Fotoğraf ve kamera dünyasının önde gelen isimlerinden olan Kodak, Playtouch adını verdiği ve 1080p kayıt yapabilen cep kamerası ile EasyShare M590 kompakt makinesini duyurdu.

Playtouch, image stabilization özelliğine sahip ve stereo ses ile beraber 1080p kayıt yapabiliyor. Kayıt için ise SDHC kart kullanıyor. 3-inch kapasitif dokunmatik ekranı kullanarak fotoğraflarınızı düzenleyebiliyorsunuz. Üzerinde bulunan USB yuvası ise bilgisayara rahat bir şekilde bağlanamanızı sağlıyor. HDMI çıkışı sayesinde bilgisayara gerek kalmadan direkt olarak televizyonunuza bağlayarak da videoları izleyebiliyorsunuz. Ayrıca Playtouch üzerinde ekstra bir mikrofon girişi de bulunduruyor. Share butonu sayesinde videolarınızı Youtube gibi paylaşım sitelerine de kolayca gönderebiliyorsunuz.Kodak’ın duyurusunu yaptığı diğer bir ürün ise EasyShare M590 kompakt fotoğraf makinası.

M590, Kodak tarafından 5x optik zoom’a sahip dünyanın en ince fotoğraf makinesi olarak duyrulmuş. Üzerinde 2.7-inch LCD ekran bulunan M590, image stabilization, yüz tanıma, HD video kayıt özelliklerine sahip. Üzerinde bulunan Share butonu sayesinde ise video ve fotoğraflarınızı Facebook, Youtube gibi sosyal paylaşım sitelerine gönderebiliyorsunuz.Playtouch $229.95, EasyShare M590 ise $199.99 fiyat ile sonbaharda satışa sunulacak. Daha detaylı bilgi isteyenler buraya bakabilir.