Bugün Google’ın ingilizce sitesinde Anında Arama özelliğini aktif edip kullanıcılar üzerinde test ettiğini gördüm.

Yakın bir zamanda Google yetkilileri anında arama özelliğini sayfalarına ekleyebileceklerini duyurmuştu ve bugün o dediklerini gerçekleştirdiler.Denemeye başlamak için…
hemen bu adrese girin. Ve Try it now (Şimdi deneyin) butonuna basın. Butona tıkladıktan sonra sizi google ana sayfasına yönlendiriyor.

Bu Butona Tıklayın!
Bu Butona Tıklayın!

Deneyelim bakalım…
Google arama kutusuna istediğiniz bir şeyi yazmakla başlayın. İlk harfi kutuya girdiğinizde hızlı bir şekilde sonuç sayfasına “hiç takılma yada yavaşlama ve hatta bekleme olmadan” yönlendirildiğinizi ve arama sonuçlarının aşağıya sıralandığını göreceksiniz.

Google Yeni Özellikler Arıyor!
Google Yeni Özellikler Arıyor!

Yazmaya devam edin…
Arayacağınız metni yazıp bitirdiğinizde daha klavyenizdeki enter tuşuna basmaya fırsatınız olmadan sonuçları Google Kalitesi ile sıralandığını göreceksiniz.Google, yine yeniliklere açık bir şirket olduğunu kanıtladı.+ Özellik

Google Yeni Özellikler Arıyor!
Google Yeni Özellikler Arıyor!

Aramanızı yaparken yazdığınız kelimeler otomatik olarak Google tarafında yazınızın devamı niteliğinde gri renkte gösteriliyor. Eğer önerilen kelime sizin aradığınız kelime ise klavyenizdeki sağ yön tuşuna basarsanız aramanız tamamlanacaktır.Bunları da okuyun…İlginç bir sosyal hareket…Yüksek Boyutlu dosyaları göndermek artık Türkçe!