bildirgec.org

yorum hakkında tüm yazılar

az oz

deLe | 14 July 2011 11:32

http://azveozyorum.wordpress.com/

Sonu Tahmin Edilemeyen Filmler

pozitron | 20 April 2011 17:24

İzlediğim filmler arasında, sonunu tahmin edemediğim filmleri paylaşmak istedim. İzlemek isteyenler olabileceği için, bunların arasında en beğendiğim filmleri kısaca anlatmak istiyorum.

ORPHAN (EVDEKİ DÜŞMAN)

ORPHAN (2009) ABD, Almanya, Fransa, Kanada
ORPHAN (2009) ABD, Almanya, Fransa, Kanada

Film, şimdiye kadar izlediğim filmler arasında, sonuna en çok şaşırdığım filmdi. Filmi izlerken sonunun bu şekilde biteceğini tahmin etmek çok zor. Konusuna gelince; Kate (Vera Farmiga) ve John (Peter Sarsgaard), doğmamış çocuklarının ölümü nedeniyle sorunlar yaşamaktadır. Bu sorunları aşmak için bir çocuk evlat edinmeye karar verirler. Gittikleri yetimhanede Esther (Isabella Fhurman) adındaki küçük bir kız onları çok etkiler ve onu yanlarına almaya karar verirler. Ama filmin afişinde de yazdığı gibi Esther’de bir sorun vardır. Zamanla Kate, Esther’in sevimli maskesi’nin altındaki gerçeği görür. Eşine ve çevresindekilere onun gerçek yüzünü göstermeye çalışır. Eğer izlemediyseniz gerçekten tavsiye edeceğim bir film.

YURDUMDA OLUYOR BUNLAR

mvlt | 10 April 2011 11:13

HABERİNİZ OLSUN… şimdi yurdumun şirin bir kasabasına bakalım, ibret mi alalaım napalım, adam 4 çocuğunu ve eşini pompalı tüfekle öldürmüşte suçlu cinnetmiş. Birde pişmanmış. Çocuklarının hepsinin yaşlarının toplamı kendi yaşı kadar olsaydı bari.

İsmi lazım değil başka biryerde bilmem ki neden öldürmüş birini birbaşkası. hak etmişsse de ölmeyi, cesedi parçalayıp dolapta üç ay onla kalmak zorunda nasıl kalmış.

Resmi görsen yurdum insanı, diğer yurdum insanı teyzeyi hem de 40 yıılık karısı olanından, DOĞRAMIŞ… bari sadece öldürmekle kalsaydı. DOSTLAR hepin(m)iz suçlusunuz haberiniz olsun. bu manyakça cinayetleri işleyen herkes gibi görünen insanların var olduğu bu toplumu yarattığım(n)ız için, elbirliği ile hepimiz suçluyuz. Sanmayın ”ne manyaklar var yazık ” demekle bu leke gider alnımızdan, sanmayın o kadarcık çocuğun ne suçu vardı demekle sanki uzaylı olan katili suçlamakdan. ya sevgilisini (eski) öldürdükden sonra kendinide öldürmekden başka çaresi kalmayanlara ne demeli….

Blog tasarımı nasıl yapılır?

maxhoper | 01 February 2011 11:08

Blogdesingblog.com blog tasarlerken dikkat edilmesi gereken noktaları 9 parçaya ayırarak anlatıyor. Bu başlıkların Türkçe karşılıklarından çok genellikle İngilizce adlarına yatkın olunduğu için İngilizce adlarını da beraber vermek bu anlatım için daha yararlı olacaktır.
Bu dokuz alt başlık şöyle.

Başlık (Header)
İçerik Alanı (Content Area)
Birincil yönlendirici(primary navigation)
İkincil yönlendirici(secondary navigation)
Manşetler (Headlines)
Yorumlar (Comments)
Makale Sonu (Post’s Footer)
Sayfa Altı (Footer)
Reklamlar (Advertisements)

HEADER – başlık

Başlık ziyaretçilerin siteye girişlerinde karşılaştıkları ilk bölge olduğu için sitenin en önemli kısımlarından biridir. blogu diğer bloglardan ayırabilecek ve öne çıkarabilecek bir yapıda olduğu için üzerinde önemle durulması gerekir. Başlık benzersiz ve hatırlaması kolay olmalıdır. Bu yüzden blog tasarımcıları başlık üzerinde son derece titiz çalışırlar, öyle ki sadece hazır bir tasarımı kullanan bloggerlar dahi başlık kısmını kendilerine uyarlamaya çalışırlar. Blog başlığı tasarımını populer kılmak için Vinh Le’nin kaleme aldığı şu makaleye göz gezdirmekte fayda var.

not: 2008 yılında yayınlamış bir makale olmasından dolayı verilen örneklerden bazılarında tasarımlar değişmiş. Ancak bu makalenin orjinalinin yayınlandığı siteye giderek orada kaydedilmiş olan örnekleri inceleyebilirsiniz.

Birkaç mükemmel header örneği

1.Octwelve

octwelve
octwelve

octwelve header da bir çizgi karakterin kullanıldığı iyi bir örnek.

Mango’dan Barselona Seyahati

motodelisi | 28 October 2010 10:46

Mango Türkiye, Mango’nun Global Facebook sayfasında ‘Türkiye‘ sekmesinde geliştirdiği uygulamada 6 görünümden birine en yaratıcı yorumu yazan bir kişiye çift kişilik Barselona seyahati kazandırıyor!

Kazananın Mango tanıtım departmanının üyelerinden oluşan jüri tarafından belirleneceği yarışmaya 5 – 31 Ekim tarihlerinde katılınabilecek.

Katılım için

cep telefonu ekran koruyucu kılıf kazanın

sardes | 05 October 2010 14:18

begenkazan.com 3 kişiye IPG(Invisible Phone Guard) cep telefonu ekran koruyucu kılıfı veriyor. Kullanıcıların yapması gereken bu adrese girip facebook hesapları aracılığı ile ad ve soyadlarını yazıp çekilişe katılmak. Hepsi bu kadar…

ipg cep telefonu ekran koruyucu kılıf
ipg cep telefonu ekran koruyucu kılıf

Çekiliş ile dağıtılacak olan ekran koruyucu kılıflar:

  1. iphone 3G/3GS(full body)
  2. iphone 4G(full body)
  3. samsung wave s8500(full body)

Siteye ulaşmak için buradan, facebook sayfasını beğenip çekilişleri takip etmek içinse buradan.

Blogda Yorum Sayısını Arttırmanın Yolları

sequieros | 13 September 2010 15:25

İnternetin popüler olduğu bir çağda, birçoğumuzun blog işleriyle uğraşmaktayız. Sahip olduğumuz blogumuzu kim geliştirmek, daha fazla kitleye ulaşmak istemez ki? Bunun için kaliteli içeriğin yanı sıra, insanların blog sitenize girmesini teşvik edecek bazı kriterlere de uymak gerekir.

# SORU SORMA : Yazdığımız yazının içinde konu ile ilgili sorular sormak şüphesiz o yazıyı takip eden okuyucuları yorum yazmaya teşvik eder. Hatta bundan daha ziyade konunun başlığını soru şeklinde tasarlamak daha etkili bir yöntem olabilir.

# UCU AÇıK OLMA : Konunun içinde her şeyden bahsettiğimizde yazımızı okuyan kişilerin yorumlarını eklemesi daha düşük bir ihtimal doğurur. Kavramların ucu açık bırakılarak okuyucunun dikkatinin çekilmesi sağlanabilir.

wordpress için gravatar

silver530 | 26 August 2010 13:17

gravatar
gravatar

gravatar.com‘da hesabı olanlar buraya yükledikleri avatar resimlerini internette gravatar destekleyen tüm web sitelerinde herhangi bir yazı için yorum yaptıklarında bu yorum için gravatar hesaplarında kayıtlı e-mail lerini girdiklerinde hemen yorumlarının yanında avatar olarak belirdedikleri resim otomatik olarak görülecektir.

gravatar’ın kendi wordpress sitenizde işe yaraması için önce admin panelinde ayarlar menülerinden birisi olan “tartışma” ayar menüsüne giriyoruz. açılan sayfada “varsayılan avatar” olarak “gravatar logosunu” seçiyoruz. bu sayede gravatar hesabı olan herkesin resimlerini sitenizde görmesini sağlamış oluyorsunuz.

şimdi gelelim gravatar hesabı oluşturmaya.

gravatar hesabı oluşturmak:

1 – bunun içinde hemen gravatar.com‘a giriyoruz.
2 – açılan sayfada kayıt olmak için yukarıdan “sign up” a tıklıyoruz.
3 – e-mail imizi girip linke tıklıyoruz.
4 – şimdi gravatar bizim email’imize bir onay mail’i gönderdi.
5 – bu onay email’ini bulmamız gerekiyor o nedenle hemen email hesabımıza gidiyoruz.
6 – gelen email’deki onay linkine hiç vakit kaybetmeden tıklıyoruz. i̇steyenler email’deki ingilizce açıklamaları okuyabilirler.