bildirgec.org

tipografi hakkında tüm yazılar

özel tasarımlarınız için yepyeni 50 ücretsiz font

xerre | 11 November 2010 12:36

fontlar (yazı tipi), özellikle web tasarımı başta olmak üzere birçok tasarımın dikkat edilmesi gereken önemli öğelerinden birisidir.
internette ücretsiz olarak ulaşabileceğiniz binlerce font mevcut. durum böyle olunca sanırım en zoru da o binlerce font arasından tasarımınız için en uygun olan fontu seçmek oluyor.


Base [download]

bu bildiride, internette dolanan binlerce font arasından sıyrılan yepyeni ücretsiz 50 adet fonta yer vereceğiz. ve umuyorum ki buradaki fontlar çeşitli çalışmalarınızda en uygun fontu seçmenizde size yardımcı olacaktır.

AGE [download]


Bext [download]

Kaliteli 3 Boyutlu Tipografi Dersleri

runaway | 26 July 2010 17:12

bu yazıda 3D Tipografi alanında etkileyici görüntüler elde etmeye yarayan, modelleme, lightining texture, animation konularına da değinen cinema 4D, Photoshop ve After Effects tekniklerini anlatan video derslerini, çalışma dosyalarını da bulabileceğiniz kaliteli linkleri toparlamaya çalıştım.

How to Create Explosive Typographic Effects in Cinema 4D

Explosive
Explosive

Recreate Sherlock Holmes trailer title

Sherlock
Sherlock

5 things about Typography Tutorial

5things
5things

15 adet 3d yazı efekti dersi

rhymes | 23 June 2010 13:47

yüksel kalite 3d yazı efektleri derslerinin, yeni başlayanlar için veya proje geliştirmek için güzel bir kaynak olabileceğini düşünüyorum. bu derslerin bazıları xara, cinema 4d ve 3d studio max gibi profesyonel programlar gerektiriyor fakat bazıları ise Photoshop ve Illustrator gibi bilinen programlar ile yapılan dersler de bulunmaktadır.

renkli 3d yazı patlama efekti
Kullanılan programlar: Photoshop, Illustrator, cinema 4D

parlak 3d yazı efekti
Kullanılan programlar: Photoshop, Xara 3D6

bilim-kurgu 3d yazı efekti
Kullanılan programlar: Photoshop, Illustrator, Cinema 4D

Tasarımın İçinde Olan Herkes İçin Yer İmi Seti

earslan | 21 June 2010 16:37

Şahsen yıllardır ayıklayıp biriktirdiğim, binlerce yer imi arasından seçip ayıkladıklarımı; siz değerli bildirgec.org kullanıcılarına sunuyorum. Artık paylaşmalıyım dedim ve buraya yazdım.
Görüleceği üzere çoğunluğu bildirgec.org mimlerinin oluşturduğu derleme, umarım faydalı olur.
Unutmadan belirteyim, içerikler tasarım ağırlıklıdır..

Şimdiden teşekkürler..

http://djdesignerlab.com/2010/04/25/25-fresh-and-useful-jquery-plugins/

http://www.nobledesktop.com/download/shortcut_guides/indesign_cs4_shortcuts_pc.pdf

http://acrisdesign.com/2009/09/70-dazzling-light-effect-photoshop-tutorials/

http://arsiv.pilli.com/yazi/karikatur-karakterleri-yaratma-dersleri

Tipografi tasarımlarınız için 40 ücretsiz font

siriusbee | 10 May 2010 22:56

Afiş, logo, dergi ya da web sitesi tasarımında artık tipografinin ne kadar önemli olduğunu her tasarımcı biliyor. Bu nedenle de tipografi konusunda kullanışlı fontlara ihtiyaç duyuyoruz. İşte tipografi tasarımı konusundaki ihtiyacımızı karşılayacak 40 yazı tipini ücretsiz indirebileceğiniz bir kaynak.

Aralarında gerçekten işinize yayabilecek oldukça profesyonel tasarlanmış yazı tipleri bulunuyor. Bence arşivinize eklemeye değer.

1000 adet photoshop dersi

siriusbee | 25 February 2010 18:54

Tasarım bloglarının olmazsa olmazı photoshop dersleri, yeni derlemesiyle bu defa 1000 adeti bulan arşivlik bir kaynak olarak sunuluyor.

Başlangıç seviyesinden ileri seviyeye her tasarımcının mutlaka işine yarayacağı çalışmalar var. Logo tasarım, afiş tasarım, wordpress tema tasarımı, ikon tasarımı gibi çalışmalarda çok faydalı ipuçlarına yer veriliyor. Manipülasyon, illustrasyon gibi çalışmalarda ise hem tekniklerinizi geliştirebilir hem de yaptığınız işlerde pratikliğiniz ve yaratıcılığınız artabilir.

En iyi Tipografik Web Tasarım Örnekleri

angelsdemos | 24 February 2010 09:38

Tipografi, harf ve semboller ile oluşturulan tasarım örneklerine verilen sanat ve ifade tekniğidir. Tüm tasarım dallarında olduğu gibi tipografi, web tasarımınada sıçarmıştır. Günümüzde birçok tipografik web site görmek mümkün. Klasik web tasarımın dışına çıkarak sıradışı çalışmalarda bulunmak istiyorsanız önce aşağıdaki örnekleri inceleyebilirsiniz.Örnekler alabileceğiniz gibi ilham kaynağınızı da geliştirebilirsiniz. İşte en iyi tipografik web tasarım örnekleri;

CharlesElena

Chirp >> The Twitter Developer Conference