bildirgec.org

uzaktan kumanda hakkında tüm yazılar

Maesto Projector

infine | 07 October 2010 18:01

Minimalist tasarımı ile sizi kendine hayran bıraktıran, elinizdeki batonla kumanda ederken orkestra şefi gibi hissettiren bir projektör. Karışık menüler ve düğmeleri unutun, projektörünüzü ufak el hareketleri ile idare etmek istemez misiniz? hem de bir maestro edasıyla!

Uzaktan kumandanızı aydınlatın

sCoRPionTR | 03 September 2010 16:15

Karanlık bir odada film izleyenlerin en çok şikayet ettiği şeylerden biridir tv’nin kumandasındaki tuşları görememek. Gelişmiş birden fazla cihaza kumanda edebilen cihazlarda aydınlatma olsa da çoğunluğun kullandığı kumandalar aydınlatmasızdır. Microlite Tech karanlıkta kumandayı göremeyenleri düşünerek kumandayı aydınlatacak bir aparat tasarlamış.

Hayatımızı Değiştiren Teknolojiler

24black mamba24 | 12 August 2010 15:27

Teknoloji her gün gelişiyor ve birçoğu hayatımızı etkiliyor. Bazıları yüzeysel bazıları ise derinden. İşte derinden etkileyenler:

1-)Otomobil


Benz

Otomobil kelime kavramı olarak itmeden veya çekmeden kendiliğinden hareket edebilen öz itmeli taşıt anlamına gelmektedir. İlk otomobil 1680 yılında Hollandalı Christiaan Huygens tarafından icat edildi.

2-)Uzaktan Kumanda

İlk Uzaktan TV Kumandası
İlk Uzaktan TV Kumandası

Uzaktan kumandanın ilk örnekleri 1893 yılında Nikola Tesla tarafından “Hareket Eden Araç Veya Araçların Mekanizmalarının Kontrolü İçin Cihaz Tekniği” adında geliştirildi. Zenith Flash-Matic ise 1955 yılında üretilen ilk Tv kumandasıydı.

bin aksesuarlı iphone

konami | 12 May 2010 10:13

iphone için vantilatör ve lazer
iphone için vantilatör ve lazer

Yaz sıcakları gelirken, iphone hakkında kötü yorum yapanlar sıcaktan kavrulacakken, siz iphone’unuzla serinleyeceksiniz. Alman HMB TEC firması iphone için jak prizine takılan bir dizi çevre birimi üretti. İphone için ürettikleri vantilatör 19.90 Euro’dan, lazer ise 20 Euro’dan satışa sunulmuş. Aynı zamanda cep lambasını, termometreyi, kalp monitörünü, kızılötesi uzaktan kumandayı, mikrofonu ve hatta sevdiğinizin kalp atışlarını dinlemek için stetoskopu ve daha birçok çevre birimini de unutmamak gerek.

iphone için vantilatör
iphone için vantilatör

Güneş Enerjili Uzaktan Kumanda

mcosar | 01 April 2010 14:27

Leopard Powerplus güneş enerjisi ile çalışan uzaktan kumandası satışa sunuldu. Doğrudan güneş ışığı veya ortam ışığından şarj edilebilir uzaktan kumanda ile artık pil kullanımına da ihtiyaç kalmadı.

34 farklı fonksiyon tuşu ile TV’nizi yönetebileceğiniz cihaz, tüm ihtiyaçları karşılayabilmekte ve TV modeli de uzaktan kumandaya kolaylıkla programlanabilmekte.

Kumanda Ayağa Düştü: Football TV Remote

geceyazankedi | 23 March 2010 10:02

“Nasıl bir işinize yarayacak ve çok kullanışlı mı acaba?” diye sorgulayabilirsiniz elbet ama futbol sektörünün neler satın aldırttığını az çok hepimiz görüyor bu işin piyasasını da farkedebiliyoruz.

Bu alet ise futbol topu şeklinde bir uzaktan kumanda çok dayanıklı, tekmelemeniz bile mümkün (abartmamak gereklidir ama bence) 7.8 metrelik alıcı imkanı var ve hemen hemen tüm televizyonlara uyumlu bir yapısı var. 20$‘a satın alanlar elbet olacaktır.

FlingPC ile Pc’miz Wii oldu!

Beacool | 20 February 2010 18:12

FlingPC ile Pc miz Wii oldu!

Sonunda
Sonunda

Oyun dünyasında bir şeyler değişiyor, bu gerçek. 80 li yıllarda mouse 90 ların sonunda mouse klavye kombinasyonu 2000 li yıllarda ise Nintendonun çeşitli alanlarda yaptığı radikal değişimler oyun piyasasında değişim dalgalarını tetikledi. Her ne kadar şimdi Natal gibi kökten değişim getirecek yeniliklerden söz edilse de şu an için Wiimote rakip tanımıyor.

Pc oyuncuları ise bu kontrol sistemine ağzı sulanarak bakıyordu. Ta ki bugüne kadar. FlingPC olarak isimlendirilen bu aygıt wiimote’un sağladığı hemen hemen her imkanı pc cilere sağlamakta. Onunla bir tenisi gerçekmiş gibi oynarken oynamayı bırakıp bowling salonlarını evinize taşımanız mümkün. Bunun güzel yanı yazılımların ürünü aldıktan sonra size verilen bir şifreyle (EIP KART deniyor) bedavaya ve TÜRKÇE indirilebilmesi. Sunulan oyunların arasına zaman zaman yenilerinin geldiğini de belirtmeliyim.

iPad Nedir ve Muhteşem Olacağı 5 İş

axanc | 01 February 2010 09:44

Apple tarafından tanıtımı yapılan iPad, şimdiden “Yüzyılın en iyi e-kitap”ı unvanını aldı bile. Öbür yandan biraz sıkıcı ama fonksiyonel iWork Suite de iPad’e çok yakışmış doğrusu.

Öncelikli olarak Nedir Bu iPad:
Steve Jobs’ın söyleyişine göre, yıllar boyunca iPad’i çıkartmak için beklemişler, hem teknolojik olarak gelişmesi için hem de iphone ile imac arasındaki bir cihaza olan ihtiyacın tam olarak oluşması için. Ve gene belirttiğine göre bu yıl itibariyle Apple kârını 15.1 Milyar $ olarak açıkladı ve mobil cihaz pazarındaki bütün rakiplerini geride bırakarak (sony, samsung, nokia vs) en büyük isim haline geldi. iPad’de işini telefon ile göremeyenlerin, bilgisayarı da ağır bir yük olarak hissedenlerin hayat arkadaşı olacağa benziyor.

iPad’in tasarım amacında internet ve video sektörüne yeni bir boyut kazandırma var. Görüntülerden ne kastetmek istediğim açıkça anlaşılıyor. Diğer yandan da e-kitap pazarına sert ve muhteşem bir giriş var.

Sesinizle uçurun!!!

Beacool | 30 January 2010 10:42

Küçüklüğümde bir sürü model asker ve alet oyuncaklarım vardı. Bunlar arasında Apache ve Skorsky helikopterlerim en sevdiklerimdendi. Ve ben o dönemlerde çok çok pahalı olan (ki halen öyle) model helikoptere özenerek bakardım…

Derken pillerin daha verimli hale gelip materyallerin hafiflemesi daha kuvvetli ve az enerji çeken motorların üretilmesiyle birden hayatımıza şarjlı uçan helikopterler girdi. Çesit çesit olanların içinde ise halen alamadığım dört kanallı Apache’ye arada gider gider bakarım (hediye etmeyi seven biri varmı??)