bildirgec.org

todd phillips hakkında tüm yazılar

The Hangover Part II (2011)

queennothing | 26 May 2011 11:56

Amerikan yönetmen Todd Phillips, 2009 senesinde çektiği komedi filmi “The Hangover” ile büyük bir başarı elde etmişti. En İyi Senaryo dalında BAFTA Ödülü kazanan yapım, 2011 senesinde “The Hangover Part II” ile devam ediyor. Yine Phillips tarafından çekilen filmin senaryosu Craig Mazin ile Scot Armstrong’a ait. Phil, Stu, Alan ve Doug’un bir gecelik macerasını anlatan yapım, Tayland ve Amerika’da çekildi. Filmde Amerikan aktör Bradley Cooper, 1974 doğumlu aktör Ed Helms, Zach Galifianakis, Justin Bartha‘ya ek olarak Oscar adaylığı bulunan aktör Paul Giamatti, Ken Jeong, boksör Mike Tyson ve Jeffrey Tambor da rol alıyor. Las Vegas’ta başlarına gelen olayları hatırlamadıkları için her şeyin tek tek izini süren ve karşılaştıkları sonucu ‘hayatlarının macerası’ olarak tanımlayan dostlarımız, bu defa Tayland’dalar.

Due Date (Git Başımdan)

AsetilCoa | 04 August 2010 15:10

Zach Galifianakis ve Robert Downey Jr.‘dan kaliteli bir komedi bizleri bekliyor. Kadronun güzelliği bununla da sınırlı değil. 3 Aralık’da vizyona girecek filmde Jamie Foxx, Michelle Monaghan, Juliette Lewis gibi oyuncular da var. En iyi komedi dalında ödül alan Hangover‘dan tanıdığımız Zach Galifianakis ve Robert Downey Jr. çok eğlenceli bir ikili olmuş. Filmin yönetmeni de Hangover’ın da yönetmeni olan, komedinin yeni ustası diye anılan Todd Phillips.

The Hangover (2009)

queennothing | 01 August 2009 10:15

Phil, Stu ve Alan, evlenecek olan arkadaşları Doug’ı, bekarlığa veda partisi için Las Vegas’a götürür. Doug, düğününe 2 gün kalmışken, arkadaşlarının hazırladığı her türlü eğlenceye ve pahalı otele uyum sağlar. Otele geldikleri günün akşamı, çatıda küçük bir kutlama yapan dörtlü, sabah uyandıklarında hafızaları tamamen boştur.

NOT:Filmin detaylı bir hikayesi olduğu için, yazı izlememiş olanlar için ipuçları taşıyabilir, dikkatinize.