bildirgec.org

webmaster hakkında tüm yazılar

webmasterlar için 100 mükemmel psd dosyası

empi4 | 24 June 2011 09:46

Photoshopta web,grafik,banner,afiş gibi tasarımlarınızda kullanabileceğiniz butonlar,menüler,web playerlar,ikonlar,tasarımlar vb. aklınıza gelecek her türlü psd dosyası mevcuttur. 2 paket halinde sunulmuştur, her pakette ortalama 50 psd dosyası mevcuttur.

231 Adet Vektörel Formatta Dansçı Kız ve Erkek Grafikleri

kerimsarigul | 03 May 2011 10:51

Bilet, afiş, banner, logo, poster, katalog, kartvizit, site, ikon vb. çalışmalarınızda kullanabileceğiniz her biri birbirinden güzel vektörel grafikleri sizin için derledim.

*115 Adet Vektörel Formatta Dans Eden Kız Grafikleri

115 Adet Vektörel Formatta Dans Eden Kız Grafikleri
115 Adet Vektörel Formatta Dans Eden Kız Grafikleri

Göz Alıcı, Vektörel Çiçek Desenleri

kerimsarigul | 02 May 2011 15:19

Aşağıdaki vektörel dosyaların bulunduğu sitelerle karşılaşıp da bildirgec.org kullanıcıları ile paylaşmamak mümkün olamazdı. Her biri birbirinden daha gösterişli ve kaliteli olan bu dosyaları ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Kullanıcılara büyük kolaylık sağlayacak olan bu kaynaklar tasarımcılarımız için ise büyük bir örnek teşkil edecektir. Sözü fazla uzatmadan sitelere bakalım.

*Vektörel Grunge* Çiçek Desenleri

Vektörel Grunge Çiçek Desenleri
Vektörel Grunge Çiçek Desenleri

Webmasterlar İçin Firefox ve Chrome Eklentileri

justinlee | 10 February 2011 17:21

Şüphesiz ki webmasterlerın ve web ile ilgili işleri olanların çoğu tarayıcı olarak Firefox ve Chrome kullanıyor.
Firefox ve Chrome kullanıpta bunların eklenti nimetinden faydalanmamak olmaz. Sizler için (özellikle web tabanlı işleri olanlar için) en kullanışlı 4 firefox eklentisi:

Yuvarlak jQuery Slider : Tiny Circleslider

angelsdemos | 25 November 2010 12:17

Tiny Circleslider, dairesel bir jQuery slider uygulaması.Bütün o klasik slider uygulamalarına alternatif olarak hazırlanan Tiny Circleslider, farklı uygulamalarda kullanılmak üzere jQuery ile inşa edildi. Basit, esnek ve oldukça kullanışlı bir jQuery uygulaması.

Uygulamada yer alan kırmızı noktayı daire çevresinde çevirdiğinizde diğer resimleri görmeniz mümkün. Ayrıca otomatik olarak değişmesini, rasgele resim seçmenisi sağlayabilirsiniz. Sadece resimlerin olduğu bölümlerdede klitlenme özelliğine sahip. Uygulamanın yarıçapını değiştirerek boyutlandırabilir ve uygulamayı tamamen kendi isteklerinize göre düzenleyebilirsiniz.

Tasarımcılar için Kullanım Kılavuzları

angelsdemos | 24 November 2010 20:18

Tasarımcılara oldukça faydalı olacak bu kullanım kılavuzları, tasarımcıların her an ellerinin altında olacak ve küçük detaylar için zaman harcamalarına gerek kalmayacak. “Hangi kısayol ne işe yarıyordu?”, “şu rengin hex kodu neydi?”, “şu klasörün ölçüleri ne olmalı?” gibi sorularının cevaplarını anında öğrenebilecekler. Tasarımcılar için Kullanım Kılavuzları :

Black & White Cheatsheet For Photoshop
(Photoshop için Siyah&Beyaz Kullanım Kılavuzu)

cu3er: 3D Slayt Uygulaması

angelsdemos | 22 November 2010 09:30

Cu3er, Flash ile hazırlanmış gelişmiş bir 3 boyutlu resim slayt uygulamasıdır. Tamamen özelleştirilebilen ve çok gelişmiş bir yönetim paneli bulunan Cu3er ile web sayfanızda eşsiz slaytlar hazırlayabilirsiniz.

Klasik 2D geçişlerin aksine Cu3er size 3 boyutlu efektleri sunar. Kullanacağınız her türlü görsele istediğiniz şekilde 3D efetk verebilirsiniz. 3D geçişler haricinde klasik 2D geçiş efektlerini de kullanmanız mümkün.

XML ile uğraşmak yerine Cu3er size cManager‘i sunuyor. Çevrimiçi yönetim paneliniz cManager ile uygulamanızı kısa zamanda hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Ayrıca yapacağınız slayt uygulamasını istediğiniz gibi kişiselleştirmeniz mümkün. Projelerinizi daha sonra kullanmak üzere saklayabilirsiniz. Bu sayede yeni görseller ekleyebilir, farklı efektleri deneyebilirsiniz.

5 Muhteşem jQuery Uygulaması

angelsdemos | 18 November 2010 10:31

jQuery, web sitesi geliştirmek için harika bir kütüphane. Web sitenize önceden yapılması oldukça zor olan birçok uygulama, efekt ve benzer şeyler ekleyebilirsiniz. Aşağıdaki 5 muhteşem jQuery uygulamasını ücretsiz olarak kullanabilir ve ayrıca geliştirebilirsiniz.

Slider Gallery with jQuery

Slider Gallery with jQuery, diğer galeri uygulamalarından tamamen farklı bir slider uygulamasıdır. Kategorilenmiş başlıklardan birini tıkladığınız taktirde yatay olarak o kategoriye ait fotoğraflar sayfada yayınlanır. Alttaki imleç ile sağa veya sola doğru hareket edebilir ve diğer fotoğraflara bakabilirsiniz. Ayrıca yer alan tooltip eklentisi sayesinde fotoğrafları büyük boy olarak görebilir ve bu şekilde diğer fotoğraflar arası geçiş yapabilirsiniz.

Apple-like Retina Effect

Apple-like Retina Effect, fotoğrafların sadece bir bölümünü yakınlaştırmaya yarayan küçük bir uygulamadır. Büyük boyutlu resim yayınlayan web siteleri tarafından uygulanabilir.

Supersized: Tam Ekran jQuery Slayt Uygulaması

angelsdemos | 14 November 2010 11:39

Supersized, jQuery tabanlı olarak hazırlanan oldukça şık bir slayt uygulamasıdır. Yön tuşları, durdurma/başlatma tuşu, tam ekran özelliği, 5 farklı geçiş efekti, önceki ve sonraki fotoğrafları gösterme, görsel olarak tatmin edici tasarımı ile birçok projede kullanılabilir oldukça güzel bir jQuery eklentisi.

Tam ekran olarak kullanabileceğiniz Supersized‘e yer alan 3 adet yön tuşu ile resimleriniz arasında kolaylıkla dolaşılmasını sağlayabilir veya sadece tam ekran olarak fotoğraflarınızın seçtiğiniz sıraya göre değiştirebilirsiniz. Tüm bunları yaparken 5 farklı geçiş efektini kullanabilirsiniz. Resimlerinize başlık ekleyebilir veya alttaki menüyü kaldırarak tamamen arka plan odaklı bir slayt uygulaması oluşturabilirsiniz. Alt menü bulunmadan transparan bir blok yaratarak içerik ekleyebilirsiniz.