Phil, Stu ve Alan, evlenecek olan arkadaşları Doug’ı, bekarlığa veda partisi için Las Vegas’a götürür. Doug, düğününe 2 gün kalmışken, arkadaşlarının hazırladığı her türlü eğlenceye ve pahalı otele uyum sağlar. Otele geldikleri günün akşamı, çatıda küçük bir kutlama yapan dörtlü, sabah uyandıklarında hafızaları tamamen boştur.NOT:Filmin detaylı bir hikayesi olduğu için, yazı izlememiş olanlar için ipuçları taşıyabilir, dikkatinize.
Çıplak bir şekilde yerde yatan Alan, ön dişlerinin birinin yerinde olmadığını farkeden Stu, ortada dolaşan ve banyodaki kaplan hakkında hiçbir şey hatırlamayan Phil, Doug’ın odada olmadığını farkeder. Geceyi hatırlamaya çalışan üçlü, etraftaki izlerden yola çıkarak Doug’ı bulabileceklerini düşünürler. Odayı talan ettikten sonra, dolapta buldukları bebekle kahvaltıya giden Phil, Alan ve Stu, Phil’in kolundaki hastahane bilekliğinden yola çıkarak, doğruca hastahaneye gider. Doktorun yaptığı açıklama, hiç bir ipucu vermemektedir, yalnızca, Phil’in kan testi sonucunda ‘tecavüz hapı’na rastlanır. Hatırlamama sebeplerini keşfeden üçlü, doktoru biraz zorlayınca, sarhoşken bir ‘düğün’den bahsettiklerini öğrenir ve hemen ‘düğün’ün olduğu mekana gider. Dün gece evlenen kişi, Stu’dur ve evlendiği kız, ‘Jade’ adında bir striptizcidir. Evlendiğini öğrenen Stu, arkadaşlarıyla odaya döndüğünde Jade ile tekrar tanışır be bebeğin annesinin Jade olduğunu öğrenir.Banyodaki kaplan ise, hala muammadır, ama çok geçmeden belalı bir yanıt, soruyu yanıtlar; dün gece, gizlice ünlü boksör Mike Tyson’ın evine giren Alan, Phil, Doug ve Stu, Tyson’ın kaplanını arabalarına bindirerek, oteldeki banyoya kapatmışlardır. Bu sırada, ‘polis arabası çaldıkları’ gerekçesiyle sorguya alınan Alan, Stu ve Phil, polisle anlaşma yaparak, kurtulurlar.

Polis, Mercedes’i de bulmuştur ve üçlü, arabayla Doug’ı aramaya devam eder. Bagaja kilitli biri olduğunu farkeden Alan, Phil ve Stu, bagajı açınca çığlak bir Çinli’nin hışmına uğrar. Çinli’den kurtulan üçlü, akşam olduğunda yine aynı Çinli’yle karşılaşır. Çinli, 80.000 dolar karşılığında, arkadaşları Doug’ı teslim edeceğini söylemektedir. Üçlü, şimdi 80.000 doları bulmak için Vegas’ı ‘Vegas’ yapan kumarhanelere başvuracaktır.Zach Galifianakis, Bradley Cooper ve Ed Helms‘in başrollerini paylaştığı filmi, Amerikalı yönetmen / yapımcı Todd Phillips yönetti. 2011 yılında, ikincisi beklenen “The Hangover“, senenin en iddialı komedi yapımı.