Yüreklerimizin yandığı şu günlerde “Türkiye nereye doğru gidiyor?”15 Haziran 2007 tarihli Milliyet Gazetesinde şöyle bir haber yer almıştı;“Washington’da tüyleri diken diken eden senaryo…
Haberi yazan Yasemin Çongar; ABD Husdson Enstitüsü‘nde bir toplantı yapıldığı ve toplantı da şu konunun tartışıldığını belirtmişti.
1. Anayasa Mahkemesi eski başkanlarından Tülay Tuğcu’nun bir süikastta öldürülmesi,2. İstanbul’da PKK saldırısı sonucu 50 kişinin ölmesi ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) bu gelişmeler üzerine Kuzey Irak’a girmesi.Toplantıya Türkiye’den bir Tuğgeneral’in katıldığı, ayrıca toplantıda Kürdistan Bölgesel Yönetimi Washington Temsilcisi ve Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani’nin oğlu Kubat Talabani’nin de hazır bulunduğu yönünde iddalar yer almıştı.Haber Türk medyasında geniş yankı bulmuş ve Genelkurmay Başkanlığı bir açıklama yapmıştı.Genelkurmay Başkanlığı’nın açıklamasını burada bulabilirsiniz.Konu ile ilgili geniş açıklamaları buradan okuyabilirsiniz.Ayrıca konu ilgili haberin videosunu da buradan seyredebilirsiniz.Şimdi senaryonun hikayesi değişse de, Kuzey Irak’a girmekten bahsediyoruz. Ve senaryonun nasıl devam edeceğini bilmiyoruz. Eğer Türkiye üzerinde kötü senaryo kuranlar varsa gereken cevabı Türk Milletinin vereceği kesindir.Çok mu komplomanik düşünüyorum..