bildirgec.org

çizgi roman hakkında tüm yazılar

Vivident Senin Maceran

onestep2death | 22 March 2012 17:58

Vivident UP2U “Senin Maceran” sizin seçimlerinizle ilerleyen bir çizgi roman… Yalnız şaşırmaya hazır olun. Çünkü “Senin Maceran”daki 32 farklı son ile her seçim sizi farklı bir sona götürüyor. Üstelik birbirinden güzel ödüller de sizi bekliyor. Daha ne olsun? Maceraya atılmak için şöyle buyrun.

Kahramanlar Burada

hitemall | 05 January 2012 14:07

http://sinematik.blogspot.com/2011/12/kahramanlar-burada-hakan-tunga-kalkan.html

Superman bile Amerika’ya rest çekti!

queennothing | 10 May 2011 10:36

Son zamanlarda çizgi roman takipçilerinin gündeminde, Action Comics tarafından yayınlanan 900. Superman kitabında kahramanımız Superman’in ağzından çıkan cümleler var. Nisan sonunda yayınlanan kitapta Superman, özetle (üstte) artık Amerika’ya inanmadığını ve Amerikan politikasını temsil etmek istemediğini söylüyor.
Esasen Amerikan olmasa da (bir Amerikan ailesi tarafından evlat edinilmişti) Amerika’nın süper kahramanı olarak benimsediğimiz Superman’siz bir Amerika kan kaybedecek gibi gözüküyor.

“Preacher” Beyazperdede!

queennothing | 24 February 2011 15:00

Garth Ennis ile Steve Dillon tarafından yaratılan çizgi-roman serisi “Preacher“, beyazperdeye uyarlanıyor! Vaiz olan karakterimiz Jesse Custer’in lanetlenip şeytani bir varlığa dönüşmesiyle başlayan “Preacher“in filmi, 2011 senesinde vizyona girecek. Filmde kimin rol alacağı henüz belli değil, ama uzun süre tartışıldıktan sonra nihayet resmiyete kavuşan haberi müjdeleyebiliriz; filmi, “I Am Number Four” ile “Eagle Eye“nin yönetmeni D.J. Caruso yönetecek.

Amerikan Zombi Serisinde Türk Yaratıcılar

ercanat | 09 January 2011 14:40

Zombie Bomb isimli çizgi roman serisi, bir süredir Amerika’daki zombi fanlarının ilgi odağı olmakta. Marvel, DC, Heavy Metal, Image gibi çeşitli tanınmış firmalara çalışan yazar ve çizerler, bu seriye özel olarak kısa zombi çizgi öyküleri yapıyorlar.

Serinin 4. kitabına, Türkiye’den isimler de katkıda bulunmuş. Studio Rodeo’dan Yalçın Didman ve Murat Mıhçıoğlu’nun imzalarını taşıyan “İki Adam Tek İntikam” isimli western temalı zombi öyküsü, bu kitapta yer alıyor.

Zombie Bomb'un yeni sayısında Türkiye'den yazar ve çizerler de var.
Zombie Bomb’un yeni sayısında Türkiye’den yazar ve çizerler de var.

Zombie Bomb‘un yayıncısı Terminal Press, Studio Rodeo ekibinden Ergün Gündüz, Cem Özüduru ve Murat Mıhçıoğlu’nun gerçekleştirdiği iki zombi öyküsünün de sonraki kitaplarda çıkacağını duyuruyor.

Green Lantern (2011)

queennothing | 03 January 2011 13:01

Casino Royale, Edge Of Darkness, The Mask of Zorro gibi yapımlardan tanıdığımız 1940 doğumlu Yeni Zelandalı yönetmen Martin Campbell‘ın yönetmenliğini üstlendiği bilim-kurgu filmi “Green Lantern“, ülkemizde 2011, Temmuz ayında vizyona girecek. Green Lantern adlı çizgiroman serisinden uyarlanan filmin senaryosu Grerg Berlanti, Michael Goldenberg, Marc Guggenheim ve Michael Green tarafından yazıldı. 150 Milyon Dolar gibi bir bütçeyle çekilen filmde Kanadalı aktör Ryan Reynolds, “Gossip Girl” dizisi ile tanınan Blake Lively, Peter Sarsgaard, Temuera Morrison, Mark Strong, Jon Tenney ve Mike Doyle giibi isimler yer alıyor.

Fantastic Four yolun sonunda…

queennothing | 02 January 2011 16:06

1961 senesinde başlayan Fantastic Four maceraları, 2011 Şubat’ında maalesef sona eriyor. Stan Lee ve Jack Kirby’nin yarattığı serinin 588. kitabını piyasaya sürecek olan Marvel, “Final Issue” adını verdiği bu eserde kahramanlarımızdan birinin öleceğini açıklamış. Final Issue’nin kapağını yayınladılar ama kimin öleceğini anca Şubat ayında öğrenebileceğiz.