bildirgec.org

beyaz rus

11 yıl önce üye olmuş, 20 yazı yazmış. 2 yorum yazmış.

20 yeni ve ücretsiz kişisel wordpress teması

beyaz rus | 04 April 2011 10:45

internet üzerinde, yığınla veya eğlenceamaçlı wordpress teması bulunuyor. Peki biraz daha kişisel site isteyenler? bu yazıda 2011’in en iyi 20 ücretsiz, kişisel ve portfolyo wordpress temasına göz atacağız.

journal crunch demo indir
wordpress 3.0 menü yönetimi desteği, kolay kurulum, tema seçenekleri, 9 shortcode, dahili twitter eklentisi, ajax tabanlı iletişim formu, dropdown menü ve daha fazlası

journal crunch
journal crunch

Chrome 11 ve Ses Tanıma Modülleri

beyaz rus | 28 March 2011 10:58

iyi bir chrome kullanıcısı iseniz ve güncel beta versiyonları takip ediyorsanız, muhtemelen Chrome 11‘den haberiniz vardır. Firefox 4 ile yaklaşık aynı zamanda yayınlanan bu beta sürüm oldukça önemli değişiklikleri de beraberinde getiriyor.

Yeni logo
Yeni logo

adobe illustrator’e en iyi 10 alternatif

beyaz rus | 23 March 2011 16:15

1. corel draw >>
adobe illustrator için kullanılabilecek en iyi alternatiflerin başında geliyor. ne yazık ki, önemli bir marka ve iyi bir uygulama olduğu için fiyatı pek ucuz değil. ($449.00 usd) Corel draw , illustrator’un yapabildiği hemen hemen her şeyi gerçekleştirebiliyor. Sadece windows tabanlı çalışan bu program, gerek arayüzü gerekse kullanışlılığı yüzünden birçok kişi tarafından en iyi dijital çizim programı olarak kabul ediliyor.

corel draw
corel draw

2. inkscape >>
inkscape, harika vektör efektleri yaratabilen bir program. Kullandığı arayüz gereği, kullanıcıların uyguladığı efektlerin sonuçlarını eş zamanlı olarak görmelerini sağlıyor. Illustrator’dan eksiği olmayan ve Windows/Mac bilgisayarlarında kullanılabilen programın en büyük avantajı ücretsiz olması.

inkscape
inkscape

Ücretsiz e-bülten şablonları indirebileceğiniz siteler

beyaz rus | 25 September 2010 14:29

bültenler, gerek kağıt, gerekse e-posta formatında olsun çok önemli bir pazarlama aracıdır. özellikle internet üzerinde yayınlanan e-bültenler, firmanız ya da web sitenizde yer alan haberlerin, ürünlerin ve kampanyaların ziyaretçilerinize duyurulmasında oldukça etkili bir yöntemdir.

e-bültenler sayesinde sitenizdeki haberleri, çok şık ve profesyonel şekilde ziyaretçilerinize ulaştırabilirsiniz. Ben de yazımda, bu ihtiyacınızı karşılamak üzere, ücretsiz e-bülten şablonu indirebileceğiniz siteleri tanıtacağım. Sitelerdeki şablonları dilediğiniz gibi değiştirip, düzenleyebilirsiniz.

Haydi başlayalım…

Carbon Graffiti

Carbon Graffiti

Carbon Graffiti, sitesinde, temel yapıda ve basit düzeyde e-bülten şablonları içeriyor. Eğer, minimal ve basit bir bülten istiyorsanız bu siteye bakmanızda yarar var. Siteye üye olmadan, dilediğiniz şablonu indirebilirsiniz.

Campaign Monitor

Esasında bir e-posta dağıtım firması olan Campaign monitor, bünyesinde onlarca html e-bülten şablonu barındırıyor. Firma, şablonların outlook, gmail ve yahoo posta servislerinde sorunsuz çalıştığını belirtiyor. Sitede genellikle iki sütunlu şablonlar bulunuyor.

klasik dos oyunlarını ücretsiz indirebileceğiniz 7 harika site

beyaz rus | 23 September 2010 23:57

Aranızda x-com‘u, leisure suit larry‘i ya da money island‘ı hatırlayanınız var mı? Ya da adını hatırlayamadığım, ancak günümüz oyun endüstrisinin temelini oluşturan diğerlerini… 8-bitlik ses efektleri ve piksel piksel ilerleyen görüntüleri ile 80-90 kuşağını monitörlere kilitleyen bu oyunlar, raflardan silineli çok oldu. disketleri atıldı, adları unutuldu…

Artık çok eskiler ancak adları artık daha özel bir kelime ile anılıyor: “klasik

İşte ben de bu yazımda, sizi çocukluk günlerinize götürecek bu dos oyunlarını tekrar nasıl ve nereden indirip oynayacağınızı anlatacağım. Bu amaçla eski dos oyunları ücretsiz dağıtan 7 siteyi tanıtacağım. Haydi başlayalım.

1. abandonware games

abandonware games
abandonware games

abandonware games sitesi gerçekten devasa bir dos oyun arşivi barındırıyor. Action oyunlarından yarışa; rpg’den stratejiye kadar geniş bir katergori seçeneği barındırıyor. bu sitede 700’den fazla oyunu indirebilir; çıkış tarihini ve diğer ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

25 adet Kullanıcı Dostu jquery açılır menü uygulaması

beyaz rus | 23 September 2010 12:20

kullanıcı dostu menü bir menü oluşturmak, sitenin gelişimi açısından kritik öneme sahiptir. ziyaretçiler, aradığını belirli bir süre bulamaz ise siteden ayrılabilir ve site hakkındaki olumlu düşünceleri azalabilir.

Bu noktada, hem fazla alan kaplamayan hem de görsellik adına çok şey sunanaçılır menüler” imdadımıza yetişiyor. Ben de yazımda, bu ihtiyacını karşılayacak jQuery ile yazılmış 25 açılır menü uygulamasını sizlere tanıtacağım. Haydi başlayalım.

ücretsiz flash site şablonu indirebileceğiniz 11 adet site

beyaz rus | 03 September 2010 12:19

bu bildirimde, flash site şablonlarını ücretsiz olarak indirebileceğiniz 11 adet kullanışlı siteyi tanıtacağım. bu site galerilerinde bulunan flash şablonları ile siz de kendi flash siteniziyaratabilirsiniz.

sitelerde portfolio, emlak, fotoğraf galerisi, müzik, mühendislik gibi birçok kategoride şablon bulmak mümkün. içlerinden birinde muhakkak kendinize göre bir site bulacaksınız. şimdi bu 11 siteye bakalım…

1. free-flash-templates.biz

free-flash-templates.biz
free-flash-templates.biz

2. flashmo free flash templates

flashmo free flash templates
flashmo free flash templates

3. metamorphozis free flash templates

metamorphozis free flash templates
metamorphozis free flash templates

30 Adet Kullanışlı WordPress Yönetici Eklentisi

beyaz rus | 03 September 2010 09:28

Blog yazarlarının, ileti sayıları arttıkça bunları kontrol altına alması zorlaşır. yazıların düzenlenmesi, diğer yazarlarla olan iletişimin sağlanması gittikçe daha fazla zaman alır. bu noktada yönetimsel eklentileroldukça yararlıdır.

Yönetimsel eklentiler, bir wordpress blogunun belki de en önemli eklentileridir. Gerek istatistik, gerek yazıların düzenlenmesi, gerekse yönetim arayüzünün düzenlenmesi açısından, blog yöneticilerine büyük kolaylık sağlar. Bu bildiride de bu ihtiyacınızı karşılayacak “30 adet kullanışlı wordpress yönetici eklentisini” tanıtacağım. Hadi başlayalım…

1. firestats ve firestats charts
firestats birçok blog kullanıcısı tarafından belki de en çok kullanılan eklentilerden biri. tıpkı google analytics gibi blogunuzun aldığı ziyaretçi sayısını belirten bir eklenti. Aynı zamanda ziyaretçilerin ülkelerini, ip numaralarını, işletim sistemlerini, internet tarayıcılarını liste ve dağılım şeklinde gösterebiliyor.

firestats and firestats charts
firestats and firestats charts

firestats ve firestats chart birbirinden bağımsız olarak çalışsa da beraber çalıştırıldığında çok daha işe yarar sonuçlar veriyor.

2. custom admin branding
Sayfanızdaki yazarların sayısı arttıkça ve siteniz büyüdükçe daha profesyonel bir görünüme sahip olması gerekecek. login ekranının daha şık bir görünüme kavuşması, ziyaretçilerinizi doğrudan etkilemese de yazarlarınızın motive olmasını sağlayabilir.