bildirgec.org

hdmi hakkında tüm yazılar

FIC Elija – 9.7 inç Android Tablet

kerimsarigul | 07 June 2011 12:15

FIC Elija- 9.7 inç Android Tablet
FIC Elija- 9.7 inç Android Tablet

2011 yılının tablet bilgisayar yılı olacağını bir çok teknoloji haber sitesinde okumuştum. Bu doğru sanırım. Bildirgeç okurlarına yeni çıkan teknolojik ürünleri tanıtmak isterken karşıma en çok tablet bilgisayarlar çıkıyor. Özelliklerine göre eleme yaparak en iyilerini tanıtmaya çalışıyorum. Şimdi tanıtacağım tableti de sizinle paylaşmaya uygun gördüğüm.

USB EKRAN KARTI!

Beacool | 04 April 2011 10:33

USB EKRAN KARTI!

Sunix Vga2788
Sunix Vga2788

Sunduğu yüksek hızlar sayesinde Usb3 ile hayatımızda birçok şeyin değişeceği kesin. Şuan piyasada çok yaygın olmasa da zamanla usb2 nin tahtına kurulacağı da aşikâr. Gün geçmiyor ki yeni ve ağız sulandıran teknolojik oyuncaklar usb3 ile duyurulmasın. İşte bunlardan biri de şuan size tanıtacağım dünyanın İLK USB3 HARİCİ EKRAN KARTI!…

Sunix firmasının ürettiği VGA2788 ekran kartı süper hızlı USB3.0 arabirimi kullanarak edindiği I/O bant genişliği ile (kendi deyimleri ile) devrimsel bir şekilde pclerin yüksek hız ihtiyaçlarına çözüm üreterek tüketici elektroniği ve iletişim cihazlarına yepyeni bir soluk getirmeyi amaçlıyor. Usb2’den 10 kat daha hızlı Usb3.0 arabirimi ile Sunix‘in VGA2788 isimli kartı vga performansında işlemlerde cpu yükünü önemli ölçüde azaltıyor.

HTPC’ye Alternatif

Beacool | 20 March 2011 13:44

HTPC’ye Alternatif

Veebeam

Televizyon anlayışı değişiyor. Tv deki bu yadsınamaz. Full hd nin bile yavaş yavaş aşılmaya başladığı bir dönemin içindeyiz. Bu teknolojinin ilk çıktığı günleri hatırlıyorum da o dönemler görüntüyü bırakın çoğaltmak iletmek dahi pek istikrarlı değildi.

Günümüzde ise gelişen teknoloji hdmi kablolarla bu gayet basit. Hatta bu kablolar versiyon numaralarına bile sahipler. Görüntüyü çoğaltmak ta iki tak çıkarla mümkün. Ama halen bir sorun var. Kablosuz iletmek…

Apple iPad 2’yi Tanıttı!

algoz | 03 March 2011 16:38

Günümüz teknoloji dünyasının dominant şirketlerinden olan Apple, teknoloji dünyasında yeni bir sayfa açan iPad’in yeni versiyonu olan iPad 2’yi San Francisco’da tanıttı.

Oyun Oynamanın Şekli Kökten Değişiyor…

Beacool | 19 December 2010 14:51

OYUN OYNAMANIN ŞEKLİ KÖKTEN DEĞİŞİYOR…

ONLIVE Microconsole
ONLIVE Microconsole

Geçmişten günümüze bilgisayar sektörü çok değişti. Teknolojinin gelişimiyle doğru orantılı olarak yükselen ivmesi yanında oyun sektörünü de geliştirdi. Oyunların gelişimi ise oyunculuk gereksinimlerini…

ONLIVE Microconsole Kontrol

Bu telefonu siz tasarladınız : Nokia U

angelsdemos | 16 November 2010 15:35

Nokia, kendi kalıplarının dışına çıkmak ve kullanıcıların en çok seveceği telefonu sunmak için daha önceden internet üzerinden kullanıcıların cep telefonlarını tasarlamalarını istemişti. Bir cep telefonu ile ilgili birçok özelliği soran Nokia, daha sonra bu cep telefonunu çıkaracağını duyurmuştu. Ve şimdi o telefon karşımızda: Nokia U

Nokia U, 4 inç’lik dokunmatik ekrana sahip.16:9 görünüm sunabilecek ve ayrıca dokunmatik panelleri bulunmakta. 10 mm inceliğinde 60 x 110 x 6 boyutların zarif ve göze hitap eden hoş bir tasarımı bulunmakta. Alimünyum dış kasa ile tasarlanan Nokia U, sadece tek renk olarak piyasaya sunulacak.

SageTV HD Theater 300

sCoRPionTR | 04 September 2010 10:58

SageTV’nin HD Theater 300 ürünü şu anda piyasada bol miktarda bulunan media player ürünlerinden biri. Bilinen birçok formatı oynatmasının yanı sıra Youtube gibi içerik sağlayıcılardan da video oynatabiliyor.

HD görüntüleri TV’ye kablosuz olarak aktarın

sCoRPionTR | 02 September 2010 17:59

PC ve TV’nin farklı olması durumunda en çok karşılaşılan sorun bilgisayardaki görüntüyü TV’ye aktarmak için metrelerce kabloya ihtiyaç duyulmasıdır. Ya da kablo yerine kablosuz aktarım yapabilen kablosuz aktarıcılar kullanmanız gerekir. Fakat bunların da çoğu HD görüntü aktarmak için yetersiz kalmaktadır. HP bu alandaki açığı görmüş olacak ki HD görüntüleri kablosuz olarak aktarmaya yarayan Wireless TV Connect ürününü duyurdu.