Supersized, jQuery tabanlı olarak hazırlanan oldukça şık bir slayt uygulamasıdır. Yön tuşları, durdurma/başlatma tuşu, tam ekran özelliği, 5 farklı geçiş efekti, önceki ve sonraki fotoğrafları gösterme, görsel olarak tatmin edici tasarımı ile birçok projede kullanılabilir oldukça güzel bir jQuery eklentisi.

Tam ekran olarak kullanabileceğiniz Supersized‘e yer alan 3 adet yön tuşu ile resimleriniz arasında kolaylıkla dolaşılmasını sağlayabilir veya sadece tam ekran olarak fotoğraflarınızın seçtiğiniz sıraya göre değiştirebilirsiniz. Tüm bunları yaparken 5 farklı geçiş efektini kullanabilirsiniz. Resimlerinize başlık ekleyebilir veya alttaki menüyü kaldırarak tamamen arka plan odaklı bir slayt uygulaması oluşturabilirsiniz. Alt menü bulunmadan transparan bir blok yaratarak içerik ekleyebilirsiniz.

Supersized, tamamen arka plan ağırlıklı bir uygulamadır. İsterseniz menüye kendi web sitenizin logosunu yerleştirebilirsiniz. Menünün sağında ve solunda yer alan önceki ve sonraki fotoğrafları dilerseniz kaldırabilirsiniz. Ayrıca fotoğraf geçiş sürelerini belirlemekte özgürsünüz.

Creative Commons Lisansına sahip ve tüm tarayıcılar tarafından destekleniyor. Supersized’ın proje sayfasına bakmak için buraya, son sürümünü indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.Ayrıca demosunu buradan inceleyebilirsiniz.Ayrıca Bakınız :
* CSS ile Yapılan Çizimler* Hangi Facebook arkadaşınız sizi silmiş?* Lucid Desktop
* Popüler HTML5 Oynatıcıları* Zoom Efektli Galeri: Zoomer Gallery* Interaktif galeri uygulaması: SlickGallery* jQSlickWrap* HTML5 Efektleri* Starbox – Interaktif Oylama Uygulaması* Dinamik Menü Uygulaması: ajaxflagmenuangelsdemos: Blog | FriendFeed | Twitter | Email | RSSKaynak : buildinternet