bildirgec.org

makine hakkında tüm yazılar

Bu makine geleceği biliyor.

ferfote | 20 March 2011 14:42

Arkadaşınıza müthiş bir şaka yapmak ister misiniz?
Sistem çok basit.Siteye giriyorsunuz, arkadaşınızın ismini yazıyorsunuz.Sistem size bir link veriyor.Bu linki arkadaşınıza gönderiyorsunuz.Ama gönderirken çaktırmadan “Abi bi makine yapmışlar geleceği tahmin ediyor” filan diyorsunuz.

-gelecek makinesi-
-gelecek makinesi-

Gönderdiğiniz linke tıklayan arkadaşınız bir makineyle karşılaşıyor.Ona istediği soruyor sizde makine yerine arkadaşınıza cevap veriyorsunuz ve eğlence başlıyor.Tabi arkadaşınız karşısında sizin olduğunuzu bilmiyor.

Youtube’dan Zaman Makinesi

angelsdemos | 20 October 2010 09:31

Dünyanın en popüler video paylaşım platformu YouTube, 1860’tan bu zamana kadarki zaman dilimini birleştiriyor.YouTube Time Machine (YouTube Zaman makinesi) günümüze kadar olan tüm önemli olayları videolar ile size gösteriyor.

1860 – 2010 tarih aralığını seçebileceğiniz ve bu zaman aralığındaki kategorilize edilmiş önemli olayları görebileceğiniz bu muhteşem web sitesini YouTube ekibinden Justin Johnson ve Delbert Shoopman hazırladılar. Geçmişten günümüze video oyunları, Televizyon, Spor, Filmler, Güncel Olaylar ve Reklamları inceleyebilirsiniz.

Sony Cybershot WX5 Fotoğraf Makinesi

deathpill | 14 July 2010 14:29

Sony Cybershot  DSC WX5
Sony DSC WX5

SonyCybershot WX5 adında yeni bir kompakt fotoğraf makinesini daha piyasaya sundu. Full HD (1920 x 1080, 50i) kalitesinde video görüntüsü kaydedebilen makine aynı zamanda 3d kayıt yapabilen ilk CyberShot özelliğini de taşıyor.

Makine 12.2 megapiksel çözünürlük sunuyor. Saniyede 6 kare fotoğraf çekebiliyor.

Ürünü İncelemek İçin Tıklaynız

Dijital damga

Spx | 29 June 2010 13:17

Jinhee Kim tarafından tasarlanan “Stampy Digital Camera” adındaki bu ürün için dijital fotoğraf makinesiyle damgayı birleştiriyor dersek yanlış olmaz. Ürünü diğer fotoğraf makinelerinden ayıran özelliği ise çektiğiniz fotoğrafları anında damga olarak kullanmanıza olanak sağlayan yapısı. “Stampy Digital Camera”nın henüz konsept aşamasında olduğunu da hatırlatmakta yarar var.

Stampy Digital Camera
Stampy Digital Camera

Solar kamera kayışı

Spx | 28 June 2010 09:54

Fotoğraf makinesi kullanıcıların korkulu rüyası olan en gerekli zamanda makine şarjının bitme sıkıntısı ortadan kalkacağa benziyor. Weng Jie tarafından yapılmış bu tasarımda, fotoğraf boyunluğuna yerleştirilmiş solar ünitelerden alınan güneş enerjisi, makineyle ve aparat arasındaki bağlantı kablosuyla şarj etmeyi sağlıyor.


Solar Kamera Kayışı

tasarım ve imalat portalı

kdrgvn | 26 February 2010 16:17

tasarım programları ile ilgiliyseniz bu siteden kesin haberiniz olmuştur. cad/cam portalı olarak kısaca özetleyebileceğim turkcadcam.net makine tasarım ve imalat konularında eğitim haberlerinin ve yeniliklerin uzman kişiler tarafından yazıldığı ve yorumlandığı site olarak sık kullanılanlar arasına girebilecek değerdedir.

Eski Türk Filmleri Afişleri Sergisi

nazokiraze | 30 November 2009 16:35

Dün gittiğimiz Airport Alışveriş Merkez ‘nde Eski Türk Filmleri Afişleri Sergisi vardı, aslında hemen fotograflarını çekmek istedim, ancak çocukların oraya buraya tutturmasıyla fotograf işi öylece kaldı. Dila Hanım’dan, Fahriye Abla’ya, Tosun Paşa’dan Teyzem’e çok iyi bildigimiz pek çok filmin afişleri sergileniyordu.Ayrıca Eski film müziklerinin plakları ve eski projeksiyon makineleri de afişler kadar ilgi görüyordu.(Afişler arasında ilk renkli Türk filmi:Halıcı Kız‘ın afişi de mevcut)

15 Aralık 2009 tarihine kadar sürecek olan sergiyi meraklılarının kaçırmamasını öneririm , hatta gidenler fotograf çekip ekleyebilirler.100 kadar afişin görülebileceği sergi ücretsiz.