bildirgec.org

buzz hakkında tüm yazılar

Firefox’un RockMelt’e cevabı fazla gecikmedi

dextarus | 12 November 2010 14:43

natscape’in geliştiricilerinden marc andreessen’in desteklediği, tim howes ve eric vishria tarafından geliştirilen yeni web tarayıcısı rockmelthenüz indirilmeye hazır olmamasına rağmen facebook ile olan etkileşimleri nedeniyle internette daha şimdiden oldukça popüler olmuştu.


RockMelt

Fakat Firefox‘un RockMelt‘e cevabı fazla gecikmedi ve bir eklenti sayesinde sosyal paylaşım siteleri Firefox’a geldi. F1eklentisi sayesinde sadece bir tıklamayla gezdiğiniz siteyi yorumunuzla birlikte Twitter, Facebook ve Gmail’de paylaşabiliyorsunuz.

Google Me Geliyor

angelsdemos | 29 September 2010 19:45

Sosyal ağlar hayatımızın vazgeçilmezleri haline geldi.Facebook, Twitter, FriendFeed, Buzz gibi farklı sosyal platformlar sayesinde birçok kişi ile aynı anda farklı mekanlarda bile olsak iletişim kurabiliyoruz.

Google oldukça büyük bir şirket olsada sosyal ağ konusundaki atılımları sonuçsuz kaldı.Önce Facebook benzeri uygulaması Orkut, büyük bir hayal kırıklığı uğratarak oldukça zayıf kaldı.Daha sonra Buzz büyük bir etki yaratsada Google’ın beklediği ilgiyi görmedi.

Google sosyal medya kullanicilari uyardi

deLe | 19 August 2010 15:59

Google direktoru Eric Schmidt sosyal medya kullanicilarini uyardi. The Wall Street Journal’ a konusan Schmidt; sosyal medyayi kullanan (facebook, twitter vb.) ozellikle cocuklarin online paylasim sitelerinde kisisel bilgilerini kullanicilara sunan kisilerin ne tur zararlar ile karsilasabileceklerini kavrayamayanlari anlayamadigini ve sasirdigini belirtiyor. Twitter ve buzz hakkindada bilgi veren Schmidt son olarak google‘un gelecekte daha fazla kullanicinin kisisel bilgilerini kaydedecegini ve o donem geldiginde senin kim oldugunu, kimin kimin arkadasi oldugunu bilecegiz dedi.

Sosyal ağ paylaşımlarında zaman kazanın

stevy | 01 July 2010 18:25

Son günlerde, intenetteki sosyal agların sayısı arttıkça , aktif internet kullanıcıları için, (özellikle birden fazla sosyal ağ hesabı bulunanlar) bu ağları ayrı ayrı güncellemek ve içerik paylaşmak bir yük haline geldi.

Bu soruna bir çözüm getirmek adına farklı farklı çözümler var, bunlardan ilki en sık güncellediğiniz ağı diğerleriyle bağlı hale getirmek olabilir.

Örneğin bu özelliği sunan Facebook, Twitterile hesabınızı eşleştirmenize izin veriyor. Frienfeed, Facebook ve Twitter hesaplarınızı güncelleyebiliyor. Google Buzz, Twitter ve friendfeed ile bağlanabiliyor.

buzzda paylaş

florhasan | 29 June 2010 16:45

Sosyal medya kullanıldıkça kullanılan servislerin sayısı da giderek artıyor. Hayatımıza biraz sonradan katılmış olsa da kullanım rahatlığıyla göz dolduran Google servisi Buzz’da paylaşmanın site üzerinde bulunan paylaşma butonları ve google servisleri(Google Reader) dışında oldukça zor olduğunu farketmişsinizdir. Facebook’un kullandığı ‘facebook’ta paylaş’ yer imini (bookmark) Google Buzz’a uyarlanmış ve ortaya kullanışlı bir şey çıkmış.

Yer imi

javascript:var%20link=’http://www.google.com/buzz/post?url=’+encodeuricomponent(window.location.href);(function(){if(!window.open(link,’share%20on%20buzz’,’toolbar=0,status=0,resizable=1,width=685,height=360′))window.location=link;})()

Yukarıdaki linki tarayıcınızın yer imi çubuğuna taşıdıktan sonra oluşan butona sağ tıklayarak butonun linkini düzenleyin ve yukarıdaki kodu kopyalayın. paylaşacağınız siteyi açtığınızda butona basıp paylaşma ekranını açabilirsiniz.
Google Buzz’un paylaşma sistemi (imajları alması, yazıların özetini yapması gibi) Facebook kadar gelişmiş değil fakat Buzz kullananlar için gayet yararlı bir araç.

Kaynak

Google Buzz iconları ve sss

wrz | 29 March 2010 14:46

Google Buzz şubat ayında büyük ses getirerek Gmail altında hizmete açıldı.

Kişisel ve ticari kullanım için tamamen ücretsiz olan icon setini sizlere sunmak isterim.

Vector formatındaki iconlar için web designer depot‘a teşekkürler.

Sıkça Sorulan Sorular;
ayrıca wordpress için google buzz butonu yapmak isterseniz sitemizdeki ilgili yazıya veya google buzz ‘un bildirim maillerinden rahatsız olduysanız buraya bakabilirsiniz.

Google Buzz’u kapatmak isterseniz de Gmail hesabınızın sağ üst köşesinde yer alan “Ayarlar” bağlantısına tıklayarak açılan menüde “Buzz” sekmesine gelin ve sayfada yer alan “Google Buzz’ı tamamen devre dışı bırak” a tıklayın.

Eğer Google Chrome kullanıyorsanız Google Buzz için çeşitli eklentilerden size Chrome Buzz‘u tavsiye edebilirim.

Sitenize Google Buzz butonu ekleyin

its m00dy | 24 February 2010 10:49

Google Buzz hayatimiza gireli nerdeyse birkac gun oluyor.Peki web sitenize googleBuzz ile paylas linkleri eklemek ister misiniz ?.Oncelikle sunu belirtelim ki google herhangi bir paylasim gadgetini desteklemiyor(12.02.2010).TechCrunchda developer olarak calisan bir arkadas ufak bir hackle bu isi cozmus.Aslinda tam olarak yaptigimiz google-reader uzerinden link gondermek dolayisiyla buzz uzerinden paylasim yapmak icin google reader hesabinizin buzz hesabinizla senkronlu olmasi gerekiyor.(daha onceden google reader kullaniyorsaniz sorun yok).

Simdi websitenize ekleme mevzusuna gelelim.

Gmail ve Google Buzz Ayrılıyor mu?

angelsdemos | 23 February 2010 15:08

Google son günlerde yeni sosyal medya platformu olan Buzz‘u duyurmuştu. Google Buzz, kısa sürede milyonlarca kullanıcı tarafından test edildi ve ilgilerin odağı haline gelmeyi başardı. Kullanıcıların çoğu Google Buzz‘dan memnun durumdalar.

Google‘ın açıklamalarında göre bu yeni sosyal medya servisini on milyonlarca kişi kullanmış durumda ve 9 milyon “buzz” mesajı gönderilmiş durumda.

Google Buzz, Google‘ın popüler mail servisi Gmail ile bütünleşik durumda.Google Buzz‘un kısa sürede bu kadar ilgi çekmesinin en önemli sebeplerinden biri de Gmail ile bütünleşik olması. Gmail’in şu anda 170 milyondan fazla kullanıcısı bulunmakta.

wordpress google buzz eklentileri

GokhanKARAKAS | 19 February 2010 09:35

google‘un yeni sosyal medya ürünü buzz için aşağıda 11 adet wordpress eklentisi bulunmakta. bu eklentiler sayesinde buzz hesabınızı wordpress blogunuza entegre etmeniz mümkün.

1. google buzz button

blogunuza, google buzz`da paylaşma imkanı sunan google buzz butonu ekler.

2. buzz this
bu eklenti, google buzz’a bağlantı eklemek için bir düğme oluşturur.

3. google buzz feed
bu eklenti, wordpress blogunuza sizin en son google buzz servis beslemeleri görüntülemeyi sağlar.