bildirgec.org

ücretsiz fontlar hakkında tüm yazılar

özel tasarımlarınız için yepyeni 50 ücretsiz font

xerre | 11 November 2010 12:36

fontlar (yazı tipi), özellikle web tasarımı başta olmak üzere birçok tasarımın dikkat edilmesi gereken önemli öğelerinden birisidir.
internette ücretsiz olarak ulaşabileceğiniz binlerce font mevcut. durum böyle olunca sanırım en zoru da o binlerce font arasından tasarımınız için en uygun olan fontu seçmek oluyor.


Base [download]

bu bildiride, internette dolanan binlerce font arasından sıyrılan yepyeni ücretsiz 50 adet fonta yer vereceğiz. ve umuyorum ki buradaki fontlar çeşitli çalışmalarınızda en uygun fontu seçmenizde size yardımcı olacaktır.

AGE [download]


Bext [download]

Keşfedilmesi Gereken 300+ Yüksek Kaliteli ve Çok Popüler Yazı Tipi

LeBron | 27 November 2009 19:25

Tasarımcılar için sürekli yeni kaynaklar gerekmektedir. Özellikle kullanmış olduğunuz yazı tipleri tasarımlarınız için çok önemlidir. Daha önce 2009’un en iyi yazı tiplerini buradagörmüştük. Aşağıda ise yüksek kaliteli ve çok popüler yazı tiplerine ulaşabileceksiniz.

1. 30 high-quality free fonts for great designs (harika tasarımlar için 30 yüksek kaliteli ücretsiz yazı tipi)

2. 22 Most Used Free Fonts By Professional Designers (Profesyonel tasarımcılar tarafından en çok kullanılan 22 yazı tipi)

2009’un En İyi Ücretsiz Yazı Tipleri

LeBron | 07 November 2009 11:56

Bir yılın daha sonuna yaklaşıyoruz. 2009’un yazı tipleri (font) için büyük bir yıl olduğunu görebiliyoruz. Burada geçen yarım yılın en iyi yazı tipleri yer almaktadır.

1. Chunk

Batı Amerikalı tahta basma kalıbı gibi, el ilanları ve haber başlıkları için uygundur.

2. Calluna

Çok geniş bir dil içeriği desteklemektedir.

El emeği göz nuru 25 font

wanadooo | 29 August 2009 14:20

Herhangi bir şey tasarlarken kullanacağınız fontlar oldukça önemlidir. Tasarımların daha başarılı olması, göze hitap etmesi için güzel, sade ve etkileyici fontlar kullanmalıdır. (dafont çok bilinen bir site, orada yer alan fontları listeden ayırmak istedim). designm.ag sitesi bu 25 fontu derlemiş.

Sketch Rockwell elle karalama diyebileceğimiz bir etkiye sahip. Lukas Bischoff tarafından yapılmış ve MacOs Pc uyumlu. Yapımcısı ticari kullanımlarına pek sıcak bakmıyor olabilir ancak kişisel kullanımlara açık bir font.

daha önce verilen birkaç bildiri:

etkileyici tasarımlar için 22 adet ücretsiz yazı tipi

xerre | 02 June 2009 18:15

bir web tasarımında fontlar kuvvetli ve etkili bir yere sahiptir. hatta web tasarımının olmazsa olmazları arasında yer alır. fontlar gözardı edilerek yapılan bir web tasırımı bir nevi elmasız yapılan bir elmalı turta gibidir. bunun yanında diğer çalışmalarımızda da (örn. jenerik, portfolyo hazırlama vb.) çalışmanın etkililiğini artıran önemli içeriklerdendir.
o yüzden bu yazıda web tasımında ya da diğer çalışmalarınızda iyi bir yazı tipi seçimi yapmanıza katkı sağlayacak, size bu çalışmalarınızda ilham verecek yepyeni ücretsiz 22 güzel tipografi örneğine yer vereceğiz.

ve bu bildirinin temel amacı popüler, sanatsal ve özellikle ücretsiz indirilebilir yazı tiplerini bir arada sunarak onları ararken harcanılan zamanı daha aza indirmektir.

1 – dreamforge classic

2 – Conglomerfont

ooo! en iyi fontlar birarada..

dbergerac | 20 March 2009 14:47

ücretsiz olarak dünyanın en çok font indirilen sitelerine girmeden önce çok hızlı bir “download programı”nı da beraberinde paylaşmak isterim. bulunduğunuz sitedeki tüm linkleri algılar. isterseniz hepsini isterseniz seçeceğiniz bölümü indirmenizi sağlar. ancak bu programı kullanamak için de firefoxunuzun olması şart.
işte program : downthemall

downthemall
downthemall

işte en iyi 5 font sitesi:

Abstract Fonts- http://abstractfonts.com/
10.800 çeşit süper font ve ücretsiz.

abstractfonts
abstractfonts

fontgarden.com
evet tam bir font bahçesi.. 3000 ücretsiz font.

fontgarden
fontgarden

arşivinizde yer alması gereken yepyeni ücretsiz fontlar (50 adet)

xerre | 08 March 2009 18:49

günümüzde bir tasarımın kalitesini yükseltmekte fontların etkisi çok büyük. bunun yanında seçilen fontlara göre çalışmaların başarı ve etkileyiciliğini de belirleyen önemli bir unsur. kısacası tasarımlarımızın vazgeçilmez parçalarından olan fontları birçok yerde kullanır, onları ailecek çok severiz. öyle ki şimdiye kadar bildirgeç’te, bir font konferansına katılıp onları kişileştirmiş, bir font filmini izlemiş ve bunların ardından herkesin sahip olmak isteyeceği yepyeni ücretsiz fontlara değinip son olarak da fontlara dair ne varsa bahsetmiştik.
bu bildiride de çalışmalarınızın/tasarımlarınızın vazgeçilmez bir parçası olacak 50 adet yepyeni ücretsiz fonta yer vereceğiz.

Staubiges Vergnügen

Chicago House

UNDECAPPED Vinyl

Etkileyici ve Ücretsiz Fontlar II

maxhoper | 07 February 2009 17:33

Etkileyici ve ücretsiz fontlar serisine yeni fontlarla devam ediyoruz.

Traveling Typewriter

Traveling Typewriter
Traveling Typewriter


Daktilo yazısına benzer bir görünümü var. Bu gibi fontlar bazı özel tasarımlarda kullanılıyor. İhtiyaç sahiplerinin ilgisini çekecektir. Ancak font lisansı shareware olarak geçiyor. Bu tip fontlar ne gibi kısıtlamaların olduğunu belirten bir dökümanla birlikte gelir ancak bu fontta onu göremedim. Kullanım kısıtlamasına dair hiç bir döküman içermiyor.

Violation

Violation
Violation

violation karakterleri el yazısına çok yakın tasarlanmış. Ancak tüm karakterleri küçük harfler şeklinde hazırlanmış. Büyük harf bulunmuyor. Font puntosu eğer çok küçük değilse rahatlıkla okunabiliyor. wordpress kullanıcılarının uğradığı lorellenin sitesinde yazıların altlarında kullanılan imza bu tarzda fontların ne kadar geniş bir alanda boy gösterebileceğinin kanıtı.