Ted Ankara Koleji‘nin ilkini düzenlemiş olduğu Kısa Kes Film Yarışması‘nın ödül töreni 28 Mayıs 2010 Cuma günü Ted Ankara Koleji İncek Kampüsü’nde düzenlendi.

Yarışmada yer alan 43 filmin yönetmenleri ve oyuncuları galaya katılırken, yarışma jurisinde yer alan Mustafa ALTIOKLAR, Beren SAAT, Selçuk YÖNTEM, Zerrin TEKİNDOR ve Nehir ERDOĞAN da galadaki yerlerini aldılar. Öğrencilerin hazırlamış olduğu yarışmanın koordinatör ekibinde Merve KARAMANOĞLU (Proje Sorumlusu Asistani), Zübeyde Nur ARGUN (İletişim Sorumlusu), Hazal ÖZTEKİN (Basın-Yayın Sorumlusu), Deniz Yalçın (Sunucu), İdil ÜNSAL(İletişim Sorumlusu) ve Melisa EKİCİ(Dekorasyon-Tasarım Sorumlusu) yer almaktaydı, ekibin başında ise Mustafa ALTIOKLAR‘ın kızı Arya Su ALTIOKLAR vardı. Koordinatör ekibi sırasıyla yarışmanın oluşum sürecini anlattı.
Lise öğrencisi olan Barış Türkeri ekibi ile kendi bestesi olan “Gelibolu’ya Ağıt” adlı enstumantal parçasını seslendirmesinin bitiminde ödül törenine geçildi.

Yarışma Jurisi
Yarışma Jurisi

5 dalda ödül veren Kısa Kes Film Yarışması’ nda “En İyi Kız Oyuncu”ödülünü Selçuk YÖNTEM’den “Dalgacı Mahmut” filmiyle Sıla Nur ÜNAL alırken, “En İyi Erkek Oyuncu” ödülüne “Mavi Bilye” filmiyle Caner KEÇELİ layık görüldü. KEÇELİ ödülünü Beren SAAT’den aldı. “En İyi Senaryo” kategorisinin kazanını “Bir Gün”filmiyle Ezgi GÜNDOĞDU oldu. GÖNDOĞDU ödülünü Nehir ERDOĞAN’ dan aldı. “En İyi Yönetmen” ödülünü ise yine “Dalgacı Mahmut” alırken, filmin yönetmeni olan Batuhan KAYGI , ödülünü Zerrin TEKİNDOR’ dan aldı.
En İyi Film ödülü öncesi, Lise Dans Ekibi “Grease” müzikalinden hazırlamış oldukları dans gösterisiyle izleyicileri büyülediler.
En büyük ödül olan “Altın Makas” yani “En İyi Film” ödülünü ise, “Emeğin Sesi” filmiyle “Kutay DENİZLER” ve “Eda DURUM” aldı.