bildirgec.org

web development hakkında tüm yazılar

En iyi Kahve Sitesi Tasarımları

angelsdemos | 08 December 2010 09:31

Farklı ürünleri tanıtmak için yapılan web sitelerinin tadı daha farklı olur. Öncelikle web sitenizin tasarımının güçlü bir yanı olması lazım. Birçok kahve firmasının düzenlemiş olduğu web siteleri de üreticilere göre değişiyor. Sade tasarım sevenler kadar karmaşık veya karartıcı tasarımlarda ön planda. Aşağıdaki örnekleri inceleyebilir ve farklı tarzları yakalayabilirsiniz. En iyi Kahve Sitesi Tasarımları:

Caribou Coffee

Starbucks Coffee at Home

America’s Best Coffee Roasting Company

Sosyal Medya İkon Setleri

angelsdemos | 30 November 2010 09:24

Web sitelerimizi renklendiren ve tam olarak tasarımı oturtan ikonlar artık web tasarımdaki vazgeçilmezlerden biridir. Sosyal medyanın günümüzde popülerleşmesiyle ise sosyal medyaya özel ikon setleri hazırlanmaya başlandı. Aşağıdaki ikonların tümünü web sitenizde ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Farklı tarzlarda 350 tane sosyal medya ikonu:

Sketchy Social Media Icons

Isometrica (Volume 1): A Free Social Media Icon Set

Picasso: A Free Social Media Icon Set

Kasım 2010’un En Popüler jQuery Dersleri

angelsdemos | 27 November 2010 13:30

Bu ayın en popüler jQuery uygulamalarını sizin için derledik. Kullanıcıların kasım ayında en çok takip ettiği uygulamaları inceleyebilir ve bu uygulamaların tümünü ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca bazı jQuery uygulamalarında css3 kullanılarak görsel açıdan zenginlik sağlanmış. Kasım ayının en popüler jQuery dersleri :

Super Ajax Polling

Super Ajax Polling, ajax, php ve mySQL ile yapılan bu anket uygulamasıdır. Eşzamanlı olarak oyunuzu sunucuya kaydeder ve sayfa yenilemesi olmadan sonuçları ekrana yansıtır.

Ajax Domain Checker Application with JQuery and PHP

jQuery ve PHP ile hazırlanan bu muhteşem uygulama ile alan adlarını sayfa yenilemenize gerek kalmadan kısa süre içerisinde kontrol edebileceksiniz.

Yuvarlak jQuery Slider : Tiny Circleslider

angelsdemos | 25 November 2010 12:17

Tiny Circleslider, dairesel bir jQuery slider uygulaması.Bütün o klasik slider uygulamalarına alternatif olarak hazırlanan Tiny Circleslider, farklı uygulamalarda kullanılmak üzere jQuery ile inşa edildi. Basit, esnek ve oldukça kullanışlı bir jQuery uygulaması.

Uygulamada yer alan kırmızı noktayı daire çevresinde çevirdiğinizde diğer resimleri görmeniz mümkün. Ayrıca otomatik olarak değişmesini, rasgele resim seçmenisi sağlayabilirsiniz. Sadece resimlerin olduğu bölümlerdede klitlenme özelliğine sahip. Uygulamanın yarıçapını değiştirerek boyutlandırabilir ve uygulamayı tamamen kendi isteklerinize göre düzenleyebilirsiniz.

Tasarımcılar için Kullanım Kılavuzları

angelsdemos | 24 November 2010 20:18

Tasarımcılara oldukça faydalı olacak bu kullanım kılavuzları, tasarımcıların her an ellerinin altında olacak ve küçük detaylar için zaman harcamalarına gerek kalmayacak. “Hangi kısayol ne işe yarıyordu?”, “şu rengin hex kodu neydi?”, “şu klasörün ölçüleri ne olmalı?” gibi sorularının cevaplarını anında öğrenebilecekler. Tasarımcılar için Kullanım Kılavuzları :

Black & White Cheatsheet For Photoshop
(Photoshop için Siyah&Beyaz Kullanım Kılavuzu)

cu3er: 3D Slayt Uygulaması

angelsdemos | 22 November 2010 09:30

Cu3er, Flash ile hazırlanmış gelişmiş bir 3 boyutlu resim slayt uygulamasıdır. Tamamen özelleştirilebilen ve çok gelişmiş bir yönetim paneli bulunan Cu3er ile web sayfanızda eşsiz slaytlar hazırlayabilirsiniz.

Klasik 2D geçişlerin aksine Cu3er size 3 boyutlu efektleri sunar. Kullanacağınız her türlü görsele istediğiniz şekilde 3D efetk verebilirsiniz. 3D geçişler haricinde klasik 2D geçiş efektlerini de kullanmanız mümkün.

XML ile uğraşmak yerine Cu3er size cManager‘i sunuyor. Çevrimiçi yönetim paneliniz cManager ile uygulamanızı kısa zamanda hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Ayrıca yapacağınız slayt uygulamasını istediğiniz gibi kişiselleştirmeniz mümkün. Projelerinizi daha sonra kullanmak üzere saklayabilirsiniz. Bu sayede yeni görseller ekleyebilir, farklı efektleri deneyebilirsiniz.

Kasım 2010’un En Popüler CSS3 Dersleri

angelsdemos | 20 November 2010 10:55

CSS3‘ün ürün yelpazesinin gelişmesi web tasarımcılara önemli bir katkı sağlamakta. Farkı görsel ögeleri ve göze hitap eden farklı tasarımlar oluşturlan CSS3 gelişmeye devam etmekte. Kasım ayını geride bırakırken sizin için bu ayın en iyi CSS3 Dersleri derledik. Birçok farklı uygulamanın detaylı olarak nasıl yapılabildiğini öğrenebilir ve tüm bu uygulamaları kullanabilirsiniz.Kasım 2010’un En Popüler CSS3 Dersleri:

Making Better Select Elements with jQuery and CSS3
(CSS3 ve jQuery ile Daha İyi Bir Seçim Elemanı Yapın)

CSS3 Animated Bubble Buttons
(Kabarcık Butonlar)

Supersized: Tam Ekran jQuery Slayt Uygulaması

angelsdemos | 14 November 2010 11:39

Supersized, jQuery tabanlı olarak hazırlanan oldukça şık bir slayt uygulamasıdır. Yön tuşları, durdurma/başlatma tuşu, tam ekran özelliği, 5 farklı geçiş efekti, önceki ve sonraki fotoğrafları gösterme, görsel olarak tatmin edici tasarımı ile birçok projede kullanılabilir oldukça güzel bir jQuery eklentisi.

Tam ekran olarak kullanabileceğiniz Supersized‘e yer alan 3 adet yön tuşu ile resimleriniz arasında kolaylıkla dolaşılmasını sağlayabilir veya sadece tam ekran olarak fotoğraflarınızın seçtiğiniz sıraya göre değiştirebilirsiniz. Tüm bunları yaparken 5 farklı geçiş efektini kullanabilirsiniz. Resimlerinize başlık ekleyebilir veya alttaki menüyü kaldırarak tamamen arka plan odaklı bir slayt uygulaması oluşturabilirsiniz. Alt menü bulunmadan transparan bir blok yaratarak içerik ekleyebilirsiniz.