bildirgec.org

vs vs hakkında tüm yazılar

yakın bir zaman sonra arama motorları 2. plana düşecek !

| 06 February 2008 09:51

yakın bir zaman sonra arama motorları 2. plana düşecek ! baya bir idialı söylem olduğu ortada
ama doğrusu baya bir gerçeklik payınında olduğunu unutmamak lazım çünkü bu mantığa tek gerekçe
bir arama motoru ne kadar gelişmiş olursa olsun
her zaman öngörülemeyecek bir eleme filitresi veya bir şey yüzünde bu olası, peki bunun yerine ne gelir ?
sorusuna sanıyorumki bir çok arama motorunu eş zamanlı aratan dahası sadece şu şunu bu bunu buldu diye katagori etmeke yerine farklı arama motorlarının 100 arama sonuçunun bir biriyle mukayese ederek !

bildirgeçten gerçekten para kazanabileceğime inanamaya başladığım an ! :)

taninmayan-68170 | 24 November 2007 08:32

o gün hesabıma girdiğimde resmen şok olmuştum
yani günde 3,5$ nedemek !? yani ayda 30×3,5=105$ demek gibiydi ama malesef papaz her zaman pilav yemez misali ! 🙁 dahası bizde papaz değiliz ! 🙂 ama genede
100bin üyesi olan bir sitede günlük ortalam %1
bile almak , ailesine maddi yönden bağımlı bir öğrenci için her ay ttnete verilecek internet erişim masrafına bir noktada sargı bezi oluyor.

ama ben yinede kesinlikle bildirgeçe yazı yazarken
diğer arkadaşlar gibi alıntı haber veya konu başlığı olayına fazla bulaşmadan , daha doğrusu benim yapmak istediğim pc ile ilgili teknik projeleri zaten
başkaları çok daha önce maddi olanaklarla yaptıkları
için bir noktada olayın tamamen felsefi açıdan değerlendirilmesi ve bu şekilde bir teknik içerikli bir yorumumun ortaya çıkmasıki bu da yapılan işin kalitesini ve kalitede beyeniyi artıran bir faktördür.

Ellerinin İzi

plakton | 29 August 2007 18:20

Kent en derin uykusunda, ışıklarından anlıyorum.
Sessiz…
Bedenime gömülü gece ise, her zamanki gibi beni çağırıyor yine, Bak ay da yok. Yakamoz tarlaları gibi, görünmüyor o da artık. Birazdan dalacağım cadde, cadde sokak, sokak. Arşınlayacağım bu kenti. Demiştim ya, bu kent ağır geliyor bana diye. Çünkü hep bakışlarında susuyordu ay, on dördünde.

Ellerimi bileklerimden sen kestin. Biliyorsun… Ellerimden ellerinin izni almak için yaptın bunu. Neredeyse içime sızacaktın damarlarımdan. Ha buz kesecekti yüreğim, ha sen. Bakışlarım örtülüydü geceyle, içimde sinsi düşünceler hiç şarap içmedi ki. Ama ne akşamındayım kentin, ne sabahında işte. Sen ki gecenin üzerini karalayıp geçtin. Sen ki gecelerce sinsi düşünceler ile şarap içtin ya işte? Ellerimde ki izin soldu, renkler yok oldu. Alaca tan kırmızısı ay’ı tutmaya başladı… Birazdan balıkçı fenerleri denizi aydınlatmaya başlayacak ve hep bir ağızdan arayacağız seni. Bu olabilesi kurgunun ortasında, onlardan önce bulabilmek ümidiyle…

Kendi Halinde Söylemler

plakton | 15 August 2007 14:59

“Arkamdan bakıyorsun biliyorum, gözlerinin değdiği içim… Acıyor!”

… Hani o gidişlerin var ya…
Sessizce…
Suskun…

… Kırılan olduğum halde… Kendisiymiş gibi… Hani o arkasına dahi bakmadan gidişler…
Hani senin “o an” “oracıkta” “ancak” arkasından baka kaldığın… Anın durması için yalvardığın, tutup ucundan geri çevirmeye çalıştığı an var ya, hani yapabilsen o merdiveni, hani yapabilsen o kapıyı, hani yapabilsen o sokağı tutup ucundan geri çevirmeye canını bile verebileceğin o an
İşte o… En acıtanı o…

Ben ve Martı ve de Yazar…..

plakton | 31 May 2007 01:10

“Ay yoktu ortalarda. Yıldızlar küskündü geceye” Gene geldim işte. Malum cıbıldak tepedeyim. ”Gün biteli çok olmuştu bu şehirde de. Gece kasıp kavuruyordu, yalnızlığı vuruyordu yüzüne” Tabiî ki yalnız olacaktım. Olmalıydım da. Bir martıyı dövdüğümü nasıl açıklaya bilirdim ki? Sonra bütün hayvan hakları dernekleri falan ayaklanırdı. Neme lazım işi sağlama almalı gözükmemeliyim. ”Her şeyi örtüyordu gece karanlığıyla. Örtemediği sadece acısıydı.” Yazar deşme. Bak deşme yaramı. Tamam, adımı bilumum ortamlarda Anti-Romantik ‘e çıkarmış olabilir, ama daha savaş bitmedi. Ben, ben ki senelerce romantik olacam diye resmen k…..mı yırtmışım. Bi salak martıya yenilmem arkadaş.

Vikipedi’ye destek alternatifleri

yusuph | 11 August 2006 10:19

Napolyon mudur? nedir? demiş ki;
para para para. açık sözlü olalım bizim türk insanına para de ne iş olsa yapar ( hepsi değil tabi )

neyse gelelim konumuza. madem vikipedi’ye destek verilecek bunu daha enteresan ve işe yarayabilecek yollar ile yapalım. malum abilerim geri kafalı, ileri insan derler bana, bakalım projeleri beğenecekmisiniz?

1. gittigiyor.com da ve/veya hemenalhemensat.com vb. gibi sitelerde bir mağaza açıldın. mesela vikimarket, burada işte bizim sevdiğimiz oyuncaktır, babadan kalma yadigar eşya ne bileyim vikipedi için seve seve verebileceğimiz eşyalar satışa sunulsun.
2. mesela vikisense adında bir google adsense hesabı açılsın. burada genel reklam filtreleri oluşturulsun. kim ki vikipedi’ye destek vermek isterse sitesine 1 ay, 1 yıl bu reklamın kodunu yapıştırsın. böylece tüm reklam gelirleri bir hesapta toplansın.