bildirgec.org

komedi hakkında tüm yazılar

Çocuk kirlenme hakkını kullanmalı

bekdemir[pilli_silinen_hesap] | 06 March 2012 10:46

şimdiki çocuklar en ufak bir mikropta veya en ufak bir çizikte
hastanelerde buluyor kendini dünyamı kirlendi dersiniz ?
dünya aynı dünya fakat bizim zamanımızda deterjan,ilaç,temizlik,kozmetik
ve bunun gibi bir çok sektördeki para avcıları azdı.reklamlarıyla insanların
zihinlerini kirletmiyorlardı.

eskiden
evde televizyon yoktu.
bilgisayarı hiç duymamıştık zaten
radyoda arkası yarın hikayeler romanlar
seslendirilirdi.
her gün yatmadan önce mutlaka kulak kesilirdik.
okulda cin ali’nin her türlü alet edavatı vardı.

cin ali’nin topacı,cin ali’nin çemberi

Orta ölçekli ev işletmeleri

bekdemir[pilli_silinen_hesap] | 27 February 2012 11:54

pazar sabahı saat 9
her daim çalışan buzdolabına alıştık zaten.
televizyonun sesi sonuna kadar açık yine o basit kadın proğramlarının
sesi
ev ev değil mübarek orta ölçekli sanayii işletmesi
altı üstü iki havuç doğrayacak blender sesi bir tarafta
çamaşır makinası,bulaşık makinası ve elektrik süpürgesi zaten
hafta içi bir türlü vakit bulamaz çalışmaya bütün işler
hafta sonuna kalır.bütün bunlar yetmez gibi
bu elektrikli süpürge halıdaki lekeleri çıkarmıyor.
bir halı temizleme süpürgesi almadın gitti nasıl adamsın anlamadım
dizeleriyle gürültüye eşlik eden bir ses
yatağın bir yerlerinde tabancamı arıyorum ama yok.
bu devletede aşk olsun evde bulundurma olsun bir ruhsat verde
tabancamız olsun en azından
kör şeytana dönüp baktım ne yapalım diye
pis pis sırıttı.
bir gazete okumuştum
acımasız koca karısını beşinci kattan attı
bir an gözlerimin önüne geldi.

Micmacs à tire-larigot (2009)

padmess | 14 June 2011 18:40

Jean Pierre Jeunet‘ten incelikli bir film daha; Micmacs à tire-larigot

Delicatessen ile ilk uzun metrajlı filmini çeken; Fransız yönetmen; asıl ününü Türkçe’ye Ameli’nin Masalsı Kaderi olarak çevrilmiş filmi ile yakalamıştır. Başrolde Audrey Tautou’nun yer aldığı filmde; senarist ekibinde gördüğümüz Jeunet’i aynı zamanda yönetmen koltuğunda da görürüz.
Avrupa Film Ödüllerinde en iyi film ödülünü; ikisi En İyi Film ve En İyi Yönetmen dallarında olmak üzere dört César Ödülü’nü; En İyi Senaryo dalıyla birlikte ise iki BAFTA Ödülü’nü alan film aynı zamanda da Akademi Ödüllerine aday gösterilmişti. Bu film ile yakaladığı başarıyı 2004 yılında vizyona girmiş olan ve Türkçe’ye Kayıp Nişanlı olarak çevrilen “Un long dimanche de fiançailles” filmi ile devam ettirmiştir.
5 yıllık aradan sonra ise Kayıp Nişanlı’daki ağır, romantik temponun aksine komedi ve suç unsurları ile süslediği filmi Micmacs ile karşımıza çıkar.

Couple’s Retreat ~ 2009

turictanyel1 | 14 May 2011 22:22

Meditasyon ve tedavi için gidilen tropik bir adada (Bora Bora), birbirleriyle yakın arkadaş olan dört çiftin başlarından geçen olayları farklı bir mizah anlayışıyla anlatan bu film, Iron Man’ den tanıdığımız yönetmen Peter Billingsley ve birçok filminde rol alan ve özellikle bu filmde senaryoya da el atan Vince Vaughn’ un eseri. Jason (Jason Bateman) ve Cynthia (Kristen Bell) boşanmaya karar vermiş ama bu kararlarından emin olamadıklarından dolayı profosyonel yardım almak ve ilişkilerine ikinci şans vermek için bu tropik adaya gitmek isterler. Ancak adanın kuralları arasında bu yardımı almaları için en az dört çift olmaları gerekmektedir. Jason ve Cynthia kendilerini yakın hissettikleri arkadaşlarına sorunlarını anlatırlar ve hep beraber bu adaya giderler.

Michael C. Hall

AsetilCoa | 20 April 2011 20:35

Michael C. Hall oyunculuk kariyerine en önemli adımı Six Feet Under adlı diziyle attı. 2001’den 2005’e kadar devam eden dizi 32 kez Emmy’e aday gösterilip 7’sini kazanmış, bir çok eleştirmenden tam not almış ve bir çok izleyicinin de hayatında derin izler bırakan dizilerden biri olmuştur. Michael C. Hall bu dizide David Fisher adlı eşcinsel bir karakteri başarıyla canlandırmış, burdaki oyunculuğuyla Emmy ödüllerine aday gösterilmiştir.

Mr. Popper’s Penguins (2011)

AsetilCoa | 15 April 2011 14:30

Jim carrey 2011’de yeni bir komedi filmiyle karşımızda! Filmde Newyork’taki dairesinde Ace Ventura misali 6 penguenle birlikte yaşayan bir iş adamı olan Tom Popper’ı canlandırıyor. Kadroda Jim Carrey dışında Carla Gugino ve Angela Lansbury gibi tanınmış oyuncular da bulunuyor. Film Türkiye’de 26 Ağustos 2011’de vizyona girecek. Fragmandan filmin ne kadar eğlenceli olduğu anlaşılıyor. Zaten kadroda Jim Carrey varsa,bundan şüphe etmeye gerek yok. İşte filmin fragmanı ve resmi sitesi

GREASE (1978)

snail | 07 March 2011 15:10

Grease;yönetmenliğini Randal Kleiser’ ın yaptığı 1978 ABD yapımı müzikal/komedi. Ülkemizde 1980’de gösterime girdi daha sonra onsekiz yılın ardından gelişen teknoloji ile birlikte bir takım dijital yenileme işlemi uygulanarak 1998 yılında sinemalarda tekrar gösterildi.
Filmin konusuna glecek olurasak: Dany zuko ( John Travolta) ve Sandra olsson ( Olivia Newton John) bir yaz aşkı yaşamışlardır ve yaz biterken ayrılmaları gerekmektedir. Sandy Avustralya’da okuluna devam edecektir fakat umulmadık bir şekilde Avustralya’ya gitmeyip tesadüfen Dany ile aynı okula kayıt olan Sandy okulda karşılaşırlar. Dany okulda ki popileritesini kaybetmekten korkarak Sadny’den uzak durmaya çalışır fakat bu pek mümkün olmaz…