bildirgec.org

zach galifianakis hakkında tüm yazılar

The Hangover Part II (2011)

queennothing | 26 May 2011 11:56

Amerikan yönetmen Todd Phillips, 2009 senesinde çektiği komedi filmi “The Hangover” ile büyük bir başarı elde etmişti. En İyi Senaryo dalında BAFTA Ödülü kazanan yapım, 2011 senesinde “The Hangover Part II” ile devam ediyor. Yine Phillips tarafından çekilen filmin senaryosu Craig Mazin ile Scot Armstrong’a ait. Phil, Stu, Alan ve Doug’un bir gecelik macerasını anlatan yapım, Tayland ve Amerika’da çekildi. Filmde Amerikan aktör Bradley Cooper, 1974 doğumlu aktör Ed Helms, Zach Galifianakis, Justin Bartha‘ya ek olarak Oscar adaylığı bulunan aktör Paul Giamatti, Ken Jeong, boksör Mike Tyson ve Jeffrey Tambor da rol alıyor. Las Vegas’ta başlarına gelen olayları hatırlamadıkları için her şeyin tek tek izini süren ve karşılaştıkları sonucu ‘hayatlarının macerası’ olarak tanımlayan dostlarımız, bu defa Tayland’dalar.

Due Date (Git Başımdan)

AsetilCoa | 04 August 2010 15:10

Zach Galifianakis ve Robert Downey Jr.‘dan kaliteli bir komedi bizleri bekliyor. Kadronun güzelliği bununla da sınırlı değil. 3 Aralık’da vizyona girecek filmde Jamie Foxx, Michelle Monaghan, Juliette Lewis gibi oyuncular da var. En iyi komedi dalında ödül alan Hangover‘dan tanıdığımız Zach Galifianakis ve Robert Downey Jr. çok eğlenceli bir ikili olmuş. Filmin yönetmeni de Hangover’ın da yönetmeni olan, komedinin yeni ustası diye anılan Todd Phillips.

Paul Rudd ve Steve Carell’den Dinner for Schmucks

azadeath | 03 June 2010 11:41

Paul Rudd and Steve Carell’in başrollerinde oynadığı “Dinner for Schmucks” adlı filmin ikinci fragman yayınlandı. İlk fragmana göre daha komik olan bu filmi aslında çok iyi tanıyoruz. Türk televizyonlarında oldukça sık gösterilen bir filmin Amerikan versiyonu. “Salaklar Sofrası” yani “le dinner de cons“…

Konusu; zengin bir grup arkadaşın her hafta düzenledikleri akşam yemeklerine salakları davet etmesi ile gelişen komik olaylar… Ava giden avlanır misali birbiri ardına gelişen eğlenceli olaylar. Ayrıca filmde Zach Galifianakis (biz onu The Hangover ile çok sevmiştik) de yardımcı rollerden birinde…

Up In the Air (2009)

queennothing | 25 February 2010 16:36

Kanadalı sinemacı Jason Reitman‘ın yönetmenliğini yaptığı sinema filmi “Up In The Air” (Aklı Havada), 2009 senesinde vizyona girdi. ‘En İyi Senaryo’, ‘En İyi Film’, ‘En İyi Sanat Yönetimi’, ‘En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu’ (her iki oyuncu da), ‘En İyi Erkek Oyuncu’ dallarında Oscar adayı olan film, bir erkeğin yalnızlığını anlatıyor. Oscar Ödüllü Amerikan aktör George Clooney‘in başrolünde yer aldığı filmde Amerikan aktris Vera Farmiga, Anna Kendrick, Jason Bateman, Danny McBride, J.K. Simmons, Zach Galifianakis, Sam Elliott gibi isimler rol alıyor.

Ryan Bingham, çalıştıkları şirketten kovulan insanlara ‘işten çıkarıldıklarını’ söyleyen ve bunu profesyonel bir edayla halleden, hızlı yaşayan ve yalnızlığı seven, orta yaşlı bir adamdır. Hayatını seyahat ederek geçiren Ryan, bir çok ülkede ‘hayatınızdaki yükler’ temalı konferanslar vermekte ve yılın sadece 43 gününü kendi evinde geçirmekten oldukça memnundur. Yalnızlığa fazlasıyla alışmış, ‘hafif’lemiş Ryan, bu durumu bir kadın için bozmaya hiç niyetli görünmemekte. Ancak, seyahat kartlarıyla kendince bir rekor kırmaya çalışan Ryan’ın bu mükemmel yalnızlık planı, çalıştığı şirketin yepyeni bir politikaya geçmesiyle son bulacaktır.

Youth in Revolt Trailer

JaAaa | 23 August 2009 17:20

Ailelerin boşanmalarını anlatan Youth in Revolt dram ve komedi üzerinde yoğunlaşmış bir film. Trailer’ı yayınlandı, yukarıdan izleyebileceğiniz gibi Youtube üzerinden de izleyebilirsiniz. Youth in Revolt: IMDBSinemalar.comTwitter

The Hangover (2009)

queennothing | 01 August 2009 10:15

Phil, Stu ve Alan, evlenecek olan arkadaşları Doug’ı, bekarlığa veda partisi için Las Vegas’a götürür. Doug, düğününe 2 gün kalmışken, arkadaşlarının hazırladığı her türlü eğlenceye ve pahalı otele uyum sağlar. Otele geldikleri günün akşamı, çatıda küçük bir kutlama yapan dörtlü, sabah uyandıklarında hafızaları tamamen boştur.

NOT:Filmin detaylı bir hikayesi olduğu için, yazı izlememiş olanlar için ipuçları taşıyabilir, dikkatinize.