Dünyanın en popüler video paylaşım platformu YouTube, 1860’tan bu zamana kadarki zaman dilimini birleştiriyor.YouTube Time Machine (YouTube Zaman makinesi) günümüze kadar olan tüm önemli olayları videolar ile size gösteriyor.

1860 – 2010 tarih aralığını seçebileceğiniz ve bu zaman aralığındaki kategorilize edilmiş önemli olayları görebileceğiniz bu muhteşem web sitesini YouTube ekibinden Justin Johnson ve Delbert Shoopman hazırladılar. Geçmişten günümüze video oyunları, Televizyon, Spor, Filmler, Güncel Olaylar ve Reklamları inceleyebilirsiniz.

Eski siyah beyaz Flash Gordon filminden 1860’da yapılan ilk ses kaydına, ilk video kaydı olan Muybridge gibi birçok farklı videoya ulaşabilirsiniz. Ayrıca sağda yer alan sekmeli interaktif seçmeli sistem sayesinde videoları aktif veya inaktif yapabilirsiniz.

Siz de YouTube‘un bu muhteşem fikrine katkıda bulunmak isterseniz herhangi bir konuda video ekleyebilirsiniz. Youtube’dan Zaman Makinesine buradan ulaşabilirsiniz.Ayrıca Bakınız ;
* Chrome OS’a son 1 ay* Facebook’a Yeni Güvenlik Özelliği* Firefox 4 Nasıl Olacak?* Google Music Geliyor* Google Caffeine* Dinamik Menü Uygulaması: ajaxflagmenu
* Alternatif bir Slide Uygulaması: SlideDeckangelsdemos: Blog | FriendFeed | Twitter | Email | RSSKaynak : yttm.tv