peplr.com
peplr.com

Sosyal medya hayatımızı iyiden iyiye içine almaya devam ediyor. Her gün biraz daha fazla alışıyoruz ve bağlanıyoruz. Hatta öyle bir hal aldı ki artık durumlar, sıkılmaya başlıyoruz!Büyük ihtimalle tanışık olduğunuz herkes Facebook’tan sıkıldığını, artık güncel olarak kullanmadığını söylüyor. Ne kadar doğrudur bu bilinmez. Facebook da bu durumun farkında olarak sürekli geliştirmeler yapıyor. Zaten eğer yapmaz da bu haliyle devam ederse kullanıcı kaybetmeye devam edecek.Facebook’tan sıkılanlar ne yapıyor peki? Sosyal medyayı tadanlar bir daha vazgeçebilir mi sizce? 🙂 Ne yapsınlar, onlar da Twitter’a geçiş yapıyor. Ama gel gelelim ki insanoğlundan bahsediyoruz. Doğuştan değişikliğe yatkın ve sıkılgan bir mizacımız var. Üstelik yeni nesilde bu özellikler daha da baskın. Tam da bu noktada sizlere yepyeni bir sosyal ağ sitesinden bahsetmek istiyorum. Peplr.comNedir bu peplr.com? Şu anda beta yayın sürecinde olan, Twitter vari fakat Twitter’ın olumsuz özelliklerinden arındırılmış bir sosyal ağ sitesi. Micro blogging yapabileceğiniz, istediğiniz kişilerin yazdıklarını okuyabileceğiniz, konum bildirebileceğiniz, iletilerinize fotoğraf ekleyebileceğiniz bir hizmet peplr.com.Sade, kafa karışıklığı yaratmayan ve göz yormayan bir kullanımı var. ‘Hakkında’ bölümünde kendiniz için kısa bir tanıtım yazısı yazabiliyorsunuz. Dilerseniz profilinizin QR kodunu da ‘ayarlar’ sekmesinden kolayca alabilirsiniz. Ayrıca, iletilerinizdeki karakter sınırı ise 255. 140 karakterden sıkılıp, iletisini budaya budaya anlamsız hale getirenler için çok uygun bir özellik. 🙂

peplr.com
peplr.com

Ayrıca yazılarını beğendiğiniz fakat takip etmek istemediğiniz kişiler için farklı bir özellik var peplr.com’da. Bu kişilere rozet verebiliyorsunuz. Önemli olan takipçi sayısı değil rozet sayısı oluyor dolayısıyla. Bu sayede anlamsız iletilerden, spamlardan ve reklamlardan uzak, arkadaşlarınız ve potansiyel arkadaşlarınla keyifli vakit geçirebiliyorsunuz.Gelelim peplr.com’un en tatlı özelliğine; logosunda bulunan fil. Hem tatlı hem sorumlu bir fil. Özel günlerde, o güne özel mesajlar veriyor peplr.com filimiz 🙂 Son olarak hatırlatmakta fayda var; çok yakında peplr.com’un Android ve Iphone uygulamaları da geliyor.

peplr.com
peplr.com

Benim peplr.com profilimi buradan ziyaret edebilirsiniz. Eğer siz de sosyal bir fil(!) olmaya karar verdiyseniz burayı tıklayabilirsiniz….