bildirgec.org

adres hakkında tüm yazılar

Güçlü olmak

bithikotsis | 27 April 2011 09:53

Geçenlerde Behzat Ç’yi izliyordum. Uzun zamandır izlememiştim. Komiserin, izlediğim bolumde mensubu olduğu teşkilatın üyelerine onca uğraştan sonra yaptığı konuşma, ”güç” adı verilen unsurun aslında pazu, kuvvet değil, onur ve dürüstlüğün hakim olduğu duygu ve hareketler silsilesi olduğunun apaçık ifadesiydi. Teşkilat bir katilin soruşturmasını sürdürse de gelişen bazı olaylardan dolayı, sadece kendi çıkarları için kapatıyor, katil serbest kalacak iken Behzat Ç. buna katlanamayıp işi sonuna kadar goturmeye kararlı şekilde hareket ederken bir de tehdit alıyor. Sonunda bir konuşma yapıyor. Konuşmada kendisinin yoldan çıkarılmak istendiğini anlatıp, teşkilatına sitemini dile getiriyor. Aldığı çeki yırtıp atıyor ve plaket tabağı yanına alarak salondan ayrılıyor.

Link kısaltma servisi

mcdmrt | 04 January 2010 13:56

Url kısaltma servisleri almış başını gidiyor. Googlefacebook youtube gibi… Link kısaltma sitelerine bir başkası eklenmiş. İsmi gibi görevide link kısaltmak. tinyurl, bit.lyalternatif türkçe karakter alan adlı kısa.com . Bu site sayesinde bildiğiniz üzere uzun web adreslerini kısaltabiliyorsunuz. Kısaltmak istediğiniz linki özel uzantı ilede kısa.com ‘dan kısaltabiliyorsunuz. Tasarımı biraz vasat olsada işimizi göreceğini söylüyor kısa.com

Google ve Facebook Kısaltıyor!

algoz | 16 December 2009 09:40

Twitter’ın kullanıcıları, için sadece 140 karakter ile sınırlı metinlerini bloglamalarına izin vermesi, URL kısaltma servislerinin popüleritesini oldukça yükseltmiş durumda.

Uzun URL adreslerinin yarattığı karmaşayı ortandan kaldırması, diğer birçok paylaşım servsinin de kendi bünyelerinde URL kısaltma servislerini açmalarına(Digg) sebep olmuştu.

Son URL kısaltma servisleri ise; Web iki liderinden geldi.Arama motoru pazarının lideri Google goo.gl ile ve Sosyal ağ sitelerinin lideri Facebook fb.me ile kendi servislerini kullanıma sundular.

arayan posta kodunu da bulur

sessizadam | 14 September 2009 19:04

postakoduara.com
postakoduara.com

daha önce illerarasimesafe.com sitesinden bahsetmiştim, şimdi aynı arkadaş yine aynı hayırseverlikle arayan posta kodunu da bulur diyerek postakoduara.com sitesini yapmış.
anlaşılan yine hiç reklam almama prensibini sürdürüyor. hem seo açısından hem de siteye doğrudan erişildiğinde kullanım açısından oldukça verimli olan siteyi yapan arkadaşa buradan teşekkürlerimi de iletiyorum.

Google Map’ten Yol Tarifi Aracı

algoz | 09 July 2009 09:41

Google onlarca servisini, kullanıcılarına; günlük yaşamlarında karşılaştıkları bir çok durum karşısında daha hızlı ve doğru kararlar verebilmeleri için sürekli yeni özellikler ile geliştirmekte.

Google, bu servislerin en önemlilerinden biri olan Google Map ile bilgisayar başından neredeyse tüm dünyadaki yerleşim yerlerini sokak sokak izleyebilmemizi hatta Street View özelliği ile bazı şehirlerin caddelerinde turlayabilmemizi sağlıyor.

Google Map’in önde gelen yararlarından biri ise; iki nokta arasındaki yol/adres tarifini kullanıcılarına sunabilmesi.
Google, özellikle ticari faaliyet gösteren şirketlerin sahip oldukları web sitelerinde kullanabilmeleri için Driving Directions Gadget uygulamasını duyurdu.

Web sitesi sahipleri Driving Directions Gadget’ı birkaç satırlık kod ile web sayfalarına ekleyebilecekler ve müşterilerinin kendi bulundukları adres’ten web sitesi sahibinin fiili hizmet verdiği adres’e hangi yolu izleyerek gelebileceklerini öğrenmelerini sağlayabilecekler.

gmail’in az bilinen 10 özelliği

firederick | 04 July 2009 11:00

Gmail gerçekten çok kullanışlı bir servis. Ücretsiz olduğunu hissettiren hiçbir açığı, hiçbir kısıtlaması yok. Maillerinizin imza kısmına hotmail ve windowslive‘ın yaptığı gibi reklam mesajları da eklemiyor. En önemlisi de size muazzam büyüklükte bir depolama alanı sunuyor ki bu alanı doldurmak neredeyse imkansız. Yazımda gmail kullanıcılarının çok az bildiği, bilse bile çok az kullandığı bazı kullanışlı özelliklerden bahsedeceğim.

fur.ly ile Çoklu URL Kısaltma

algoz | 23 June 2009 18:46

Micro-Blog servisi Twitter’da, bilindiği üzere kullanıcılar sadece 140 karakter ile sınırlandırılmış yazılarını tweet’leyebiliyorlar. Bu da kullanıcıları, uzun ifadeler ve betimlemeler yerine çok daha tutumlu yazılar yazmaya zorluyor. URL adresleri de bu tutumluluktan nasibini aldı ve onlarca kısa URL adresi üreten servisin ortaya çıkmasına neden oldu.

Bu servislerden biri de fur.ly.fur.ly’nin kendi alanındaki diğer servislerden farkı ise birden fazla URL adreslerini aynı anda ve tek URL adresi üzerinden kısaltabilmesi.

Artık “Neredesin?” diye sormak yok!

oabaci | 21 May 2009 17:01

Artık “Neredesin?” diye sormak yok!

Mobil teknolojilerin hızla geliştiği iletişim çağında ülkemize bir yenilik daha geliyor.

sobbe™ yepyeni bir mobil teknoloji olarak Turkcell kullanıcılarının hizmetine giriyor.
Bu servis ile kişiler arkadaşlarının nerede olduklarını gerçek zamanlı olarak Kısa Mesaj Servisi (SMS) ve 10 milyon Türk kullanıcısı ile dünyanın en büyük sosyal iletişim ağı olan Facebook üzerinden öğrenebilecekler.

Turkcell kullanıcılarının hizmetine giren sobbe,
insanların hayatlarında ki çok önemli bir soruya “Neredesin?” sorusuna güvenli bir şekilde yanıt veriyor.

Servise üye olmak için KAYIT yazmak ve 7015’e göndermek yeterli ve bu işlemler için hiçbir ücret talep edilmiyor. Güvenlik sebebiyle kişiler birbirlerinin yerlerini öğrenmek için önce servise kayıt olarak bir rumuz seçmek zorundalar. Sonrasında arkadaşlarının rumuzunu öğrenerek onları arkadaş listelerine ekleyebiliyorlar.

Google Profilini Oluştur

gadget3 | 08 May 2009 16:07

Yakın zamanda duyurulan Google profil sonuçları artık ABD’de arama sayfaların alt kısmında görünür oldu. Bir profil oluşturan insanların Google’da adı ile bulunmasını ve kullanıcının adı ile bağlantılı sonuçların kontrolünü sağlıyor. Profiliniz de çevrimiçi fotoğraflar, blogunuz ya da diğer online profilleri bağlantılar olarak gösterebilir, adres ve telefon numarası gibi iletişim bilgilerini paylaşabilir gizlilik ayarlarıyla da istemediğiniz kişilere ulaşmasını da önleyebilirsiniz.

google profiller
google profiller