bildirgec.org

tutorial hakkında tüm yazılar

photoshop ile basit gökkuşağı efekti yapımı…

serhatgokhan | 13 June 2011 14:47

photoshop ile siteniz veya tasarımlarınız için çok güzel ve yapımı basit gökkuşağı efekti…

adım 1
İstediğiniz ölçülerde yeni bir çalışma dosyası oluşturun. layer arkaplanına çift tıklayarak layer style penceresini açın. gradient overlay seçeneğini işaretleyin, burada siyah ve koyu mavi renkleri kullanın. gradient style için radial seçenğini işaretleyin.

adım 1
adım 1

photoshop ile ipeksi ciltler

TegMenTM | 09 May 2011 13:19

photoshop 1990’da ilk versiyonunda tarayıcı yoluyla alınan resimlerin düzenlenmesi niyetiyle yapılmış bir programdı. bu niyetini de adında taşıyor zaten. her ne kadar yeni versiyonlarında yazılara çeşitli efektler uygulayabiliyor olsak da bu yazımız temel amacına hizmet edecek.
cilt üzerinde yer alan geçici ya da kalıcı bir takım izler vardır. bunlar sivilce, yara ya da ben izleri olabilir ve fotoğraflarda bazen hoş durmayabilirler. işte biz de fotoğraflarımıza nasıl ipeksi ciltler kazandırılabileceğinin basit bir yolunu öğreneceğiz.

çalışmamızın ilk hali
çalışmamızın ilk hali
çalışmamızın son hali
çalışmamızın son hali

Harry Potter Yazı Efekti Dersi | Photoshop

ANDER | 14 February 2011 11:41

Harry Potter, İngiliz yazar J.k Rowling tarafından yazılan Harry Potter serisinin sinemaya uyarlanmış halidir. Dünyada gişe rekorları kıran filmde kitabı gibi seri halinde beyaz perdeye aktarılmaktadır.
Bu unutulmaz filmin yazı karakterini ve efektini aşağıdaki 9 adımlık kısa notlarla photoshop’da yapabilirsiniz…

Photo manipulation nasıl yapılır ?

maxhoper | 31 January 2011 10:34

Photo manipulationterimini tam olarak karşılayan bir türkçe terim bulunmuyor. bu terim bir takım imgelerin birbiri üstüne bindirilmesi, iç içe geçirilmesi, birlikte uyum sağlayacak ve tek bir görüntü oluşturacak şekilde düzenlenmesi; bir takım doku örnekleriyle yeniden dokulandırılması, çeşitli efektlerle anlatımın etkili kılınması gibi işlemlerin tamamını içinde barındırır. Yazının geri kalanında da bu tanım photo manipulation olarak geçecektir. Elbette ki uygun bir türkçe terim arayışı sürdürülmelidir.

Bu ve benzeri kompozisyonları oluşturmak sanıldığı kadar zor değil
Bu ve benzeri kompozisyonları oluşturmak sanıldığı kadar zor değil

Peki photo manipulation Nasıl Yapılır ?

Günümüzde bu işlem dijital ortamda yapılmaktadır. Dijital ortama aktarılmış imaj dosyalarının oldukça popüler olan “photoshop”gibi programlarda işlenmesiyle bu sanata yeni eserler kazandırılmaktadır.

photo manipulation eseri oluşturmanın en zor kısmı kompozisyonu belirlemektir. başarılı kompozisyon ve doğru teknik ortaya konulan konuyu izleyiciye direk aktarmakta en önemli unsurlardır.

photomanipulation, fotomontajdan çok daha fazlasıdır.
photo manipulation, fotomontajdan çok daha fazlasıdır.

Kasım 2010’un En Popüler Illustrator Dersleri

angelsdemos | 11 December 2010 11:18

ajaxline’ın derlemiş olduğu Kasım ayının en popüler illustrator derslerini inceleyerek yeni teknikler öğrenebilir, tasarımlarınızı zenginleştirebilirsiniz.

Create a Personalized Toolkit for Making Maps
(Harita Yapmak İçin Kişiselleştirilmiş Araç Seti Oluşturma)

Creating a Vector Girl
(Vektör Kız Oluşturun)

Create interlocking motifs in Illustrator
(Illustrator ile kilitli motifler oluşturun)

Kasım 2010’un En Popüler Photoshop Dersleri

angelsdemos | 06 December 2010 09:19

Kasım ayını geride bıraktığımız şu günlerde kasım ayının en popüler Photoshop derslerini sizin için derledik. Kullanıcıların en çok tercih ettiği bu Photoshop dersleri sizin için umarız oldukça faydalı olur. Farklı efektler, teknikler öğrenebilir ve ayrıca Google Sketchup ile Photoshop’u beraber kullanabilirsiniz. Kasım ayının en popüler photoshop dersleri:

Design a Horizontal Accordion Slider
(Yatay akordeon tarzı slider tasarımı)

Use Google Sketchup and Photoshop to Create 3D Typography
(Google Sketchup ve Photoshop ile 3D Tipografi Kullanımı)