bildirgec.org

logo hakkında tüm yazılar

2011 logo trendleri

412 | 05 May 2011 12:32

Logolar bir markanın en önemli unsurlarından biridir. Logolar markayı en iyi şekilde ifade etmelidir. Bu yazıda LogoLounge sitesinin 2011 yılının logo trendlerine yer vereceğiz.

feminen logo tasarımları

denizkar | 08 February 2011 18:12

feminist devrimle birlikte kadınlar reklamcıların ana hedefi haline geldi. kadınlar sadece kendileri için değil aileleri ve birlikte yaşadığı kişiler içinde seçim yapmaya başladıkları için reklamcılar kadınları hedef alan marka opsiyonları üzerinde daha çok çalışmaya başladılar. her geçen gün kadınları hedef alan daha fazla ürün piyasaya çıkarken son yıllarda sadece erkekleri hedef alan ürünlerin bile kadınları hedefleyecek şekilde yeniden marka tasarıma gittiğini görmekteyiz. kadınların sosyal hayata daha çok karışması ve eskiden erkeklerin sorumluluğu sayılacak konularda da karar verici konumuna gelmesi şirketlerin kadınları hedef alan ürünler ve tasarımlar geliştirmesi zorunluluğunu doğurdu.

En Yaratıcı Alışveriş Siteleri

Pretium | 29 January 2011 15:39

Tasarımcılar göz alıcı tasarımlar yaparken aynı zamanda sitenin işlevsel olması için çok çaba harcıyorlar. Bu yazımda mükemmel tasarımlar ve yenilikçi tasarım tekniklerinin akıllıca kullanıldığı bir kaç tasarımdan bahsedeceğim. Eminim bu tasarımlarda ilham alabileceğiniz birkaç özellik bulacaksınız.

Heartbreaker Fashion

50’ler ve 60’ların kıyafetlerinden esinlenilerek yapılmış, pastel renkler ve retro çizimler kullanılan tasarımı ile Heartbreaker’ın tasarımı şirket vizyonunu çok iyi yansıtıyor. Noktalı ve çizgili kenarlıklar farklı nesneleri birbirinden nazik bir biçimde ayırıyor.

Yeni HTML5 Logosu Yayınlandı.

Pretium | 24 January 2011 16:17

Geçtiğimiz günlerde W3C yazılım geliştiriciler ve tasarıncıların sitelerinde HTML5 kullanıldığını gösterebilmeleri için yeni bir HTML5 logosu yayınladı. Logo “Ocupop design agency” tarafından tasarlandı ve üzerinde değişiklik yapılmasına olanak sağlayan “Creative Commons Attribution 3.0” lisansına sahip.

Birbirinden Güzel 34 Logo Çalışması

ygtyrt | 16 January 2011 10:54

Marka yaratırken kullanılan en önemli unsurlardan bir tanesi o markanın kurumsal kimliğidir. Kurumsal kimliğin en önemli unsuru ise logodur. Öyle ki markalar ilk olarak logolarıyla hatırlanabilmeli ve logo hedef kitleye markayı doğru olarak ifade edebilmelidir. Teknik olduğu kadar estetik olarak da başarılı olması gereken logolar, markanın görsel dilini oluşturur.

Son zamanlarda yapılan ve ait olduğu marka/kurumu hem teknik hem de estetik olarak iyi tanıtan 34 logo örneğini burada bulabilirsiniz.

google doodles 2009-2010

0770 | 10 December 2010 13:32

1999 yılından beri yeni yılda logosunu değiştiren google, bildiğiniz gibi, özel günler ve çeşitli yıldönümleri anısına da logosunu değişik tasarımlarla değiştiriyor. daha önce burada daha eski tarihli google logoları yayınlanmış.

2009-2010 yıllarında google’ın unutulmaz logoları ile başlayalım.

PAC-MAN
Google, 21 Mayıs 2010 tarihinde, PAC-MAN oyununun 30.yılı sebebiyle logosunu tam fonksiyonlu, oynanabilen bir PAC-MAN oyunu ile değiştirdi. Buradan pacman hala oynanabiliyor.

Tetris
pac-man’dan yaklaşık bir yıl önce 6 Haziran 2009’da bu sefer tetris oyununun 25. yıldönümü anısına değişik bir google logosu gördük.

Galileo’nun İlk Teleskobu
25 Ağustos 2009’da, Google, Galileo tarafından icat edilen ilk teleskobun 400. yılı anısına logosunu böyle yaptı.

Uzaydaki ilk köpekler
1950 – 1960 yıllarında SSCB, insanların uzaya uçuşunun mümkün olup olmayacağını test etmek için köpek ve diğer hayvanları kullanıyordu. bu deneylerde başarıyla uzaya gidip dönen köpekler Belka ve Strelka, 19 ağustos 2010’da 50. yıldönümlerinde google tarafından anıldı.

Hubble Teleskobu Anısına
1990’da, the Hubble uzay teleskobu yörüngeye girdi ve bunun 20. yılı anısına 24 nisan 2010’da google logosunu işte böyle yaptı.

Şirketlerin Gizli Anlam Taşıyan Logoları-1

Rule07 | 22 November 2010 10:54

Tüm şirket logoları kendilerine göre faklı anlamlar taşır. Fakat bazıları içlerinde gerçekten hayret verici gizli anlamlar taşır. İşte onlardan bazıları :

1- Amazon

Logodaki gülen surat A harfinden Z harfine gidiyor ve aslında Amazonda A dan Z ye herşeyi bulabileceğinizi anlatıyor.

2- Fedex

Kargo şirketi Fedex’ın logosundaki E ve X harfinin birleşimiyle ortalarında şirketin hızını ve ulaşım güvenilirliğini belirten ok işareti oluşuyor.