Google onlarca servisini, kullanıcılarına; günlük yaşamlarında karşılaştıkları bir çok durum karşısında daha hızlı ve doğru kararlar verebilmeleri için sürekli yeni özellikler ile geliştirmekte.Google, bu servislerin en önemlilerinden biri olan Google Map ile bilgisayar başından neredeyse tüm dünyadaki yerleşim yerlerini sokak sokak izleyebilmemizi hatta Street View özelliği ile bazı şehirlerin caddelerinde turlayabilmemizi sağlıyor.

Google Map’in önde gelen yararlarından biri ise; iki nokta arasındaki yol/adres tarifini kullanıcılarına sunabilmesi.Google, özellikle ticari faaliyet gösteren şirketlerin sahip oldukları web sitelerinde kullanabilmeleri için Driving Directions Gadget uygulamasını duyurdu.

Web sitesi sahipleri Driving Directions Gadget’ı birkaç satırlık kod ile web sayfalarına ekleyebilecekler ve müşterilerinin kendi bulundukları adres’ten web sitesi sahibinin fiili hizmet verdiği adres’e hangi yolu izleyerek gelebileceklerini öğrenmelerini sağlayabilecekler.

Eğer şirketin farklı şubeleri varsa, bu şubelerin adreslerini de Driving Directions Gadget’a ekleyebiliyorlar.Kullanıcılar web sitesini ziyaret ettiklerinde kendilerine en yakın şubeyi ve kendi adreslerini girerek yol tarifi alabiliyorlar.

Driving Directions Gadget’ı Ticari şirketlerle beraber hayır kurumları, özel toplantılar, üniversiteler, spor müsabakaları gibi daha bir çok farklı alanda kullanılabilir.
Driving Directions Gadget’ın kullanıldığı bazı örneklere buradan, buradan ve buradan ulaşabilirsiniz.Kaynak: googlewebmastercentral,Driving Directions Gadget.Takip Et: Blog FriendFeed Twitter Facebook Email RSS