv‘de facebook üzerinden canlı yayın yapıp, diğer yayınları da izlemenize olanak sağlayan bir facebook uygulaması sundu. buradanulaşabilirsiniz.

Uygulama basitçe canlı yayın ve yayın bilgisi içeriyor. Facebook live stream box ile entegre çalışıyor. Bu sayede kullanıcılar canlı bir yayında olanları gerçek zamanlı olarak tartışabiliyor, ayrıca buradan paylaştığınız mesajlar durum güncellemesi olarak tüm arkadaşlarınıza da duyuruluyor.

Sosyal Medya’dan Michael Jackson Geçti

algoz | 09 July 2009 20:51

Pop’un Kralı Michael Jackson’ın ölüm haberi, dulduğu andan itibaren web kullanıcıları tarafından büyük bir ilgiyle karşılandı +.Önce haber ile ilgili gerçekleri öğrenmek ve duygularını paylaşmak için gerçekleştirdikleri aramalar ve durum güncellemeleri ile Web’te (Başta arama motorları, haber siteleri ve sosyal ağlar olmak üzere) büyük bir volkan patlamasına (Google’ın ifadesiyle) sebep olan Sosyal Medya kullanıcıları, daha sonra Michael Jackson şakılarının bulunduğu mp3’lere hücum ederek, bir hafta içerisinde yaklaşık olarak 2.6 milyon download gerçekleştirdiler.

Los Angeles’taki Staples Center’da düzenlenen cenaze/anma törenine katılmak isteyenler için web üzerinden dağıtılan 17,500 adet bilete 1.6 milyon kişi başvuruda bulundu.

Google, Facebook ve Twitter gibi Sosyal Medya ortamlarında yoğunlaşan bu hareketlilik, Michael Jackson için düzenlenen cenaze töreninde de kendini gösterdi.

Staples Center’a gelemecek olan dünya üzerindeki birçok Michael Jackson hayranının töreni web üzerinden canlı olarak izleyebilmeleri için haber siteleri ve sosyal ağlar işbirliğine gittiler.
Facebook+CNN, Hulu+Fox News, Ustream+CBS News ve MySpace, töreni tüm dünyaya canlı olarak web üzerinden sundular.

Facebook’tan Canlı Yayın Kutusu!

algoz | 28 June 2009 13:00

ABD’nin son başkanı Barack Obama’nın + Yemin töreninde CNN ve Facebook bir ilke imza atarak web üzerinden yemin törenini canlı yayınlamış ve yayının yapıldığı sayfada facebook kullanıcıları törenle ilgili görüşlerini facebook hesapları ile giriş yaparak bırakmışlardı.

Facebook, tören için özel olarak hazırladığı bu widget’i/uygulamayı şimdi de, tüm web siteleri ve facebook iframe uygulamaları için facebook connect altyapısı ile geliştiricilerin kullanımına sundu.

Canlı Yayın/Akış Kutusu’nun (Live Stream Box) Bazı özellikleri:
-Ziyaretçiler facebook hesapları ile facebook connect altyapısını kullanarak giriş yapacaklar.

İnternetten Yayın Yapan Televizyonlar

NLPMaster | 28 January 2009 13:46

İnternet televizyonları sitesi
İnternet televizyonları sitesi

Televizyon tutukunları için internet üzerinden yayın yapan televizyon kanallarını bir arada bulabilmek gerçekten önemli olabilir.
İnternet üzerinden canlı yayaın yapmakta olan gerçek dünya televizyonlarını birarada bulabileceğiniz bir adres buldum.
internet televizyonları nın yanısıra televizyonların internet versiyonları da artık günden güne artıyor.
İşte internetten yayın yapan tvler toplu halde:
İnternetten yayın yapan televizyonlar