Google Buzz şubat ayında büyük ses getirerek Gmail altında hizmete açıldı.Kişisel ve ticari kullanım için tamamen ücretsiz olan icon setini sizlere sunmak isterim.

Vector formatındaki iconlar için web designer depot‘a teşekkürler.Sıkça Sorulan Sorular;
ayrıca wordpress için google buzz butonu yapmak isterseniz sitemizdeki ilgili yazıya veya google buzz ‘un bildirim maillerinden rahatsız olduysanız buraya bakabilirsiniz.Google Buzz’u kapatmak isterseniz de Gmail hesabınızın sağ üst köşesinde yer alan “Ayarlar” bağlantısına tıklayarak açılan menüde “Buzz” sekmesine gelin ve sayfada yer alan “Google Buzz’ı tamamen devre dışı bırak” a tıklayın.

Eğer Google Chrome kullanıyorsanız Google Buzz için çeşitli eklentilerden size Chrome Buzz‘u tavsiye edebilirim.Firefox‘tan Buzzlamak için de Buzz it! eklentisine göz atabilirsiniz.

Google buzz üzerinden yayınladığınız ögenin twitterda yayınlanmasını BuzzCanTweet ile twitter üzerindeki arkadaşlarınızı Google Buzz’dan da takip etmek için Tw2buzz ‘u kullanabilirsiniz.Eğer buzz ögelerine yapılan yorumarda, yorum yapanın da avatarının gözükmesini isterseniz Micah Wittman ‘ın hazırladığı scriptten faydalanabilirsiniz.Google Buzz için Adobe Air’dan masaüstü programı kullanabilirsiniz.

Buzz arama motoru olan real time(gerçek zamanlama) Buzzy ile aramalarınızı kolaylaştırabilirsiniz.Buzz butonları oluşturmak için Buzzr ve sayaç için de BuzzStats hizmetinizde.(Bu da benim Google Buzz profilim. )