bildirgec.org

vatanseverlik hakkında tüm yazılar

HAYALLERİMİZDEKİ ÜLKEMİZ…!!!

sizoof | 31 October 2009 17:30

…Birileri sürekli konuşurdu ellerini dizlerine vurarak “vah vah” diyerek! Anlamsız gelirdi çoğu zaman,gözlerimizi,kulaklarımızı kocaman açıp dinlerdik hayretler içerisinde. Önceleri küçüktük yorum yapamıyorduk kime inanacağımızı bilmiyorduk çünkü büyüklerimiz hep anlatırdı eskileri kahramanlık hikayeleriyle büyüdük ama umut yok dioyrlardı eskisi kadar cesaretli, mücadeleci, tarafsız, milletini bayrağını düşünen yok artık diyorlardı.! Gülümseyerek bakıyorduk önceden yaşlandınız artık ondan bole düşünüyorsunuz diyorduk çünkü; biz, cesaretli, azimli, bayrağını milletini seven, koruyan, mücadeleci ve tarafsız gençlerdik gözümüz kara daha iyi olacağız inşallah sizde ölmeden göreceksiniz diyorduk. Efsanelerle büyümüştük ve hepimizin içinde kahramanlık vardı biz de destan yazmak biz de unutulmamak ve biz de ülkemiz için bişeyler yapmak istiyorduk. Büyümüştük artık bişeyler yapma sırası gelmişti ama fırsat verilmemişti. Canımızı alırcasına gözümüzün içine baka baka düşürdüler değerimizi. Aslında TÜRK’ün değeri düşemez düşmez. Biz de ülkemizin çağdaş olmasını,demokrasinin en üst seviyede olmasını, ve cumhuriyet çerçevesinde yükselmesini istiyoruz. Bizim de Avrupayi bi düşünce sisitemimiz var ama yükselmek için yanlış yollar seçilmesini, aşırı şekilde hatalar yapılmasını, yanlış açılımlar ve yanlış açıklamalar yapılmasını istemiyoruz. Çifte standartın olmadığı, kadrolaşmanın olmadığı ve toplumun eşit olduğunu, kimseye, hiç kimseye ikinci sınıf muamele yapılmasını yapılmasını bırakın kimseye ikinci sınıf bir düşünceyle yaklaşılmasını istemiyoruz. Ama yükselmek istiyoruz artık hayatımızı bi kaç saatlik sınavların içinde yaşamak istemiyoruz. Biz de eğitim özgürlüğü, biz de yaşama özgürlüğü istiyoruz. Biz de kendimizi savunmak, müdafa etmek, özgürce konuşmak ve özgürce düşünmek istiyoruz.. Kısacası o yaşlı ninelerimiz gibi dedelerimiz gibi évah vahé çekerek bitirmek istemiyoruz hayatımızı. En azından son nefesimizde görelim ülkemizin karmaşalardan uzaklaştıgını, avazımız çıktığı kadar sessiz kalmayalım!! Hayallerimizdeki ülkemize kavuşmak en büyük arzumuz. İçimizde ki yaşama aşkı, ülke aşkı, bayrak aşkı, millet aşkı, kahramanlık aşkı ve destan yazma aşkı hiç SÖNMESİN İSTİYORUZ ÇOK BİŞEY DEĞİLL!!!! ((Kendi düşüncelerimi yansıttığım, kendi kaygılarımı vurguladığım, kendi isteklerimi dile getirdiğim, tecrübesizce, biraz korkakca ve biraz da desteklenmeme ön yargısıyla yazdığım yazımı begenmeniz dileğiyle…….))

Oy Kullanmak İsteyenler Sınava Tabi Tutulsun :))

cossack35 | 26 July 2007 10:22

Arkadaşlar bunları yazmasam patlayacaktım, ister ciddiye alarak, isterse dalga geçerek okuyun karar sizin 🙂

Başlıkta belirttiğim gibi oy kullanmak isteyen vatandaşların sınava tabi tutulmasını öneriyorum…

BU SINAV ŞU BÖLÜMLERDEN OLUŞMALI:

1. Zeka Testi
2. Hafıza Testi
3. Din Bilgisi Testi
4. Siyaset Bilgisi Testi
5. Vatanseverlik ve Atatürkçülük Testi

1. Zeka Testi: Tıpkı seçim barajı gibi bir zeka barajı uygulamasına gidilmeli. Doktorların ve bilim adamlarının hazırlayacağı bir testi seçmen adaylarına tabi tutmak gereklidir. Bu testten en çok elenecek olan şehirler, son iki seçimdir bütün vekillerini AKP den çıkarmasına rağmen şehirlerine en ufak bir hizmet gitmeyip, mağdur edilen ve ısrarla bu partiyi oy manyağı yapan Kütahya halkı, çiftçisi yıllardır emeğinin karşılığını alamayarak, alınteriyle ürettiği fındıktan cebine giren parayla zararını bile karşılamamasına rağmen danışmanı Cüneyt Zapsu’yu zengin eden parti genel başkanına oy yağdıran Rize halkı, Sergen’in Eskişehirspor’a transfer edilmesini şehirlerine yeterli hizmet olarak gören aklı evvel Eskişehir halkı olacaktır. Sadece bu test ile büyük bir kısım seçmenin eleneceği aşikardır.

Sydney yerle bir oldu.

kopanisti | 19 December 2006 14:34

Sayın Avustralya Başkanı Eksalans hazretleri;
Biz iki Osmanlı askeri, ülkenizde bulunuyoruz. Duyduk ki devletimiz Osmanlı’ya Avustralya devleti olarak savaş açmış ve Çanakkale’ye asker göndermişsiniz. Bundan dolayı iki Osmanlı askeri olarak biz de Avustralya devletine savaş açmış bulunmaktayız.

Bu bir Osmanlı fermanıdır. Ekselansların bilgilerine duyurulur.

Karahisar diyarından Tarakçıoğlu Mehmet,
Karadeniz diyarından Menteşeoğlu Abdullah”

Diyen 2 Osmanlı askeri Sydney’i yerle bir ederler.
Hikayesi için buyrun buraya.

Yahoo Photos: Büyük Vatanseverlik

Makine | 10 November 2006 11:34

Yahoo Photos: Büyük Vatanseverlik
Yahoo Photos: Büyük Vatanseverlik

Yahoo haftanın fotoğrafları albümünde gördüğüm bu fotoğraf, en az başlığı kadar ilgi çekiciydi. Altında yazan açıklamaya göre fotoğraf 27 Kasım Cuma günü Kırıkkalede bir yamaçta çekilmiş. Yahoo’daki orjinal halini görmek için buyrunuz.