bildirgec.org

web tasarım hakkında tüm yazılar

Web Tasarımı Sürecinde WordPress Kullanımı

99web | 25 July 2012 14:45

Websitenizi Wordpress adlı CMS programını kullanarak kurabilirsiniz. Wordpress kullanan dünyaca ünlü şirketlerden bazısı:

Wordpress Kullanan Ünlü Markalar

Ebay, Yahoo, Digg Blog, Ford, Wall Street Journal, Sony, People Magazine, Samsung, Playstation, New Your Times, Wired, Mozilla Firefox, CNN, Flickr, Download.com, Ben & Jerry, cPanel, General Electronic (GE), Rackspace, Mp3.com, Ellegirl, StyleWatch, TechCrunch, UPS, GM, ve Reuters.

Wordpress Nedir?

Wordpress CMS diye adlandırılan, içerik yönetim sistemidir. Kulağa çok teknik bilgi gibi gelebilir ama aslında anlamı oldukça basit; sitenize ekleyeceğiniz içerikleri kolayca yönetmekle sorumlu bir sistemdir.

231 Adet Vektörel Formatta Dansçı Kız ve Erkek Grafikleri

kerimsarigul | 03 May 2011 10:51

Bilet, afiş, banner, logo, poster, katalog, kartvizit, site, ikon vb. çalışmalarınızda kullanabileceğiniz her biri birbirinden güzel vektörel grafikleri sizin için derledim.

*115 Adet Vektörel Formatta Dans Eden Kız Grafikleri

115 Adet Vektörel Formatta Dans Eden Kız Grafikleri
115 Adet Vektörel Formatta Dans Eden Kız Grafikleri

Göz Alıcı, Vektörel Çiçek Desenleri

kerimsarigul | 02 May 2011 15:19

Aşağıdaki vektörel dosyaların bulunduğu sitelerle karşılaşıp da bildirgec.org kullanıcıları ile paylaşmamak mümkün olamazdı. Her biri birbirinden daha gösterişli ve kaliteli olan bu dosyaları ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Kullanıcılara büyük kolaylık sağlayacak olan bu kaynaklar tasarımcılarımız için ise büyük bir örnek teşkil edecektir. Sözü fazla uzatmadan sitelere bakalım.

*Vektörel Grunge* Çiçek Desenleri

Vektörel Grunge Çiçek Desenleri
Vektörel Grunge Çiçek Desenleri

Tasarımcılar bu iki siteye bir göz atın derim.

ferfote | 15 March 2011 14:01

Tasarım adına aradığınız birçok şeyi size tanıtacağım bu iki sitede rahatlıkla bulabileceksiniz.Photoshop eklentilerinden tutun, kartvizit tasarımlarına, yüksek kalite fotoğraflardan, ses efektlerine kadar farklı kategorilere sahip bu iki site,bu ara kaynak bulmakta zorlanan tasarımcıların imdadına yetişecek gibi.

http://www.heroturko.org
www.heroturko.org

psd tasarımları webde yayınlama

alpmut | 31 January 2011 11:11

Yakın zamanda öğrendiğim psd tasarımını webde yayınlamayı sizlerede resimli anlatmak istedim.sonuçta nasıl bir dersi anlayıp arkadaşınıza anlatırken konu daha iyi kafanızda oturursa bende pekiştirmek için böyle bir işe girdim.
bazı psd tasarımlar
Öncelikle öylesine bir psd tasarımı hazırladım(berbat bişey biliyorum hatta tasarım sayılmaz neyse).

psd html çevirme
psd html çevirme

Tasarımımızın web ortamında yayınlanmasını sağlıycaz.Tasarımımız üzerinde dilimler oluşturarak tıklanabilir alanlar oluşturabiliriz.Resimdeki ana sayfa,hakkımızda… yazılara tıklanabilir alanlara dönüştürebiliriz.

psd html çevirme
psd html çevirme

En Yaratıcı Alışveriş Siteleri

Pretium | 29 January 2011 15:39

Tasarımcılar göz alıcı tasarımlar yaparken aynı zamanda sitenin işlevsel olması için çok çaba harcıyorlar. Bu yazımda mükemmel tasarımlar ve yenilikçi tasarım tekniklerinin akıllıca kullanıldığı bir kaç tasarımdan bahsedeceğim. Eminim bu tasarımlarda ilham alabileceğiniz birkaç özellik bulacaksınız.

Heartbreaker Fashion

50’ler ve 60’ların kıyafetlerinden esinlenilerek yapılmış, pastel renkler ve retro çizimler kullanılan tasarımı ile Heartbreaker’ın tasarımı şirket vizyonunu çok iyi yansıtıyor. Noktalı ve çizgili kenarlıklar farklı nesneleri birbirinden nazik bir biçimde ayırıyor.

Yeni HTML5 Logosu Yayınlandı.

Pretium | 24 January 2011 16:17

Geçtiğimiz günlerde W3C yazılım geliştiriciler ve tasarıncıların sitelerinde HTML5 kullanıldığını gösterebilmeleri için yeni bir HTML5 logosu yayınladı. Logo “Ocupop design agency” tarafından tasarlandı ve üzerinde değişiklik yapılmasına olanak sağlayan “Creative Commons Attribution 3.0” lisansına sahip.