Herkesin bir süper kahramanı vardır. Herkes en sevdiği süper kahramanın yerine geçip maceralar yaşamak, kötülerle savaşmak dünyayı kurtarmak ister. Birçok kişinin süper kahramanlara olan ilgisi özel koleksiyonlarla somutlaşmaktadır. Hakan Tunga Kalkan da süper kahramanlara olan ilgisini kahramanlarsinemada.com’da paylaşıma açmış. Çocukluğundan itibaren çizgi romanların içinde yaşayan Kalkan bir sinemasever olarak bütün bilgisine sitede yer vermeye başlamış. Ekim 2008’den beri yayın yapan “Kahramanlar Sinemada” sayfası içeriği ile diğer sinema sayfalarından daha farklı bir yerde bulunuyor çünkü bu sayfada yer alan tüm haberlerin içeriğini süper kahramanlar oluşturuyor.

Kahramanlar Sinemada

“Kahramanlar Sinemada” sayfasında süper kahramanların 1940’lardan günümüze gelen sinematografisi hakkında ve yapım aşamasındaki projeleri ile ilgili haberler yer almakta. Sayfada başta süper kahraman filmleri olmak üzere önemli çizgi roman uyarlamalarına ait filmlerin fragman ve posterlerinin olduğu ayrı bir bölüm de bulunmakta. Bu bölümde sayfanın takipçileri filmler hakkında yorumlarını paylaşıp, filmlere puan verebiliyorlar. Süper kahramanların sinema dışındaki haberleri de sayfada paylaşılıyor. Yeni çıkacak süper kahraman oyunlarına ait görüntülere, günlük yaşamda süper kahramanların yer aldıkları olaylara, çizgi roman dünyasındaki önemli gelişmelere “Kahramanlar Sinemada”dan ulaşabiliyorsunuz.

Kahramanlar Sinemada

Önümüzdeki seneden itibaren gösterime girecek “Thor”(2011), “Captain America: The First Avenger”(2011), “Green Lantern”(2011) ve “The Avengers”(2012) filmleri başta olmak üzere diğer süper kahraman ve çizgi roman uyarlamalarının güncel haberlerine günü gününe ulaşabileceğiniz “Kahramanlar Sinemada” sayfasında yer alan bazı ilginç haberlerin başlıkları şu şekildedir: “En İğrenç Süper Kahramanlar”, “Şaşırtıcı Kareler”, “100 Berbat Film Repliği”, “İnanılmaz Örümcek Adam Hataları” ve “Süper Kahraman Meslekleri”.

Özgün bir kaynak olan kahramanlarsinemada.com’nun başarısı bu sene ilk kez gerçekleşen “Çizgi Roman Ödülleri”nde “En İyi Çizgi Roman Site/Blog” kategorisinde okuyucu oyları ile birinci seçilmesiyle tescillenmiş.