bildirgec.org

turizm hakkında tüm yazılar

Taksim’de alternatif oteller

Vformumya | 14 March 2011 22:58

Elit World Prestige Hotel
Otel Elite World Prestige Beyoğlu (Pera), İstiklal Caddesi 150 m,Ataturk Kültür Merkezi 250m,Galata Kulesi & Köprüsü 650 m,Dolmabahçe Sarayı 750 m,Topkapı Sarayı ve Sultanahmet Camii 3 km,Kapalı Çarşı 3 km,Sirkeci Tren İstasyonu 4 km,Ayasofya 3 km,İstanbul Lütfi Kırdar Uluslarararası Kongre ve Sergi Sarayı 550 m uzaklıkta. İstanbul’un en merkezi yerlerinden birsinde iyi bir alternatif olacağını düşündüğüm otel. Otelin web sitesi çok açıklayıcı aslında 360 derece olarak oteli gezebilirsiniz. otel hakkında daha fazla bilgi için web sitesiniziyaret edebilirsiniz.

Bozcaada Niye Hep Popüler?

tenedian | 10 November 2010 13:00

Her tatil beldesinin tıpkı bir canlı organizma gibi doğuşu, serpilip büyümesi ve sonra şu ya da bu nedenle yavaş yavaş yokoluşu izlenir. Sayıp oralardaki dostların canlarını sıkmak istemeyiz, ama sizin bile bu satırları okurken aklınızdan kaç tane örnek yer geçti, yalan mı?

Bozcaada doğdu, serpilip büyüdü…E, peki niçin yavaş yavaş yok oluşunu izlemek yerine hala popülerliğini koruyor, bir gelen bir daha gelmek istiyor? Bozcaada‘yı diğer örneklerden farklı kılan nedir?

Bozcaada
Bozcaada

Aslında çok basit: Bozcaada her nekadar giderek profesyonelleşse de, amatör ruhunu koruyor, konuklarına kendinde bulunmayan yabancı unsurları sunmak yerine daha çok kendinin olanı veriyor. Gelenler kendileri için yapay olarak hazırlanmış ortamlar yerine samimi, doğal, kendiliğinden olan ortamlar içinde gunlerini geçiriyorlar. Her anları değişik bir deneyim olmaya aday. Her Ada’lı kendine özgü bir kişilik- önceleri biraz tedirgin etse de-

Bozcaada'da Bir Bağevi
Bozcaada’da Bir Bağevi

Gelenler Ada’da ve Ada’lıda kendinden birşey bulabiliyorlar, Ada insanın kendini keşfetmesi için olanaklar sunuyor büyükkentliye…
Tadı damakta kalıyor Ada’nın sunduğu bu imkanın ve büyük kentte pek de rastlanılmayan özgürlük ortamının.

İndirimler ve kampanylar burada

misterial | 15 October 2010 11:40

Bilindiği gibi vaktimizin çoğunu bilgisayarımızın başında,internetteki yenilikleri,haberleri takip ederek geçiriyoruz.Ben de bu takiplerim sırasında,sizlerinde çok faydalanacağını düşündüğüm bir internet sitesiyle karşılaştım. Hem hediye kazandıran, hem indirim haberlerini sunan hem de markaların kampanyalarından bahseden çok faydalı bir site burası.
….”fırsatvitrini” adını taşıyan bu site alışveriş dünyasının bir çok indirim ve kampayalarından sizleri haberdar ediyor. Haftasonu indirimleri,markaların tanıtım yarışmaları,güncel kampanyalar gibi bir sürü bildiri ayağınıza geliyor. alışveriş-gıda, bilgisayar-elektronik, giyim-ayakkabı ve turizm-seyahat gibi farklı branşlardan istediğinize tıklayıp,bilgi alabiliyor ve o branşla ilgili tüm indirimlerden haberdar olabiliyorsunuz. Televizyon reklamlarının yetişemediği tüm reklamlar bu sitede! mutlaka bir göz atın derim.

Yunanistan’da Bizden Birşeyler…

blogmuhtari | 22 September 2010 23:34

2 yıldan beri yunanistanda yaşıyorum.Yaklaşık 4
ay önce,şanseseri televizyon izlerken bütün yunanistana yayın yapan makedonia tv’de türk
dizisi binbirgeceyi gördüm.

Flamingoları kovan maymunlar..

| 18 August 2010 10:18

Bizim köyün avcıları da varmış.
Öğrendiğime göre, avcıların da tavcıları olurmuş..
Üstelik ava gittiklerinde kendilerini seferi zannedip oruç bozarlarmış!
Bu adamlar ne avlarlar?
Ne avlasınlar, envai çeşit kuşun olduğu yerde.. Tabiki kuş.
Yukarıda ” Tavcıları da varmış ” dedim ya meğer bu tavcılar, adamları gaza getirip üç beş yolluk için bu işi yaparlarmış..
Muhtara sordum,”Bu ne iş dayı, buralar sahipsiz midir? elin gavuruna toprakları sattık. İyi de adama Zambiya da bile böyle özgürlük vermezler yazık değil mi?”

“Sorma beyim, tur operatörleri bunları topluyo ormana götürüyo, jandarmaya haber veriyoz, onlar misafir deyu bişey yapmıyolar”

kabuğunuzdan çıkma vakti geldi !

maydesign01 | 26 May 2010 17:55

farklı dünyalara doğru yol almak istemez misiniz?
farklı dünyalara doğru yol almak istemez misiniz?

havalar ısınmaya başladı; insanlar kendilerini parklara bahçelere, deniz kenarlarına atıyor. bunlar bizi bir nebze olsun şehir hayatından uzaklaştırıp doğa ile iç içe olmamızı sağlıyor.fakat en azından farklı kişilerle farklı ortamlarda doğa ile iç içe bir yürüyüş yapmak bile bize çok iyi gelecektir diye düşünüyorum ve bunu gerçekleştirmek için internette yaptığım kısa bir araştırmanın sonucunda elde ettiğim sonuçları sizinle paylaşmak istedim.

arnika turizm
arnika turizm

arnikla turizmin sunmuş olduğu imkanlar ile marmara ve çevresini yeniden keşfedebilirsiniz.

sülüklügöl
sülüklügöl

folkrolik turizm ile detaylı bir gezintiye çıkabilirsiniz.

detaylı gezdirir
detaylı gezdirir

karadeniz bukla ile gezilir
karadeniz bukla ile gezilir

tin tin turizm ile her mevsim gezintiye çıkabilir yeni manzaraları görebilirsiniz.

tin tin gezmek isterseniz tam size göre
tin tin gezmek isterseniz tam size göre

bukla turizm ile karadeniz de gezilmedik görülmedik yer kalmayacak.

evet arkadaşlar sorunsuz bir gezi planlıyorsanız mutlaka yukarıdaki vermiş olduğum siteleri bir ziyaret edin.

Antalya, 7 ARIKLAR

CihanTurK | 18 December 2009 11:52

7 ARIKLAR
Antalya’nın doğal kliması olarak adladırılıyordu. Antalya eskiden portakal bahçeleriyle dolu bir şehirken mis gibi doğal portakal kokusu varmış. Şimdi ise binalarla ve mazot, kömür kokularıyla dolu.
Antalya bilindiği gibi sıcak ve nemli bir şehir ama eskiden doğal bir klimaya sahipmiş. Şehrin farklı 7 yerinden su geçiyormuş. Bunun sayesinde şehir doğal bir klima sistemine sahipmiş.
Ama şimdi insan ürünü olan teknoloji harikaları klimalar bile antalya sıcaklığına direnemiyorlar.
7 arık şehrin içinden geçtiği için zamanla binalaşmadan dolayı kapanmış ve doğal serinlik kalmamıştır.

KAPLUMBAĞA GİBİ GEZMEK

admin | 02 December 2009 18:26

Size bir başka turizm etkinliğinden söz etmek istiyorum. Karavan turizmi… Kaplumbağa turizmi diyen de var. Bilmem kaç yıldızlı otellerden, pansiyonlardan, her şey dahillerden daha ilgi çekici yanları olduğunu şimdiden söylemeliyim. Dünyayı sarsan kriz nedeniyle bir hayli de ilgi görür durumda.

Başta Amerika’da, kriz özellikle emeklileri kaplumbağalara benzetmiş. Birçok Amerikelı evlerinin içinde yolculuk eder olmuş. Obama da karavan düşkünlerinden birisiymiş. Seçim çalışmalarının birinde; “Kampanya biter bitmez ailecek karavanımıza binip ülkenin en güzel yerlerine gideceğiz, istediğimiz yerde yemek yiyeceğiz, kızlarımla birlikte istediğimiz yerde yüzeceğiz. Bu geziye çıkabilmek için sabırsızlanıyorum.” der.

Bende başlıyorum gıdıklamaya ama şimdi değil bir ara gıdıklarım:)

admin | 18 November 2009 11:28

Türkiyemizdeki birçok değer gibi şifalı termal kaplıcalarımızın da daha yeni yeni değeri anlaşılmaya başlandı.Yüzlerce çeşit hastalığa iyi gelen bu şifalı sularımızın işletmesini yine yabancılara kaptırmak üzereyiz.Tıpkı diğer yeraltı zenginliklerimiz gibi.Mesela dünyanın en büyük altın madenlerinden biri Bergama’da bulunuyor ve yabancı bir firma çıkarıyor.
Şimdi hastalıklar artmaya başladı.Avrupa ve amerika nufusu giderek yaşlanmaya başladı ya en faydalı termal kaynaklar nerde Türkiyede.Tamam artık bu dünya yüzünde bir eşi daha olmayan termal sularımızı da onlar işletmeye hazırlanıyor.Yakında kendi memleketimizde bizler yabancı muamelesi görmeye başlarsak hiç şaşırmayın.Ama neden böyle oluyor diye kendimize sormamız lazım.Çünkü bizler Türk sermayeli gariban yatırımcılara destek olmuyor ve onları neredeyse yerin dibine geçiriyoruz.Hükümetler de öyle yapıyor.Turizm teşvik kanunu çıkarıyor.Bak bakalım hangi yerli firma bundan yararlanabilir.İstenen şartlar hangi yerli kuruluşta var.Ne anladık turizm teşvikten.Sanki cümleten elbirliği edip memleketi yabancılara teslim etmek için seferber olmuşuz.İnanılır gibi deği.Dünyanın hiçbir ülkesinde rastlanmayacak bir davranış bozukluğu içine girmişiz hepimiz.Herkes birbirinin sırtından geçinme yollarını arıyor.Ne olacak bu halimiz.
Bakacağım bakalım yazılarım değer verilip okunursa memlekette neler olduğunu daha doğrusu yukardakilerin gene ne haltlar karıştırdığını kimsenin kızmayacağı bir dille anlatacağım.Öyle ya Allahın bildiğini kuldan saklamaya ne hacet

KAŞ (Mavi Zenginlğlimiz)

teacher07 | 19 October 2009 10:25

Dünyanın önemli dalış merkezleri arsında, önemli bir yer alan Kaş, bu ününü denizsel zeginliklere sahip olmasına borçludur. Özellikle dalış turizmi amacıyla çeşitli ülkelerden gelenler, sadece denizin değil, Kaş’ın sahip olduğu tarihi ve kültürel değerlerle eşsiz doğasının da zevkini çıkarırlar. Paraşütçüler, Kaş’ın etrafını çevreleyen sarp kayalıklardan kendilerini mavi göğe bırakır. Aynı sıralarda dalgıçlar da derin mavi suları keşfe dalarlar…