bildirgec.org

bebo hakkında tüm yazılar

pixlr kullanın

ufopilotu | 28 February 2011 20:03

pixl web erişiminizin olduğu her yerde fotoğraflarınızı çevrimiçi bir şekilde düzenleyebileceğiniz bir site.

üyelik alarak, eski dosyalarınızı da daha sonra düzenleyebilmek amacıyla koruyabilirsiniz. düzenlediğiniz fotoğrafları kullanıcı tarayıcısında tuttukları için fotoğraflarınız yalnızca sizin pc ya da laptoplarınızda kalıyor.

nasıl kullanılabileceğini görmek için ictpublish üzerinden videolarını izleyebilirsiniz.

Sosyal Ağ Yöneticileri

Java99e | 27 May 2010 15:25

Sosyal ağ yöneticileri sayesinde birden fazla ağa aynı anda bağlanarak durumunuzu güncelleyebilir, farklı ağlardaki arkadaşlarınıza daha rahat ulaşabilirsiniz.

1. Ping.fm

Facebook, Twitter, MySpace ve Bebo gibi popüler sosyal ağlardaki durumunuzu tek bir metin kutusu üzerinden güncelleyebiliyorsunuz. Yaptığınız güncellemelerin, hangi sitelerde yayınlanıp yayınlanmayacağını da seçebileceğiniz bir menü bulunuyor.

2. Yoono

Facebook, Twiter, MySpace gibi ağlara bağlanarak arkadaşlarınızın durum güncellemelerini görebiliyorsunuz. Tıpkı, Ping.fm’de olduğu gibi metin kutusu aracılığıyla seçtiğiniz ağlardaki durumunuzu güncelleyebiliyorsunuz.

Bebo.com iflasa sürükleniyor…

Lorilleux | 08 April 2010 20:24

bebo.com
bebo.com

Her zaman üst sıralarda olan internet şirketlerinden AOL, facebook tarzı sosyalleşme sitesi Bebo.com‘u satmayı yada alıcı bulamazsa kapatmayı düşünüyor. bebo.com 2 yıl öncesine kadar; myspace, hi5 ve facebookile birlikte en popüler sosyalleşme araçlarından biriydi. Dünya’da facebook.com ne kadar popülerse, bebo.com da özellikle irlanda ve ingiltere’de o kadar popülerdi. facebooktan çok daha eski bir geçmişi olan bebo.com, facebook’un popüleritesinin artmasıyla birlikte daha geri plana itildi. Şu anda amerika’dan bağlanan kullanıcı sayısı oldukça azalmışken, 2009 şubat ayından bugüne kadar üye sayısı 5.8 milyondan 5.1 milyona düşmüş bulunuyor. facebook ile aralarındaki farkı daha net bir şekilde belitmek gerekirse; bebo şu anda 5.1 milyon, facebook ise yaklaşık olarak 210 milyon kullanıcıya sahip ve facebook halen daha büyümeye devam ederken bebo.com’da iflasa doğru sürükleniyor. sitenin şu anki kullanıcıları bebonun asla kapanmaması gerektiğini şiddetle savunuyorlar; sabep olarak ise sitelerinin facebooktan kullanım bakımından çok daha kolay olmasını ve herkesin değil, sadece daha seçilmiş insanların kullanması olarak açıklıyorlar. gerekirse sitelerini kullanmak için kullanım parası ödemeye bile hazırlar.daha çok yorumlara buradanulaşabilirsiniz.

bebo.com'dan örnek bir kullanıcı sayfası
bebo.com’dan örnek bir kullanıcı sayfası

Tüm bu nedenlerden ötürü AOL’den jon brod bebo.com’un toplam 40 çalışanına sitenin durumunu özetleyen bir mail attı ve ileride nelerin olabileceği hakkında çalışanlarını uyardı. Sonuç olarak aol, AOL, bugünlerde sitesine alıcı arıyor; fakat site satılacak mı yoksa, kullanıcı istekleri doğrultusunda satılmıyacak mı onu bekleyer göreceğiz…

Yerel Sosyal Ağların Yükselişi

algoz | 09 June 2009 18:29

italyan halkla ilişkiler uzmanı ve microsoft italya’nın eski pazarlamacısı vincenzo cosenza, haziran 2009’daki alexa * ve google trends * verilerinden hareketle sosyal ağlar (facebook, twitter, myspace, bebo, orkut, hi5, friendster vb.) için bir dünya haritası oluşturmuş.

bu sayfada bulunan ve many eyes ile hazırlanmış sunumda hangi ülkelerde hangi sosyal ağların kullanıldığına dair bilgiler verilmiş.

ayrıca buradaki haritadan ülkelerin lider sosyal ağlarını görebilirsiniz.

Flock 2.5, Facebook Chat ve Twitter Search ile Geliyor…

algoz | 20 May 2009 20:15

Mozilla tarafından açık kaynak kodlu olarak geliştirilen firefox tarayıcısının mimarisi üzerine inşa edilen ve kendini sosyal web tarayıcı (the social web browser) olarak tanımlayan flock *; 2.5 versiyonu ile sosyal web’in en popüler 2 aktörü olan facebook ve twitter ile daha entegre bir yapıya sahip.

Twitter Search özelliği ile twitter’da aramalar yapabilir ve aramalarınızı kayıt ederek sonraki zamanlarda tekrar gözden geçirebilirsiniz.
ayrıca resim, video, link veya metin gibi içerikleirinizi sürükle-bırak ile kolayca twitter’da ve diğer sosyal ağlarda (MySpace veya Facebook gibi) paylaşabilirsiniz.
Önemli bir özellik te, bu paylaşımlarınızı twitter’da yaptığınızda url adreslerini kendiliğinden kısaltması.

Facebook sonunda Myspace’i geçti

Xas | 19 August 2008 11:18

Internet marketing araştırma ve istatistikleme sitesi ComScore’un son araştırmasına göre sosyal ağlar arasında Facebook, MySpace‘i geçmiş durumda. Dünya üzerinde en fazla özgün ziyaretçi alan sosyal ağ sıralamasında Mart sonuna kadar 1. olan MySpace yeniyetme rakibi Facebook tarafından Nisan’da geçilmiş ve Mayıs’ta bu fark iyice artmış. ComScoreayrıca diyor ki, Facebook Mayıs ayında 123.9 milyon özgün ziyaretçi alırken MySpace 114.6 milyonda kalmış. Facebook’un sayfa görüntülenme sayısı 50.6 milyar iken MySpace 45.4 milyarda sürünmüş (!).

aol’nin 850 milyon dolara bebo’su oldu(!)

pasacocugu | 14 March 2008 14:46

amerikalı portal devi aol sosyal ağ sitelerinden bebo‘yu satın aldı. bebo’yu biz pek tanımıyor olabiliriz, fakat İngiltere, Yeni Zelanda ve İrlanda’da fazlasıyla popüler. aol, 13-25 yaş arası 40 milyon kullanıcıyla sosyal ağ siteleri arasında önemli bir yeri bulunan bebo’yu alarak bebo’nun amerika’daki kullanıcı sayısını önemli ölçüde artırmayı hedefliyor olmalı, hazır facebook da düşüşteyken.
gerçekten de 850 milyon doları gözden çıkarmak zor görünse bile bebo’nun günlük sayfa görüntülenme ortalaması kullanıcı başına 78 olduğu düşünülürse gayet doğal geliyor.
bu arada bebo’nun anasayfasının üst kısmında bulunan arama kutucuğunun yahoo olması ve bebo’yu satın alan aol’nin ise google‘dan arama yaptırması ilgimi çekti.
ne diyelim hayırlısı!
Kaynak

En İyi 20 Sosyal Blog Sitesi Sıralaması

leothemaster | 11 March 2008 23:55

compete, 2007 Şubat ve 2008 Şubat ayları arasındaki istatistiksel verilere dayanarak yabancı sosyal ağları ziyaretçi sayısına göre sıraladı . Compete verileri bu listede zirveye oynayan siteler arasında bir kriter olarak kabul ediliyor.

Yukarıda da görüldüğü gibi zirvenin lideri MySpace Lider aylık ziyaretçi sayısında 1 milyara ulaştı. Yakın takipçisi FaceBook ise liderliğe emin adımlarla ilerliyor. Bir yıllık ziyaretçi sayısındaki değişimlere bakıldığında, facebook atakta…