bildirgec.org

babalar günü hakkında tüm yazılar

En Baba Kampanya

utopik adam | 28 June 2010 12:02

Babalar Gününde babanıza bir şey alamadıysanız üzülmeyin. Philips Türkiye’nin düzenlediği En Baba Kampanya Facebook yarışması 30 Haziran’a kadar devam ediyor.

Yapmanız gereken babanızın resmini arkadaşlarınızla paylaşmak. En çok paylaşarak, ilk 5’e giren kullanıcılar, Philips’in erkek bakım ürünlerinden 500 TL’lik hediyeler kazanıyor.

yüreğinin götürdüğü yere gitti…

lavinya76 | 20 June 2010 11:02

Ne zaman anne diyecek olsam aynı anda babam düşer aklıma… Ne zaman annemi aramak için bir hamlede bulunsa işaret parmağım geri kalanlar uzanır istemsizce babamın numarasına… Aramam, arayamam…

Herkes özel numaradan ayrıldığı sevgilisini arar birkaç saniye sesini duymak için, bense babamı… söyleyecek önemli bir şeyim yoksa konuşmam, konuşamam….

İçimi kaplayan duman sağanak yağışlara dönüşür de bir türlü güneş açmaz ruhumda…
Ben kendi güneşimi doğuramam…

Uzaktan Kumandalı araçları sevenlere hediye seçenekleri

beyaz rus | 03 December 2009 14:56

Flytech Bladestar – $34.99
Ev içi kullanım için düşünülmüş uzaktan kumandalı mini helikopter. Aslında helikopter demek pek doğru olmaz. Çünkü Flytech Bladestar aslında motorlu bir pervane. Ancak bu aletin diğerlerinden farkı, üzerinde bir sensör bulunması ve bu sensörü ile ev içindeki engellerden otomatik olarak kaçabilmesi. Manuel kullanım için de oldukça kullanışlı bir kumandası bulunuyor. Kutusu ile birlikte gelen özel savaş ekipmanları ile (dogfight accessory ) ikinci bir Bladestar ile salonunuzu savaş alanına çevirebilirsiniz.
Ayrıntılı bilgi edinmek ve satın almak için…

iRC Mini R/C Motor Bike – $49.99
Bu uzaktan kumandalı motorsiklet, içinde dahili olarak bulunan jiroskobu ile çok yavaş hızlarda bile düşmeden dengede durabiliyor. Öte yandan uzaktan kumandasının da motorsikletlerdeki gaz koluna benzetilmesi oldukça güzel bir ayrıntı olarak göze çarpıyor.
Ayrıntılı bilgi edinmek ve satın almak için…

Babalar Gününde Yahoo ve Google

nssenel | 16 June 2008 13:18

İnternetin iki devi Google ve Yahoo babalar gününün önemini belirtmek için logo tasarımlarını değiştirdiler. Her zaman olduğu gibi Google el çizimi görünümlü bir tasarım tercih etti. Yahoo ise animasyon şeklinde bir sunum yaptı.
Google Logosu:

Yahoo logosu:
Yahoo logosu flash animasyon şeklinde olduğu için sadece ekran görüntüsü alabildim. Animasyonu görmek için yahoo.com a girebilirsiniz.

Pera Müzesi babalara ücretsiz

nzright | 14 June 2008 17:05

Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi Babalar Günü dolayısıyla, 15 Haziran 2008 Pazar tüm gün tüm babalara ücretsiz!

Normal
Giriş Ücretleri:
(10 Mayıs 2006’dan itibaren geçerli olan fiyatlardır)

Tam : 7 YTL
Grup : 5 YTL (10 kişi ve üstü)
İndirimli : 3 YTL (12 yaş üstü öğrenciler,öğretim görevlileri, 60 yaş ve üstüziyaretçiler)
Ücretsiz : Engelliler ve her engelliye refakateden bir kişi, 12 yaş ve altı çocuklar
Audio Guide : 2 YTL1 YTL (Gruplara – en az 10 adetalınması koşuluyla)

Babama..

Dejavuu88 | 13 June 2008 11:45

Sen bana ne çok yakınsın ne de çok uzak.
Koyduğun tüm mesafelere rağmen yüreğimdeki en önemli yere sahipsin. Seni sığdıramıyorum içimde..

Reflekslerimize hakim olamadığımız o ufak adımlarla daldık hayatına. Bir erkeğin gerçekten büyüdüğü tek an “baba oldunuz” u duyduğu anmış ya, nokta olduk bizden önceki yaşantının bittiği paragrafa ve üç yaprak yeşerdi büyük aşkının arzusunda.
Babasına aşık bir kızın ona benzeyen bir beyefendiden başkasıyla pek mutlu olamayacağını duyardım küçükken, şimdilerde anlıyorum bazı şeyleri. Kimseye ihtiyacım yok, pekala yalnız da yaşlanabilirim, duvarların eskiyişini seyretmesem de kutu gibi evimin kendi zevkimle döşenmiş salonunda koltuğuma gömülüp istediğim müziği dinleyip istediğim kitabı okuyabilirim. Ayakkabılarımı içeriye girip öyle çıkartabilirim hep kızdığınız gibi. Ama hayatımın her aşamasında gizli bir soru zihnimin kapalı kapıları ardında yüzsüzlüğüyle bekledi, bekliyor ve bekleyecek. “acaba o ne düşünürdü”.. Senin düşünce ufkun, senin zekan, senin güvenilirliğin ve affediciliğin tüm kavgalarımızı ve anlaşmazlıklarımızı bir çırpıda süpürüyor zihnimden. Hep sana ters düşüyorum sanma, her tezat lamba sana bir basamak daha .. Evet, yavaş yavaş benimsiyorum ben bir sürgünüm.. Hiçbir gruba, hiçbir genellemeye, hiçbir zümreye, takıma şuna buna ait değilim ve belki de bu tek tabanca, bu muhalefet canavarı seninle yükseltti zihnindeki dalgaları. Artık her şeyle dalga geçebiliyorum. Senin güvenini kaybetme ihtimalini düşündüm de şimdi, korkunç bir kaza gibi yaralardı hayatımı.

silah ve sevgi

RAKIrokaBALIK | 18 June 2007 12:55

Oldukça hatırı sayılır derecede önemli bir yer tutar Fenerbahçe hayatımda… ve camianın en sevmediği kişilerin ilk 5 listesinde sağlam bir yeri vardır Hıncal ULUÇ’un… ama bu yazarın kötü yazı yazdığı anlamına gelmez… bilakis çok da değerl bir kişiliktir kanaatimce…
şimdi sizi üstadın senelerdir babalar günü için yazdığı ve her sene aynen yayınlanan yazılan yazısı ile başbaşa bırakmak istiyorum… bir silah ve bu silahın nasıl kullanıldığı… çoğu zaman aklıma gelir bu yazı fedakarlık vs gibi konular gündeme geldiğinde…