bildirgec.org

basketbol hakkında tüm yazılar

İŞTE BEN BUNA HAYATIMIN EN KÖTÜ GÜNÜ DERİM

Aret Can Bal | 15 April 2011 06:16

Her sabah yaptığım gibi uyanarak başladım güne. Ne kadar ilginç değil mi? Uyandım. Sonra her sabah uyandıktan sonra yaptığım şeyi yaptım. Saate baktım. 07.36. Daha fazla zaman kaybetmemem gerekirken yaklaşık 20 saniye donakaldım ve durumu algılamaya çalıştım. Pek kolay olmadı ama başardım. Saat artık muhtemelen 07.37 idi. Bir önceki gece 01.25te eve girip ancak 01.36da yatağıma girebilmiştim. Kaçta uyumayı başardığımdan emin değilim ama en az yarım saat yatakta debelenmiştim. Saat 06.10 ve 06.15e iki farklı alarm kurmanın verdiği rahatlıkla yatıyordum, gerçi o saatte kalkacak olmaz bir huzursuzluk veriyordu ama keşke gerçekten o saatte kalkabilsem de bu berbat günü yaşamak zorunda kalmasaydım diyorum şuan. Zamanında kalksam bu garip tecrübeyi yaşayamamış olacaktım ve bunu okuyor olmayacaktınız, bunu da biliyorum ama gerçekten çok zor bir sabahtı. Tek söylemek istediğim bu.

Sporda Komik Anlar.

bithikotsis | 06 April 2011 12:54

Dünyanın her köşesinden, gerek futbol maçlarından, gerekse basketbol maçlarından, gerekse buz hokeyi salonlarından bazen çok ince mesajlar veren, bazen güldüren, bazen şaşırtan, bazen de kahkahalar attıran enstantaneleri yakalamışlar.

Efes Pilsen Forması Kazan!

motodelisi | 31 August 2010 13:01

Efes Pilsen Spor Kulübü Facebook sayfasında Forma Kazan sekmesi açmış ve Twitter’da düzenlediği retweet yarışmasıyla 1., 10., 20., 50., ve 100. retweet edenlere Efes forması veriyor!

Bu süper şans için bir koşul da Facebook sayfasını like etmek, unutmayın!

twitter


facebook

Enerjini Göster Ömer Onan Sana meydan okuyor

NLPMaster | 26 August 2010 14:05

Metro Enerjini Göster Basketbol Topu Kazan
Metro Enerjini Göster Basketbol Topu Kazan

Metro Enerjini Göstersitesi ile seni basketbol oynayıp hediye kazanmaya davet ediyor.
Ömer Onan Sana meydan okuyor. İnteraktif sitede sorulara doğru cevap vererek ve Ömer Onan ile Basket yarışı yaparak hediye kazanabilirsiniz.
Her gün 5 kişi Ömer Onan imzalı basket topu kazanıyor. Her gün 5 Kişi Dünya Basketboll Şampiyonası’na biletkazanıyor. All-Star listesine giren 20 kişi sürpriz hediye paketi kazanıyor.
Enerjini Göster

5’te 5 BASKET

Hakan Ozen | 05 August 2010 16:42

Bildiğiniz gibi 2010 FIBA Dünya Basketbol Şampiyonası 28 Ağustos-12 Eylültarihleri arasında Türkiye’de gerçekleştirilecektir. Şampiyona sponsoru Beko, şampiyona için dinamik bir web sitesitasarlamış.Bu sitede bir de yarışma var:5’te 5 Basket Yarışması

Yarışma; Beko ile NTV Spor tarafından ortaklaşa düzenlenmektedir.Yarışma 2 Ağustos’tan itibaren hafta içi her gün 18:30’da .Yarışmaya katılmak için siteye üye olup,5 soruya en kısa sürede,en fazla doğru cevabı veren ilk 15 kişiden biri olmanız gerekiyor.Yarışmacı listesine giren kişiler canlı yayında sorulan 5 soruyu doğru cevaplarlarsa; BEKO dizüstü bilgisayar kazanacaklar.

The Basketball Diaries (1995)

salvador zirdeli | 29 July 2010 15:01

The Basketball Diaries (1995)
The Basketball Diaries (1995)

Bazı filmler vardır. Hani izlediğiniz zaman kafanıza kazınır ve rahatsız olursunuz. Ancak zaman geçtikçe o kazınan yerler kapanır ve sizin içinizi parçalayacak olsa bile, rahatsız olacağınızı bile bile tekrar baştan o filmi izlersiniz.

The Basketball Diaries böyle bir film işte. İnsan izlese ve rahatsız olsa da yine izlemek istiyor.

1995 yapımı filmimizin başrol oyuncusu, henüz Titanic batmamışken beyaz perdede gördüğümüz 21 yaşındaki yeniyetme Leonardo DiCaprio. Ayrıca onun kadar yeniyetme olan Mark Wahlberg’i de es geçmemek lazım.

Konusuna gelirsek, film kabaca basketbol tutkusu ile yaşayan gençlerin nasıl olupta uyuşturucu batağına düştüğünü anlatıyor.

NEFRET VE AŞK DUYGULARI ARASINDA AZ ACILI LEBRON JAMES…

firatocal | 13 July 2010 18:11

Ve nihayet LeBron James beklenen en önemli kararını açıkladı.. ” Cleveland ‘ ı bırakıp basketbola Miami ‘ de devam edeceğim.”
Bu sözlerin ardından her iki şehirde de kutlama ve lanetleme gösterileri aldı başını gitti… Benim de bu yazıyı yazma sorumluluğum ve zorunluluğum doğdu…
Herşeyden önce bilinmeliki LeBron profesyonel bir NBA oyuncusu… Alacağı karar her ne olursa olsun , ne onu hain ilan etmeyi , ne de kahraman ilan etmeyi gerektirmez… Clevelandlıları bir yere kadar anlayabiliyorum. Ama dikkat edin sadece bir yere kadar anlayabildiğimi söyledim.. Çünkü bütün ayrılıklar acıtır , can yakar… Sanırım bu kadarını herkes kabul edecektir…

Dan Gilbert
Dan Gilbert

Cleveland takım sahibi Dan Gilbert in yazdığı lanet okumalarla dolu ve LeBron ‘u hain ilan edercesine ithamlarla yüklü o mektubunu görünce benim de sabrım taştı… İfadeleri masumiyetin kalp kırıklığının çok ötesinde hedef gösterirceydi…
Bir de üstüne televizyonda ve internette izlediğim LeBron forması ve kuklası yakma görüntülerini eklerseniz LeBron avukatlığına neden soyunduğumu anlarsınız sanırım… Onun yapmasını beklediğimiz açıklamasını bekletmesi , imalarını sakıııız gibi uzatması profesyonelliğine yakışıyormuydu diyecek olursanız , tabiki hayır derim…

LeBron ' un eski takımı cleveland
LeBron ‘ un eski takımı cleveland

Ama adı her ne kadar o şehirli anıla gelse bile , bir takımı geride bırakmanın böylesi linç etmeye karşılık gelecek nefret dolu tepkileri hak etmediğine inanıyorum…
Miami ‘ deki karşı tepkiler ise bir kurtarıcının gökten indirilmesine karşılık gelecek o sevgi gösterileri kabul edilebilir standartlar içindeydi…Şampiyonluk kutlamalarını andıran seviç gösterileri biraz abartılı kaçsa da sabahlara kadar süren bu mutluluk tablolarını geçmişine sünger çekmek isteyen Miami için makul sayabiliriz…
Son söz olarak , her ayrılığın acı verdiğini , aşkın can yaktığını , ama her başlangıcın da başarı getiremeyeceğini hatırlatarak sözlerimi bitiriyorum… Fırat ÖÇAL

online Basketbol şut atış yarışması oyunu oyna

iso1000 | 01 February 2010 18:10

Basketbol şut atış yarışması oyununda online olarak dünyanın çeşitli yerlerinden diğer yarışmacılara karşı yarışıyorsunuz.

Sağ tarafta Next contest ifadesi bir sonraki yarışmaya ne kadar süre kaldığını belirtiyor. Belirli aralıklarla yarışma tekrar başlıyor. Yarışma olmadığı zamanlarda antreman atışları yapıyorsunuz.

2010 nba all-star oylaması başladı!

omeroguz | 11 November 2009 19:11

NBA’in vazgeçilmezi, kimileri için anlamı olan NBA ALL-STAR maçında oynayacak oyuncuların belirlenmesi için oylama başladı.Oylarınızı buradan verebilirsiniz. 2010 all-star maçı, 22 ocak 2010 tarihinde, dallas mavericks’in yeni salonu olan arlington, texas’daki dallas cowboys stadyumunda düzenlenecek.

Temsilcilerimiz Hidayet Türkoğlu,Mehmet Okur ve Ersan İlyasova’ya oy vererek katkıda bulunabilirsiniz.

Haydi Oylar Hido Memo ve Ersan’a!!!

not: her gün bir kere oy verebiliyoruz.