bildirgec.org

hakkında tüm yazılar

Netgear WN3000RP kesintisiz Wi-Fi

78model | 16 June 2011 12:01

Netgear WN3000RP
Netgear WN3000RP

Netgear WN3000RP, evinizdeki veya ofisinizdeki kablosuz ağ sinyalinin yetersiz veya tamamen ölü olduğu alanları da ağa dahil edip sinyal gücünü arttırıyor ve dağıtıyor.

Twitter Fenomeni Mi Olmak İstiyorsun?

ilterisk | 25 May 2011 17:09

Şimdi sizin aklınızda 2 tane soru var; 1. Twitter Fenomenleri kimdir? 2. Bu adamlar nasıl fenomen oldu?

Bugün sadece bu konuyu tartışacağız, Twitter fenomenlerinin belki de en büyük şansı Twitter‘ı bizden daha önce keşfetmiş olmalarıdır, daha önce keşfetme avantajını kullanarak tabi ki de çok büyük bir kitleye hitap etme şansını yakalamışlardır. Ve başka bir kural, tespit ve gözlem yeteneklerinin hat safhada olması, dikkat ederseniz çoğu twitter fenomeninin yazdıkları sadece tespite ve gözleme dayanıyor, senin aklından geçenleri düşünerek söyleyemediklerine mizahı karıştırarak iletiyor sana, bu durumda senin ilgini çekiyor ve takip ediyorsun.

Hacker’ların yeni trendi: Kablosuz Ağ Kırma

1nsomnia | 21 March 2011 12:59

Hack” girişimlerinin arttığı ve “Hacker“lığın bir meslek haline geldiği şu dönemlerde insanların kişisel bilgilerini korumaları gittikçe zorlaşıyor. Bunun en basit örneğini de Kablosuz Ağ Güvenliği (Wireless Network Security)‘ni sağlamakta görebiliriz.

Kablosuz Ağınızı şifrelemekte yakın bir döneme kadar iki çeşit yöntem kullanabiliyordunuz. Fakat çoğumuzun bu yöntemlerin ne kadar güvenli (?) olduğu hakkında ne yazık ki en ufak bir fikri bile yok.

90’lı yıllarda kullanılmaya başlanılan yöntemlerden biri olan WEP güvenlik türü hackerların ya da hackerlığa yeni başlayanların hedefi haline gelmiştir.

ÖRÜMCEK

admin | 14 March 2011 09:10

Bir kütüphanede ağını örüyorsun örümcek… İnce, çok ince bir iş yapıyorsun, muazzam bir teferruatı kollarına sarınıyorsun.

İki saattir sınırlarını görmeye, seni daha iyi tanımaya çalışıyorum.

Şu önümde bir zincirini daha tamamladığın ağın mesela…Çalışma masasının bir kenarına bir şey salgıladın, gelen gidenin kokulu rüzgarlarıyla bir sağa bir sola sallanan ince ipini geldin önüme yapıştırdın. Kimbilir nereden geldin… Sonu yok çünkü zorla görmeye çalıştığım bu şeffaf icraatının… Görünmüyor yaptığın iş, seninki öyle tehlikeli bir gidiş… Şu yanımda oturan çocuğun bir kolunu kaldırmasına bakar harcadığın saatlerinin bir hiçe dönüşmesi… Tıpki bir tusunami gibi…

Facebook’ta Profil Kartı Oluşturmak

ciftnoloji | 02 September 2010 12:02

Facebook’ta profil kartı oluşturmak için gereken ilk şey, facebook üyesi olmaktır. Bunu http://www.facebook.com adresinden ücretsiz bir şekilde yapabilirsiniz. İzlemeniz gereken ikinci yol ise,facebook’a giriş yapmaktır. Ardından sağ üstteki “profil” yazan kısma ya da sol üstteki resminizin bulunduğu kısma bir ‘tik’ atmanız yeterli. Ardından doğal olarak “facebook profil sayfa” nız açılacaktır. Bundan sonra yapacağınız işlem ise, sayfanın sol altında ‘profil kartı oluştur’ butonuna tıklamaktır. Ardından facebooktan gelen kod ile profil kartınızı oluşturabilirsiniz. İşte bu kadar kolay. Başarılar…

Elektrik hattından ağ bağlantılı ip kamera

abidinhakki | 20 August 2010 10:04

Birçok yeni nesil teknoloji ürünü ağ bağlantısı gerektiriyor, fakat her zaman her yerde ağ kablosu çekmek sorun olabilir. Kablosuz ağ desteği olan ürünler güzel bir alternatif olabilir fakat kablosuz kanal karmaşası, menzil ve kapasite sorunları yüzünden bu seçenek çoğu kez kullanılmaz.

Söz konusu ağ kamerası ise görüntülerin kaydedilmesi ve uzaktan izlenmesi için ağ bağlantısı olmazsa olmazdır.

Facebook canlı yayına başladı

lazaronnie | 16 August 2010 18:41

facebook sosyal katılıma imkan sağlayan yeni bir canlı yayın uygulamasını hizmete soktu. böylece kullanıcılar görüşlerini facebook’a interaktif olarak iletebilecek.

facebook live olarak adlandırılan yeni servis, basitçe firmanın tv kanalı gibi düşünülebilir. misalen çoğu web sitesi nasıl ki bir de kendine blog açar ve duyurularını buradan yürütür, bu da yeni nesil bir canlı yayın bloğu gibi sayılabilir.