bildirgec.org

kısa film yarışması hakkında tüm yazılar

DASK 3. Kısa Film Yarışması

absnth | 12 July 2011 14:32

DASK, ‘Depremi Kaderine Bırakma’ konulu kısa film yarışmasında izleyici özel ödülünü belirlemek için bir Facebook uygulaması hazırlamış. Uygulamada oy verenler iPad, iPod ve DASK Deprem Çantası kazanma şansı yakalıyorlar.

DenizBank Kısa Film Yarışması

queennothing | 03 July 2010 13:48

Deniz Bank, sinemaya gönül vermiş gençler için bu sene yepyeni bir etkinlik düzenliyor; DenizBank Kısa Film Yarışması. Gençler için hazırladığı Paso Kart dahilinde gerçekleşecek olan yarışmanın konusu da sponsoru kadar ilginç; gençlerden bankacılık işlemleri üzerine (Mobil ve İnternet Bankacılığı, ATM’ler ya da Çağrı Merkezleri) film çekmelerini isteyen kurul, birinci gelecek kısaya 10.000 TL, ikinci kısaya 5.000 TL, üçüncü kısaya ise 2.500 TL vaat ediyor. Son başvuru tarihi 15 Temmuz Çarşamba olarak belirlenen yarışmanın sonuçları, 1 Ekim Cuma günü açıklanacak.

KISA KES FİLM YARIŞMASI GALA GECESİ!

kisakes | 02 June 2010 09:54

Ted Ankara Koleji‘nin ilkini düzenlemiş olduğu Kısa Kes Film Yarışması‘nın ödül töreni 28 Mayıs 2010 Cuma günü Ted Ankara Koleji İncek Kampüsü’nde düzenlendi.

Yarışmada yer alan 43 filmin yönetmenleri ve oyuncuları galaya katılırken, yarışma jurisinde yer alan Mustafa ALTIOKLAR, Beren SAAT, Selçuk YÖNTEM, Zerrin TEKİNDOR ve Nehir ERDOĞAN da galadaki yerlerini aldılar. Öğrencilerin hazırlamış olduğu yarışmanın koordinatör ekibinde Merve KARAMANOĞLU (Proje Sorumlusu Asistani), Zübeyde Nur ARGUN (İletişim Sorumlusu), Hazal ÖZTEKİN (Basın-Yayın Sorumlusu), Deniz Yalçın (Sunucu), İdil ÜNSAL(İletişim Sorumlusu) ve Melisa EKİCİ(Dekorasyon-Tasarım Sorumlusu) yer almaktaydı, ekibin başında ise Mustafa ALTIOKLAR‘ın kızı Arya Su ALTIOKLAR vardı. Koordinatör ekibi sırasıyla yarışmanın oluşum sürecini anlattı.

Lise öğrencisi olan Barış Türkeri ekibi ile kendi bestesi olan “Gelibolu’ya Ağıt” adlı enstumantal parçasını seslendirmesinin bitiminde ödül törenine geçildi.

Akp’den Kısa Film Yarışması

uuuucar | 01 March 2010 16:36

Akp gençlerle iletişim kurabilmek amacıyla bir kısa film yarışması düzenlemiş.Yarışmanın konusu bana oldukça ilginç geldi:”Büyüyen ve Gelişen Türkiye“.Katılımcıların, hayal güçlerini çok fazla zorlamaları gerekiyor anlaşılan.Bir anlamda ütopik de diyebiliriz ama ne olursa olsun ödülleri tatmin edici düzeyde.Zira birinciye:50000 tl , ikinciye:35000, üçüncüye:25000 tl , mansiyon:10000 tl. Eğer bu konuyla ilgili aklınıza birşeyler geliyorsa şansınızı deneyin derim,ödülleri güzel.Daha fazla bilgi için:tıklayınız.

3. Çayda Çıra Kısa Film Yarışması

queennothing | 01 March 2010 09:52

Elazığ Sinema Derneği, bu sene üçüncüsü gerçekleşecek olan “Çayda Çıra Kısa Film Yarışması“nı sunar. 23 – 27 Mayıs tarihleri arasında kentlerinde yapacakları sinema etkinliğine ülkenin her bir yanından katılımcı kabul ediliyor. Katılımcılar kurmaca, canlandırma, deneysel (15 dk) ve belgesel (30 dk) kategorisinden herhangi birine ait olan eserlerini 15 Nisan’a kadar başvuru formuyla birlikte derneğe gönderebilirler. Yarışmada birinci gelene 3.000 TL, ikinci gelene 2.000 TL, üçüncü gelene ise 1.000 TL ödül verilecek.

Kocatepe Öğrenci Filmleri Festivali ve Yarışması

queennothing | 01 February 2010 15:00

Afyon Kocatepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, 29 – 30 Nisan 2010 tarihleri arasında bir film festivali/ yarışması düzenliyor. Türk profesyonel ve amatör sinemacıları kısa film çekmeye yönlendirmek, Türkiye’deki kısa film festival ve yarışmalarını çoğaltmak, panel ve söyleşilerde sinema ile ilgili bilgi alışverişinde bulunmak ve genel anlamda sinema sanatını geliştirmek amacını güden festival kurulu, üniversitenin öğretim görevlilerinden oluşuyor.
Katılmak isteyenler, 2008 senesinden sonra çekilmiş, 20 dakikayı geçmeyen kurmaca türü yapımlarıyla festival kuruluna başvurabilir.

Aesthetica Dergisi Kısa Film Yarışması

queennothing | 24 January 2010 17:09

Türk yönetmenler, yönetmen adayları, kısa film denemelerinizi İngiltere’ye yollamak ister misiniz? Bu şansı, İngiliz dergisi Aesthetica Magazine bir kısa uluslararası film yarışması düzenliyor. 20 dakikayı aşmayan her türden kısa yapımınızı 30 Nisan 2010’a kadar derginin adresine gönderebilirsiniz. İlk 10’a giren kısa filmler, dergiyle birlikte ücretsiz verilecek olan DVD’de yer alacak ve böylelikle İngiltere’deki okurlara ulaşma imkanına sahip olacaklar.

İstanbul Lisesi 7. Liselerarası Kısa Film Yarışması

queennothing | 19 January 2010 13:04

İstanbul Lisesi Sinema Kulübü, bu sene 7.si düzenlenen Liselerarası Kısa Film Yarışması‘nı gururla sunar! Sinema sanatına giriş yapmak isteyen gençlere destek vermek amacıyla düzenlenen yarışma, bugüne kadar 100’den fazla kısa yapıma ev sahipliği yaptı. Türkiye’de gerçekleşen liselerarası kısa film yarışmalarına öncülük eden etkinliğe son katılım tarihi 10 Mayıs 2010. Yarışmaya sadece liseli gençler, 15 dakikayı aşmayan eserleriyle katılabiliyor. Web sitelerinden ayrıntılı bilgiye sahip olabilirsiniz. Afişe buradan ulaşabilirsiniz.

TED Ankara Koleji Liselerarası 1. Kısa Kes Film Yarışması

queennothing | 31 December 2009 09:58

TED Ankara Koleji, Ankara’da okuyan, 1991 – 1995 arasında dünyaya gelen öğrenciler için bir kısa film festivali düzenliyor; 1. Kısa Kes Film Yarışması. Sadece Ankara’da bulunan liselerde okuyan öğrencilerin katılabileceği etkinliğe son başvuru tarihi 15 Nisan 2010. Liseli öğrenciler tarafından ve yine liseli öğrenciler arasında gerçekleşen ilk kısa film yarışması olma özelliğini taşıyan bu etkinlik için dört farklı poster hazırlandı. Katılımcıların 15 dakikayı aşmayan eserleriyle başvurabileceği yarışmada ‘En İyi Film’ dalında ödül kazanan kişiye video kamera, ‘En İyi Yönetmen’ dalında ödül kazanan kişiye fotoğraf makinesi, ‘En İyi Senaryo’ dalında ödül kazanan kişiye DVD player ve son olarak kız-erkek ayrımının yapılmadığı ‘En İyi Oyuncu’ dalında ödül kazanan kişiye MP3 player hediye edilecek.
Yarışma yetkilileriyle iletişime geçmek için burayı, ön katılım başvuru formuna ulaşmak için de burayı tıklayınız.

NISI MASA 8. Avrupa Kısa Film Senaryo Yarışması

queennothing | 11 July 2009 12:05

Türkiye’nin de içinde bulunduğu, Fransa, İngiltere, İtalya, Almanya, Hollanda, İspanya, Norveç gibi toplam 19 ülke arasında düzenlenen “NISI MASA Avrupa Kısa Film Senaryo Yarışması“, bu yıl 8. kez tekrarlanacak. Sinemaya gönül veren bireyleri, ‘üretmeye’ yöneltme amacını güden yarışma, 18 – 18 yaş arası genç kesime hitap ederken, katılımcılarına yurtdışına açılma şansı da veriyor. Bu sene “Tabu” temasını işleyen yarışma, Türk katılımcıların ‘tabu’yu işleyen kısa metraj senaryolarını, 28 Temmuz 2009 tarihine kadar İstanbul, Şişli’deki ofisine bekliyor. Yarışmanın Türkiye için düzenlenen blogu da mevcut.