bildirgec.org

alarm hakkında tüm yazılar

Yeni Siteler Keşfedelim – XXIII

Atomic Bomb | 08 Nisan 2011 10:14

Big Picture:

güncel olaylarla ilgili çekilmiş birbirinden güzel ve anlamlı fotoğrafların paylaşıldığı bir site. Bu da kesinlikle tavsiye ettiğim sitelerden.

rrrewind
Sosyal medyada kaçırdığınız şeyleri yakalamak için güzel düşünülmüş bir site. En popüler videolar, Google trendleri, haberleri bu site sayesinde takip edebilirsiniz.

Music Alerts
Takip ettiğiniz yabancı sanatçıların ne zaman albüm çıkarttıklarını takip etmek zor olabiliyor. Bu site sayesinde sevdiğiniz sanatçıların isimlerini yazıp kendinize bir feed yaratabilir ve hızlıca takip edebilirsiniz.

Yaratıcı çalar saat tasarımları

kosulsuzsevgi | 22 Şubat 2011 13:29

Yeni tasarım çalar saatler ile uykudan uyanmak çok daha pozitif.Klasik tavuklu bir saat vardı çocukluğumda.Sabah sabah çığlık çığlığa öterdi ;şok olmuş halde uyanırdık,hızını alamayıp yerlere düşerdi orda da susmazdı :)Bütün günüme yayılan bir depresiflik, bir sinir, bir ne oldu bana halleri…Meğer ondanmış sonra sonra anladım.Uykudan uyanılan an gerçekten önemli.

WİDGET’INI KENDİN HAZIRLA :))YADA HAZIR KULLAN

gezginciyim | 22 Aralık 2010 12:21

Web siteleriniz ve bloglarınıza mobil telefonlarınıza renk katmak için çeşit çeşit hazır widgetları ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.Öncelikle siteye girin,üye olmanıza gerek yok sonrasında kategori seçin.Seçtiğiniz kategoride beğendiğiniz widget ı tıklayın;daha sonra bu adımları izleyin;

Her eve Sismograf!

Beacool | 21 Kasım 2010 14:28

Her eve Sismograf!

Gragraph deprem!
Deprem!

Biraz paranoyakça yaşamanın insan hayatına katkıda bulunduğuna inanıyorum. Zaten paranoyanın birazı da tedbir oluyor. Eğer sizde tedbirliyseniz ve doğal afetlerin (bana göre en insan psikolojisini bozanı) depremden korkanlardansanız (ya da birazdan fazla paranoyanız varsa) tanıtacağım bu ürün tam size göre. Evinizde sizin için sürekli sarsıntıları kontrol eden ve olası bir tehlikede sizi uyaran bir ürünle karşı karşıyayız.

Gragraph
Gragraph

Gragraph ismiyle piyasaya sürülen ürünü evinizde düz bir zemine yerleştirilerek çalıştırıldığında sizin hissedemediğiniz sarsıntıları hissederek takvimine sürekli kaydediyor. Bu şekilde bir gözlem ve tahmin yapabileceğiniz gibi olası bir tehlike anında cihaz uyarı vermek üzere tasarlanmış. 3 ve 10 arası tüm sarsıntıları hissedebilen yapısı sarsıntının şiddetine göre görsel ikaz sesle uyarı ve alarm veriyor. Bu sayede uyku anında depreme yakalanma (veya benim gibi hissetmeme) riskinizi azaltmış oluyorsunuz. Tabi bu en kötü senaryo…

Hırsızlığa son veren sistem

TheWertigo | 27 Eylül 2010 09:37

Geçenlerde bi mağazada alışveriş yapıyordum. Çıkarken kapıda alarm mekanizması öttü. Sonra sistemin ötme sebebinin defterin üzerindeki bir etiket olduğunu farkettik. Şuydu buydu derken eve gittim. Ama o etiketin nasıl öttüğünü merak etmiştim bir kere 🙂 Ben de bu konuyu araştırdım ve sizlerle de paylaşayım istedim.

Defterdeki etiket bir rfid etiketiydi. Rfid etiketleri pasif ve aktif olarak ikiye ayrılıyor ama bizim konumuz pasif olanlar. Bu sistemi size anlatırken okuyucu ve etiket olarak iki başlıkta anlatacağım.

Finger Dance Alarm Clock

Lorilleux | 08 Eylül 2010 17:59

Geceleri dans pistlerinden inmeyip sabah uyanamayanlardansanız bu ürün tam size göre. Artık sabahları da dans ederek uyanacaksınız. Finger Dance Alarm Clock’un alarmını susturmak istiyorsanız her sabah biraz dans etmeniz gerekecek.

Su ısıtıcılı alarm

Spx | 16 Temmuz 2010 10:25

Kai-ning Huang ve Yu-Yang Chen adlı iki tasarımcının ortak çalışmasının sonucu ortaya çıkmış bu ürün, sabahları kaltığınızda sıcak suyunuzun hazır olmasını sağlıyor. Alarm sistemine entegre edilmiş ısıtıcı sayesinde, kurduğunuz süreden 20 dakika önce suyunuz 30 derecede ısınmaya başlıyor. Bu sayede kalktığınızda istediğiniz sıcaklıkta suyunuz hazırlanmış oluyor. Henüz tasarım aşamasında olan bu ürün için bir fiyat belirlenmemiş.

Timed Morning Bowel Movements
Timed Morning Bowel Movements

Muhteşem “Kişisel İnternet Aracınız”, DASH!!!

Lorilleux | 01 Mayıs 2010 15:02

Sony Dash
Sony Dash

Sony‘nin yeniliklerinden biri olan Dash, sizin en gelişmiş “kişisel internet aracınız” olabilmek için 1.000’in üzerinde bedava uygulama (aynı apps store gibi; fakat bütün uygulamalar ücretsiz) ve sizin kablosuz internet bağlantınızı kullanır. Onunla internetteki en taze bilgilere, bilgisayarınızı açma zorunluluğu olmadan anında ulaşırsınız. Kullanımı kolaydır; sadece uygulamaları seçin-hava durumu, trafik, spor, sosyal ağlar, burçlar, filmler, müzik, oyunlar ve daha fazlası.