quake serisi oyunlar, fps oyunlarının belki de en popüleri olarak tarihteki yerini altı. ve şimdi bu seriyi bilgisayarınıza yüklemeden artık web tarayıcınızdan quake live ile oynayabilirsiniz.

tek yapmanız gereken quake live sitesinden bedava bir hesap açmak ve gerekli eklentiyi yüklemek. Eklentiyi yükledikten sonra oyunun ilk seferde açılması bir iki dakika alacaktır.

Oyun açıldıktan sonra isterseniz hemen aksiyona dalabiliyorsunuz, isterseniz de mahmurluktan kurtulup, eski el alışkanlıklarını kazanmak için bir süre çalışma yapabiliyorsunuz.

Karakterinizin ayarlarını gönlünüzce değiştirebiliyorsunuz.

Ayrıca Quake Live geniş bir karakter galerisine sahip.

Klavye ve mouse ayarlarını değiştirmek ise her zamankinden daha kolay.

Oyunun oynayışına gelince, online oyunlar oldukça hareketli, hatta bazen kaotik bile olabiliyor. Çok sık olmasa da zaman zaman oyundan düşmek olası. Eskisi gibi oyun karşısında 3-4 saat geçirmenizin önündeki belki de tek engel bu olsa gerek. Zaten her zamanki gibi Quake karşısında zaman kavramı kayboluyor.

Grafikler oldukça akıcı, kontroller ise rahat. Beklenenin çok da üzerinde bir performans sunuyor.

sistem gereksinimleri- i̇şletim sistemi: xp, vista, windows 7- tarayıcı: ie7 veya yukarısı, firefox 2.0 veya yukarısı, ne yazık ki chrome üzerinde çalışmııyor.- i̇şlemci: 800mhz pentium iii- ekran kartı: nvidia geforce 4mx, ati radeon 8500, intel i915- çözünürlük: 1024×600- bağlantı: adsl veya fiberoptik.eğer internet üzerinde quake oynayarak zaman geçirmek istiyorsanız, quake live hızlı ve eğlenceli bir yol. i̇ş yerinde oynarken sesi kapatmayı unutmayın!quake live betaBilgisayar oyunlarıyla aranız iyiyse eğer, bir de 1990-2009 arasındaki bilgisayar oyunlarının gelişimine bakın isterseniz.