bildirgec.org

hd hakkında tüm yazılar

Hd kalitsinde filmler

endop | 10 June 2011 18:26

Vizyon filmlerini HD kalitesinde izlemek için mükemmel bir site. Oldukça eski belgesellerden günümüz konserlerine kadar geniş film yelpazesine sahip olan bu site size ihtiyacınız olan bütün filmleri sağlayacak. Her gün güncellenen ve yeni filmler eklenen bu site oldukça basit grafiklere sahip ve oldukça kullanışlı. Üstelik film izlemek için üyelik ve reklamlara tıklama gibi formalite şeyler de istemiyor. Hemen şimdi siteye girebilir ve birbirinden kaliteli filmlerin tadını çıkarabilirsiniz.

“Imdb HD Trailer Gallery” yayında

ferfote | 24 March 2011 10:19

Dünyanın en geniş film veritabanına sahip imdb, filmlerin fragmanlarını nihayet hd olarak yayınlamaya başladı.

-imdb-
-imdb-

Filmler, diziler, oyuncular, yönetmenler ve sinemayla ilgili birçok konu hakkında ayrıntılı bilgiler bulacağınız bu site,dünyadaki başarısıyla birçok sitenin ve sinemaseverin referans kabul ettiği bir kaynak olmayı başarmıştır.

HTPC’ye Alternatif

Beacool | 20 March 2011 13:44

HTPC’ye Alternatif

Veebeam

Televizyon anlayışı değişiyor. Tv deki bu yadsınamaz. Full hd nin bile yavaş yavaş aşılmaya başladığı bir dönemin içindeyiz. Bu teknolojinin ilk çıktığı günleri hatırlıyorum da o dönemler görüntüyü bırakın çoğaltmak iletmek dahi pek istikrarlı değildi.

Günümüzde ise gelişen teknoloji hdmi kablolarla bu gayet basit. Hatta bu kablolar versiyon numaralarına bile sahipler. Görüntüyü çoğaltmak ta iki tak çıkarla mümkün. Ama halen bir sorun var. Kablosuz iletmek…

ViewSonic’ten Show’n Go 3DV5 3D HD Camcorder

hjusthanging | 12 February 2011 15:38

ViewSonic Show'n Go 3DV5 3D HD Camcorder
ViewSonic Show’n Go 3DV5 3D HD Camcorder

İsminin önüne HD veya 3D koyduğunuz her ürünün bu 2 harf sayesinde satışlarının katlandığı günümüzde, her teknoloji firması da bu pastadan en büyük dilimleri kapmak için yarışıyor.

Oyun Oynamanın Şekli Kökten Değişiyor…

Beacool | 19 December 2010 14:51

OYUN OYNAMANIN ŞEKLİ KÖKTEN DEĞİŞİYOR…

ONLIVE Microconsole
ONLIVE Microconsole

Geçmişten günümüze bilgisayar sektörü çok değişti. Teknolojinin gelişimiyle doğru orantılı olarak yükselen ivmesi yanında oyun sektörünü de geliştirdi. Oyunların gelişimi ise oyunculuk gereksinimlerini…

ONLIVE Microconsole Kontrol

Nettop Yeni Trend

northpower | 08 December 2010 13:17

Evet Nettop günümüzün yeni trendi.

Masaüstü bilgisayarlarından sonra dizüstüler hayatımızı epeyce kolaylaştırdı.

Notebook dediğimiz bu cihazlar çok iyi performanslara ulaştılar yalnız kısa pil süreleri biraz sorun oluşturuyordu.

Sonrasında Netbook diye bir kavramla tanıştık. Çok yüksek olmasa da genel ofis belgelerimizi çalıştırma internette gezinme ve video izleme işlerimizi karşılıyordu ve bunu yaparken pili çok ekonomik kullanıyordu. Öyle ki açık kalma süresi 10 ( on ) evet 10 saatlere ulaşmış hatta aşmıştı. Ki şimdi de yeni trendimiz nettop olacak.

Nettoplar performans olarak oldukça iyi sonuçlar veriyorlar. Pazar açısından şuan için 10-15 firma nettop pazarını oluşturmasına rağmen günbegün ürün çeşitliliği artacaktır. Çift çekirdekli işlemciler, hızlı grafik işlemciler ve çok düşük güç tüketimleriyle nettoplar revaçta. Öyle ki masaüstü bilgisayardaki 100 W güç harcamasına karşı nettop sadece 8 w lık bir güç tüketimi ile büyük bir fark oluşturmakta.

Bu telefonu siz tasarladınız : Nokia U

angelsdemos | 16 November 2010 15:35

Nokia, kendi kalıplarının dışına çıkmak ve kullanıcıların en çok seveceği telefonu sunmak için daha önceden internet üzerinden kullanıcıların cep telefonlarını tasarlamalarını istemişti. Bir cep telefonu ile ilgili birçok özelliği soran Nokia, daha sonra bu cep telefonunu çıkaracağını duyurmuştu. Ve şimdi o telefon karşımızda: Nokia U

Nokia U, 4 inç’lik dokunmatik ekrana sahip.16:9 görünüm sunabilecek ve ayrıca dokunmatik panelleri bulunmakta. 10 mm inceliğinde 60 x 110 x 6 boyutların zarif ve göze hitap eden hoş bir tasarımı bulunmakta. Alimünyum dış kasa ile tasarlanan Nokia U, sadece tek renk olarak piyasaya sunulacak.