bildirgec.org

tüfek hakkında tüm yazılar

“HOŞÇA” KAL

meflug | 17 May 2011 15:32

Bu isteksizlik, boşvermişlik ile nereye kadar yaşanabilir diye düşünüyorum. Sanırım eşek kuyruğu gibi ne uzar ne kısalırım. Hayallerimde neler vardı ve şimdi ne yapıyorum? Yok olmayı kabul mu ediyorum? Sanırım bunu kaldıramam. Eminim savaşmaktan kaçtığımı, pes ettiğimi düşünüyorsunuz ama ben topla tüfekle saldırmaya gidiyorum. Bu gidişim bir kaçış değil, çocuksu hayaller hiç değil. Kendim olmaya gidiyorum. Lütfen gözyaşlarınızı dökmeyin artık,

Fıkra

sinjob | 10 June 2010 14:41

Bir köyün lideri ölür ve ahali yeni lider seçmek için köy meydanında toplanır.Bu köye lider olmanın bazı şartları vardır,bunlar:

 • bir şişe rakıyı susuz içmeli
 • hemen ardından tüfeği omzuna alıp,dağdaki herkesin korktuğu büyük ayıyı öldürmeli
 • son olarak da,köyün en yaşlı kadını ile birlikte olmalı.

Adaylar içinde ilk şartı sağlayana tüfeği verirler ve dağa yollarlar.Saatler geçer ama aday ortada yoktur.”Ayı bunu öldürdü kesin”,derler ve yeni lider adayı düşünürlerken dağdan birinin geldiğini farkederler.Bakarlar ki lider adayı dağdan dönüyor.Köy meydanına varır,ahaliye yan yan bakar ve sorar:

”Nerde Lan Benim Vuracağım Karı?”

Askerlere üçüncü göz takviyesi!

Beacool | 26 May 2010 09:51

Operasyonlarda köşeler önemlidir...
Operasyonlarda köşeler önemlidir…

Savaş, hiçbir zaman değişmez. Sebepler ne olursa olsun sonuç hep aynıdır. İnsanlık tarihinin en gerçek olayıdır savaşlar. Ölen insanlar, sevgililerini eşlerini sevdiklerini kaybedenler, öksüz kalan çocuklar. Savaş hiçbir zaman değişmez. Belki de bu yüzdendir evrende tek oluşumuz ya da öyle sanışımız… (bkz yazı sonu sorusu)

Biz farkında olmasak da güvenlik kuvvetlerimiz her gün birçok silahlı çatışmaya girmekte. Ülkemizde birçok yerde çelik yelek dahi masraf olarak kabul edilirken yabancılar güvenlik kuvvetlerinin can güvenliğini arttırmak için çeşitli teknolojik imkanları kullanmaktalar.

Matthew Hagerty SmartSight ın yapımcısı...
Matthew Hagerty SmartSight ın yapımcısı…

Yapılan operasyonlarda ölümlerin %50 gibi büyük bir oranının köşelerde gerçekleştiğini hesaplayan yetkililer buna çözüm geliştirmek için uzun zamandır çalışmaktaydı. Bundan önce birkaç farklı köşe silahı (hatta biri Wanted filminde kullanıldı) üretilmesine karşın taşıması ve kullanılması hiçte rahat ürünler değillerdi.

Matthew Hagerty adlı bir şahsın 10 yıl gibi bir süredir üzerinde çalışarak ilk tam uyumlu prototipini çıkarmış olduğu serinin ismi SmartSight. Ürün M4 veya 308 SOCOM tüfeklerinin ucuna uyumlu olarak üretilmiş. Kablosuz bir kameranın bu tüfeklerin ucuna monte edilmesi ve kullanan kişinin gözlük şeklinde gözüne iliştirilmiş bir ekranla tüfeğin baktığı yönü ona iletmesiyle ürünü kullanan kişi çatışmaya girmeyerek sadece tüfeğinin ucunun girdiği her noktadan çatışmaya müdahale edebilmekte.

EN SOĞUKKANLI IRK…İNUİTLER!

| 09 March 2010 13:22

Yaşlanan insanları ölüme terkedecek kadar kalpleri soğuk ve yaşlandıklarında da bundan kaçmayacak kadar onurlu insanlar aslına bakarsak İnuit, Yupik, Yuit denilen bu şirin ırk…

Kendilerine Eskimo denmesinden son derece rahatsız olmalarını anlamıyorum çünkü kelime “çiğ et yiyen kişi” anlamında kullanılıyor ve bu insanlarda doğa şartlarından dolayı eti çiğ yiyorlar. (eti salamura kıvamına getirip yeselerde)

“Lafı daha fazla uzatmadan bu ırkın Tarihçesiyle başlamak istiyorum”!

 • Buzul Çağın bitimine doğru(yaklaşık 12000 yıl önce) ve Amerika ile Asya kıtaları birbirine bağlıyken Sibirya’dan Asya’ya geçen insanların torunları olarak kabul edilirler.
  Amerika Yerlilerinden mi yoksa Moğollara mı dahil oldukları bilinmemektedir.
 • Boyları 1-50; 1-60m,
  Elleri ayakları küçücük,
  Derileri sarıya yakın,açık kahverengi,
  Saçları siyah,göz renkleri ise kahverengi,
  Sakal bıyık hiç çıkmaz,
  Ya yuvarlak yüzlü ya da Moğollar gibi düz yüzlü,
  Ve Şişman değillerdir,
  Özelliklerine de bakılırsa, dünyanın en farklı ırkına sahip topluluktur.

Robotic Weapon

turk52 | 13 December 2009 15:36

Robotic Weapon
Robotic Weapon

Bu da ne demeyin, oyuncaklar da artık silahlandı ama telaşlanmaya gerek yok. Bu araç paintball severler için müthiş bir oyuncak. Paintball oyunu tutkunları geniş arazilerde savaşırken bu araç sayesinde düşmanlarını kolayca devre dışı bırakabiliyorlar. Saatte 50 km hız yapabilen bu araç, bir kamera ile uzaktan yönetilebiliyor, kızıl ötesi kamerası ile gece arazide paintball oynayanların korkulu rüyası oluyor. Detaylı bilgi…

Silahların Vikipedisi: imfdb

brum | 30 November 2008 15:17

Film izlerken birçoğumuz (en azından erkekler), filmdeki silahları (tabancaları, tüfekleri…) merak eder… Bende Wanted‘ı izlerken merak ettim ve karşıma böyle bir site çıktı. imfdb.org (internet movie firearm database / internet film ateşli silah veritabanı), bizim merakımızı gidermek için birçok filmde kullanılan silahları tanıtmış ve kullanıldığı kareleride bizzat göstermiş. Örnek olarak Wanted‘da Angelina Jolie‘nin (nam-ı diyar fox’un) kullandığı tabanca: Safari Arms 1911 Matchmaster

Radyo-Işıldak ve Hafif Makineli Silah :)

zabun | 19 June 2008 01:38

Resimde gördüğünüz, şu portatif radyolu ışıldaklara benzeyen alet, aslında bir ultra taşınabilir hafif makineli tüfek. MAGPUL® şirketinin FOLDING MACHINE-GUN ismiyle SHOT Show 2008 fuarında tanıttığı bu tüfek, oldukça akıllıca tasarlanmış tek hamlede silaha dönüşebilen bir ürün. Prototip gövdesinde 9×19 mm NATO şarjör ve güçlendirilmiş polimer malzeme kullanılmış. Taktik ışık ve lazer desteği, sarfedilen her 9mm Parabellum mermisinin hedefi bulmasını sağlıyor. [video] [PDF]