bildirgec.org

earslan

11 yıl önce üye olmuş, 3 yazı yazmış. 2 yorum yazmış.

Tasarımın İçinde Olan Herkes İçin Yer İmi Seti

earslan | 21 June 2010 16:37

Şahsen yıllardır ayıklayıp biriktirdiğim, binlerce yer imi arasından seçip ayıkladıklarımı; siz değerli bildirgec.org kullanıcılarına sunuyorum. Artık paylaşmalıyım dedim ve buraya yazdım.
Görüleceği üzere çoğunluğu bildirgec.org mimlerinin oluşturduğu derleme, umarım faydalı olur.
Unutmadan belirteyim, içerikler tasarım ağırlıklıdır..

Şimdiden teşekkürler..

http://djdesignerlab.com/2010/04/25/25-fresh-and-useful-jquery-plugins/

http://www.nobledesktop.com/download/shortcut_guides/indesign_cs4_shortcuts_pc.pdf

http://acrisdesign.com/2009/09/70-dazzling-light-effect-photoshop-tutorials/

http://arsiv.pilli.com/yazi/karikatur-karakterleri-yaratma-dersleri

25 Taze ve Kullanışlı Jquery Eklentisi

earslan | 17 June 2010 12:22

Web sayfası tasarımı ile ilgilenen herkes bilir ki; eğer sınırlı bir miktarda içeriği görüntülemek için ya da sadece web sitenizin bir bölümü daha ilgi çekici yapmak istiyorsanız jQuery mükemmel bir çözümdür. jQuery yol geliştiriciler ve kullanıcıların web siteleri ve web uygulamalaryla etkileşimi JavaScript dünyası ile değişti. Bu makalede, son birkaç ay içinde yayımlanan 25 taze ve yararlı jquery eklentileri görebilirsiniz.

Spritely

Sayfanızda dinamik bir animasyon oluşturmak istiyorsanız ve bunu Flash olmadan yapmak istiyorsanız, bu örnek size göre..
Demo | İndir

Spritely
Spritely

BubbleUp

Bu eklenti, sayfalarınızda kullanabileceğiniz minik bir efekttir. İmajlarınıza Hover efekti verebileceğiniz kullanışlı ve sevimli bir eklenti…

Demo | İndir

Bubble Up
Bubble Up

Quicksand

Kendisini çokça kullanmış olduğumdan özellikle tavsiye edebileceğim bir Jquery eklentisi. Sayfanızda belirlediğiniz özelliklere göre filtreleme yapabileceğiniz muhteşem bir eklenti.

Demo | İndir (“Download” ederken size, sadece script kodlarını vermektedir. Site üzerinden dökümanlara ulaşabilirsiniz.)

Hızlı İçerik Yönetim Sıkıntısı

earslan | 05 June 2009 17:09

Sitem deki tek sayfa üzerinde cms kurmam mümkün müdür?
Şöyleki; varsayalım elimde basit bir cms sistemi var ve ben onu sayfamda fiyatların sergilendiği ve dakika bazında güncellendiği bir sayfaya uygulamak istiyorum. harici olarak web sitesinin diğer sayfalarının içerikleri stabil. onlara gerek olmadığını düşünüyorum. yani müşterim panelden girdiğinde, sadece fiyatların olduğu sayfayı güncelleyebileceği bir sistem kurma istiyorum. İşte böyle dışarıdan sadece tek sayfayı yönetebileceğim bir cms sistemi mevcutmudur, yada daha farklı olarak ne yapabilirim.
naçizane yardımlarınızı bekliyorum.
not: sisteme komple cms kurmak istemiyorum. müşterim biraz manyak. ben dediğim gibi sadece tek bir sayfaya kurmak istiyorum.) Teşekkürler