Cern
Cern

Gittikçe artan dünya nüfusu ve baş döndüren teknoloji çılgınlığı, her yeni gün yeni bir ürün buluşu, tanrı parçacığı, nükleer füzyon, depremler, aşırı sıcaklar, eriyen buzullar ve insan. Evet, insan varoluşundan bu yana olduğu yeri kabullenmeyen ve bu yerin ötesinde hep farklı bir şeylerin olduğunu bilen, merak eden, sorgulayan ve asla pes etmeyen varlık.
Başka gezegenlerde hayat arayan insan, asla azla yetinmeyi bilmeyen insan anlamına da gelmektedir. Elinde olan dünyanın değerini bilmemek mi bu, yoksa bilim adına ilerlemek ama geride hep bir enkaz bırak mı?
Son zamanlarda bilim adamlarının Cern’de yaptıkları araştırmalarda, dünyanın varoluşuna kadar gidip cevapsız sorulara cevap bulmak ve kütlesiz madde yaratmak adına kadar ilerlemiş bir durumdan söz edilmektedir. Higgs bozonu adını verdikleri bu olay; tanrı gibi yoktan var etmeyi düşünmelerini ortaya koymaktadır. Oysa insan hep var olanı yok etmekle ün salmış bir canlı olduğunu tüm dünyaya kanıtlamıştır.Bazı bilim adamları aslında bir filim çekmekteler ve bu film de asla bitmemekte, insanlar dünya üzerinde kapalı gişe filmler oynamakta ve tanrı sürekli onları izlemekte.
Filim adamlarının çekimleri asla bitmeyen bilimlerin yeni serüvenleri ile ışık hızında görüşmek üzere.